Venüs: Aşk ve Para Gezegeni

Venüs tamamen zevkle ilgilidir, özellikle de bir başkasıyla paylaşılan zevk. Bu gezegen, duygusal bağlarımızda, evliliklerimizde, arkadaşlıklarımızda ve diğer birlikteliklerimizde (iş ortaklıkları gibi) aşk, romantizm ve uyumla ilgilenir. Venüs, bize başkalarını ve sahip olduğumuz şeyleri nasıl seveceğimizi ve takdir edeceğimizi öğretirken, mutluluk ve şefkat yaymaktan memnundur.

Venüs’ün enerjisi sayesinde çekici görünürüz ve başkalarını çekeriz. Başkalarıyla sosyalleşmek ve başkalarıyla ilişki kurmak bu gezegen için önemlidir.
Güzellik ayrıca Venüs ile güçlü bir şekilde ilişkilidir. Sanat (müzik, dans, drama ve edebiyat, birkaç isim) ve estetik duygusu Venüs’ün alanına girer. Venüs, duyularımızı şımartmamız ve dünyamızın güzelliğinden zevk almamız için bize yalvarır. Bu gezegen ayrılmaz bir şekilde incelik, kültür, çekicilik ve zarafetle bağlantılıdır.

Venüs ayrıca sahip olduğumuz şeylerden aldığımız hazla da ilgilenir. Lüksler (mücevherler, tablolar, pahalı arabalar), iyi yiyecek ve içecekler, güzel bir ev ve incelik duygusu, hepsi Venüs’ün ilgisini çeker. Bu gezegen bizden nesnelerin enfes doğasını takdir etmemizi istiyor. Venüs söz konusu olduğunda, şehvetli – mutlaka cinsel olmasa da – bir dünya.

Venüs’ün zodyak yörüngesini tamamlaması 225 gün sürer; Güneş’ten asla 47 dereceden fazla değildir. Dişil bir enerjidir ve hem Boğa hem de Terazi ile İkinci ve Yedinci Evleri yönetir.