Neptün: Gizemli ve Büyüleyici Bir Gezegen

Dış gezegenlerden bir diğeri olan Neptün, 1846’da keşfedildi. Zodyakımızın etrafındaki yavaş yörüngesi, etkisinin nesiller boyu devam etmesini sağlar. Neptün’ün glifi, Denizlerin Tanrısı Poseidon’un tridentidir. Bu gezegen hakkında pek çok şey akışkandır (Neptün, Dünya’nın okyanuslarını yönetir), doğası gereği değişken ve yanıltıcıdır.

Neptün’ün Etkileri

Rüyalar, illüzyon, soyut düşünce ve gizemli olanın hepsi Neptün tarafından yönetilir. Maneviyatımız bu gezegen için ve bu enerjiyi kişisel gelişimimiz için nasıl kullandığımız için önemlidir. Neptün, bizi enerjisinin üzerimizi yıkamasına izin vermeye ve içgörü ve yüksek farkındalık kazanmak için meditatif bir durum kullanmaya davet ediyor. Şiir, müzik ve dans, bu gezegenin tercih ettiği trans benzeri etkinlikler arasındadır.

Neptün’ün Gösterişli Yanı

Neptün’ün filmleri, televizyonu, tiyatroyu, modayı ve her türlü cazibeyi yönettiği için gösterişli bir yanı var. Özünde, Neptün bir yanılsama yaratıyor – dışarıdan büyüleyici ve içeride büyüleyici olan şey. Neptün’ün kendini kolay kolay belli etmeyen bir gizemi vardır. Dalkavukluk ve yıkıcılıkla uğraşan bir pozcu da olabilir.

Neptün’ün Gölge Tarafı

Neptün’ün gölge tarafı, bir perde daha yapamayan yaşlanan yıldıza benzer. Işıklar düşük olduğunda, bu gezegen uyuşturucu, alkol, trans ve hipnozun alt dünyasında oynuyor. Neptün enerjisi, karanlık günlerinde, bir yanılsama, hipokondri ve anormallik denizinde gerçeklerden kaçış kokuyor. Uyku ve rüyalar da bu gezegen tarafından yönetiliyor. Günün sonunda, Neptün sana gelmeye devam ediyor – onu nasıl alacaksın?

Neptün’ün Astrolojik Özellikleri

Neptün’ün zodyak etrafındaki dönüşünü tamamlaması 165 yıl alır ve her burçta yaklaşık 14 yıl geçirir. Dişil enerjidir ve Balık ve On İkinci Evi yönetir. Neptün, Venüs’ün yüksek oktavı olarak bilinir ve aşkın gezegenlerin ikincisidir.