Plüton: Güneş Sisteminin Gizemli ve Güçlü Gezegeni

Güneş sistemimizdeki en dış gezegen olan Plüton, aynı zamanda Güneş’ten de en uzak olanıdır. 1930’da (belirsiz de olsa) gün ışığına çıkarıldıktan sonra, ancak yakın zamanda keşfedilmiştir. Plüton’un enerjisi süptil olabilir, ancak sonuçları size bir ton tuğla gibi çarpacaktır. Bu gezegen dönüşüm, yenilenme ve yeniden doğuşla ilgilidir. Pluto’da işler pek hoş değil ama hallediliyor. Pluto, “eskiyle çık, yeniyle gir” diyor ve buna hazır olsak iyi olur. Olmazsak, bu gezegen bizim sefaletimiz içinde debelenmemize neden olacak. Plüton bizden bildiklerimizi aşmamızı, bu süreçte kendimizi kurtarmamızı ve sonuç olarak daha güçlü çıkmamızı istiyor.

Plüton’un Yaratıcı ve Yıkıcı Yönleri

Plüton’un (yeniden) yarattığı her şeye rağmen (aynı zamanda üreme sistemini de yönetir), yok etmeyi sever. Bu gezegen yıkımı, ölümü, takıntıyı, adam kaçırmayı, zorlamayı, virüsleri ve israfı yönetir. Bu kesinlikle güzel değil. Plüton ayrıca, birçok yıkıcı faaliyet biçimiyle (terörizm, diktatörlükler) birlikte suçu ve yeraltı dünyasını da yönetir. Bu gezegen, gizli ve gizli olan, gözden gizlenmiş olan her şeyle ilgilidir. Bu iyiye karşı kötünün hikayesi mi? Evet.

Plüton’un gücünü (atom gücünü de yönetir) ve yoğunluğunu kimse inkar edemez. Bu gezegenin enerjisi genellikle kitlelere ve kolektifin ne yapacağına odaklanır. Plüton, kitlelerin orada ne olduğunu görmeleri için içe (ve bilinçaltına) bakmalarını ister. Korkutucu olabilir ama Pluto umursamıyor. Bu gezegen düğmelere nasıl basılacağını biliyor.

Plüton’un Zodyaktaki Yeri

Plüton’un zodyak etrafındaki yörüngesini tamamlaması yaklaşık 248 yıl sürer. Yörüngesinin eksantrikliği nedeniyle, bu gezegenin bir burçtan geçmesi 12 ila 31 yıl sürer. Akrep ve Sekizinci Evi yönetir. Plüton, aşkın gezegenlerin sonuncusu ve Mars’ın daha yüksek oktavıdır.