Jüpiter: Şans Gezegeni

Jüpiter düşünen kişinin gezegenidir. Soyut zihnin koruyucusu olarak bu gezegen, yüksek öğrenimi yönetir ve hem entelektüel hem de ruhsal olarak fikirleri keşfetmemiz için bize bir yen bahşeder. Entelektüel olarak konuşursak, Jüpiter ideolojimizi formüle etmemize yardımcı olur. Daha manevi alemde, Jüpiter dinlere ve felsefeye hükmeder. Cevapları aramak Jüpiter’in önerdiği şeydir ve eğer bu onları bulmak için dünyayı dolaşmak anlamına geliyorsa, muhtemelen Jüpiter’in uzun mesafeli seyahatleri de yönetmesinin nedeni budur. Bu temaya uygun olarak Jüpiter bizi etik ve ahlaki değerlerimizi değerlendirmeye zorlar; aynı zamanda iyimserlik duygumuza da hitap ediyor.

Şans ve iyi şans, iyi bir nedenle Jüpiter ile ilişkilidir. Bu, olumlu bir şekilde büyümemizi ve gelişmemizi isteyen nazik ve yardımsever bir gezegendir. Jüpiter yargıç ve jüri olabilir, ancak çoğunlukla onurlu bir yardımcıdır, doğru yolda olduğumuzu görür. Başarımız, başarılarımız ve refahımız Jüpiter’in alanı içinde olsa da, bu cömertlik zaman zaman tembelliğe ve tembelliğe dönüşebilir (Jüpiter, en kötüsü, kilo alımı ile ilişkilidir!). Bununla birlikte, çoğu zaman, Jüpiter bize çuha çiçeği yolunda rehberlik edecektir.

Boş zaman da Jüpiter’in eğlencelerinden biridir. Her türlü spor, şans oyunları ve evcil hayvanınızla parkta gezinti (Jüpiter hayvanları sever) – bunların hepsi bu gezegen tarafından yönetiliyor. Son olarak, Jüpiter genellikle büyük zenginlik, malzeme ve başka türlü haber verir. Bu cennetlerde iyi bir arkadaş!

Jüpiter’in zodyak çevresinde dönmesi yaklaşık 12 yıl sürer (gezegen yılda ortalama bir burcu ziyaret eder). Eril enerjidir ve hem Yay ve Balık hem de Dokuzuncu ve On İkinci Evleri yönetir.