Satürn: Karma Gezegeni

Satürn işleri kolaylaştırmaz. Zodyakın görev yöneticisinin rolü budur. Satürn bize çalışmamızı ve çok çalışmamızı emrediyor. Disiplin ve sorumluluk bu gezegen için önemlidir, ancak dünyayı fethetmeye istekliysek, bu da sorun değil.

Zaman Baba gibi, Satürn de saate bakmamızı ister (sonuçta onun glif, Zaman Tanrısı Chronos’un orağıdır). Yapmak istediğimiz her şey için zaman var mı, yoksa bir sınırı var mı? Bu sınırlamalar Satürn için önemlidir ve onları yönetmeyi öğrenmeliyiz. Kısıtlamalar, herhangi bir disiplin veya gecikme biçimi gibi bu gezegenin alanıdır.

Satürn, zamanın geçişine uygun olarak, bize öğrettiği derslerle birlikte yaşlılığı da yönetir. Hayatın derslerini öğrenmek, öğretmen rolüne uygun olarak bu gezegenin anahtarıdır. Yaşlılığın görkemi aynı zamanda belirli bir gelenek, gelenek (öğrenilmiş davranış kalıplarımız) ve bilgelik duygusunu da beraberinde getirir ve Satürn bu özelliklerin farkındadır. Bu gezegen, sabrımızı ve zamanın testine dayandığımız gerçeğini alkışlıyor (evet, zaman bir kez daha geliyor). Bu üst düzey statü ayrıca bir ölçüde otoriteyi de beraberinde getirir ve Satürn bunun üzerinde de efendidir.

Yapı, düzen ve işlerimizi yürütme şeklimizin tümü bu halkalı gezegen tarafından yönetiliyor. Varlıkların daralması ve dizginlenmesi de burada önemlidir. Son olarak, yine öğretmen rolündeki Satürn, geçmiş deneyimlerin getirebileceği dersler ve karma ile ilgilenir.

Satürn’ün zodyak yörüngesini tamamlaması 28-30 yıl sürer. Eril enerjidir ve hem Oğlak hem de Kova ile Onuncu ve Onbirinci Evleri yönetir.