Merkür: İletişim Gezegeni

Merkür, tanrıların kanatlı habercisi gibi, tüy kadar hafif kanatlarla gelir ve konuşmamızı emreder. İletişim, akıl ve farkındalık, mantık ve muhakeme, düşünme tarzımız ve düşünce süreçlerimizi nasıl oluşturup ifade ettiğimiz gibi Merkür’ün etki alanı içindedir.

Değişken bir doğa, akla huzursuzluğu ve hareketi getirir. Rat-a-tat-tat – burada işler hızlı olur. Merkür, hızlı bir zekâ, hızlı düşünme, olasılıklar, görüşler, akıl yürütme ve şeyleri rasyonelleştirme yeteneği ile ilgilidir. Merkür enerjisi iyi ya da kötü olabilir, ama kesinlikle enerji verici olacak! Bu gezegen aynı zamanda bizi bir şeyden diğerine geçmeye ve hem fiziksel hem de psikolojik düzeyde cevaplar almaya sevk ediyor. Ayrıca, Merkür’ün enerjisi hem hünerli hem de algılayıcıdır.
Merkür kısa yolculuklarla ilgilidir: bir komşuyu veya bir arkadaşı kasabayı ziyaret etmek, iş günü gidip gelmek, bir hafta sonu kaçamağı. Kardeşler ve genel olarak ulaşım da Merkür’ün alanı içindedir.

Konuşma, yazma, kitaplar, çevrimiçi iletişim ve öğrenme, hepsi Merkür’ün alanı içindedir. Bu gezegen kendimizi sık sık – ve iyi bir şekilde – ifade etmemizi istiyor. Bununla birlikte, Merkür geri gittiğinde (geriye doğru yolculuk görünümü), iletişimimiz zorlanacak.

Merkür, Güneş’ten hiçbir zaman 28 dereceden fazla uzakta değildir; Güneş’in yörüngesini tamamlaması yaklaşık 88 gün sürer. Ne eril ne de dişil enerjidir ve bulunduğu burcun cinsiyetini alır. Hem İkizler’i hem de Başak’ı, Üçüncü ve Altıncı Evleri yönetir.