Mars: Tutku Gezegeni

Mars, zodyakın aksiyon gezegenidir. Ne de olsa ‘Kızıl Gezegen’ oldukça ateşli olmalı ve Mars hayal kırıklığına uğratmaz. Enerji, tutku, dürtü ve kararlılık Mars’ın sokaklarında. Bu gezegen size (ve evet, Mars orduyu yönetiyor) ayağa kalkmanızı, fark edilmenizi ve işlerinizi halletmenizi emrediyor – kenarda oturmak göklerde başka bir yere ait. Basitçe söylemek gerekirse, Mars, bireyin gücü ve kendinden emin ifadesi ile konuşur.

Hırs ve rekabet de Mars’ın aleminde. İster işte ister oyun alanında olsun, Mars bizi zorluklarla yüzleşmeye ve elimizden gelenin en iyisi veya daha iyisi olmaya teşvik ediyor. Mars ayrıca cesaret ve onura değer verse de saldırganlık buradaki planın bir parçası. İddia ve cesur, korkusuz bir doğa bu gezegeni memnun ediyor.

Mars’ın enerjisinin yapıcı veya yıkıcı olabileceğini not etmek önemlidir. Eski zamanlarda Savaş Tanrısı olan Mars, vahşice şiddet uygulayabilirdi. Bu enerji gezegenden yayılmaya devam ederken, aynı zamanda bizden bu gücü iyilik için kullanmamızı ister. Dayanıklılık, hırs ve başarı, Mars’ın mantrasının bir parçasıdır.

Mars cinselliğimizi ve cinsel enerjimizi yönetir ve silahları, kazaları ve ameliyatı yönetir (son ikisi bu gezegenin yin ve yang doğasını gösterir). Ancak sonunda, doğru kullanıldığında Mars’ın enerjisi oldukça faydalı olabilir.

Mars’ın yörüngesini zodyak boyunca tamamlaması yaklaşık iki yıl sürer. Eril enerjidir ve hem Koç hem de Akrep ile Birinci ve Sekizinci Evleri yönetir.