Yengeç Burcu Özellikleri ve Genel Bakış

Zodyakın dördüncü işareti olan Yengeç burcu, tamamen evle ilgilidir. Bu burçta doğanlar ‘kök’ türünden insanlardır ve ev ve aile konforundan büyük zevk alırlar.

Yengeçler annedir, evcildir ve başkalarını beslemeyi sever. Büyük olasılıkla, aileleri de büyük olacak – ne kadar çok, o kadar neşeli! Ev yaşamları sakin ve uyumluysa, yengeçler kesinlikle neşeli olacaktır.

  • TARİH ARALIĞI: 21 Haziran – 22 Temmuz
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Ay
  • VÜCUT PARÇASI: Mide, Beyin ve Göğüsler
  • SEMBOL: Yengeç
  • EV: Dördüncü Ev
  • RENKLER: Gümüş & Beyaz
  • MOD + ÖĞE: Kardinal Su
  • MANTRA: Hissediyorum

Bir Yengeç evinde gelenekler büyük bir zevkle desteklenir, çünkü ev ve hafızanın dördüncü evinin yöneticileri olarak , bu burç aile tarihini ödüllendirir ve toplumsal etkinlikleri sever. Ayrıca vatansever olma eğilimindedirler ve mümkün olduğunda bayrağı sallarlar. Bir Yengeç’in iyi hafızası, yemek masasında anlatılan hikayelerin temelidir ve bu insanlar bir şeyler hakkında duygusallaşırsa şaşırmayın. Bu burcun altında doğanlar, kalplerini kollarına takarlar, ki bu onlar için gayet iyi.

Yengeç burcunun Günlük burç yorumuna bakabilirsiniz.

Sembolizm ve Efsanesi

Yengeç olarak bilinen takımyıldızın kökleri, çeşitli sert kabuklu mitolojik yaratıklar olarak tanımlandığı birçok eski uygarlığa dayanmaktadır. Mısır inancında ölümsüzlüğün sembolü olan bok böceği ile ilişkilendirilmiştir. Ölümden sonraki yaşamla bağlantı, Yengeç’in yeraltı dünyasından ve ölümden geçişe rehberlik eden tanrı olduğu düşünülen Babil kültürüne kadar devam eder.

Yengeç, Herkül’ün Hydra ile savaştığı hikayesindeki dikkate değer rolüyle Yunan efsanesinde yer alır. Yengeç Karkinos, Herkül hayranı olmayan tanrıça Hera tarafından onun dikkatini dağıtmak ve Hydra’ya bir avantaj sağlamak için gönderildi. Karkinos, Herkül’ü ayağından ısırdığında kabuğunu kırarak onu öldürür. Hera’nın emrini yerine getirmek için hayatını riske atmanın bir ödülü olarak, Karkinos sonsuza dek parlaması için cennete yerleştirilir.

Yengeç Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Yaz gündönümü

Batı tropikal zodyakta, Yengeç sezonu 21 Haziran’da Kuzey Yarımküre’de Yaz Gündönümü ile başlar. Bu, güneşin ısı ve ışığının zirvede olduğu ve gün ışığının gece saatlerinden daha ağır bastığı yılın zamanıdır. Bu noktadan itibaren, günler, yılın ikinci mevsimsel eksenini temsil eden Sonbahar Ekinoksu’na doğru yavaş yavaş azalmaya başlar.

Yengeç’in beslenme, beslenme ve gençleşme ile bağlantısı Yaz aylarında enerji ve kaynakların bolluğuna yansır.

Kardinal Mod

Yengeç burcu, dört mevsimin başında hepsi temel inisiyasyon ve liderlik enerjisine sahip olan dört ana burçtan ikincisidir . Yengeç mevsimi, ışığın ve enerjinin bol olduğu Yaz’ın başlangıcıdır. Bu kesin, besleyici mevsimsel kalite, Yengeç’in güçlü ana otoritesinin ve bir arketip olarak doğasının köküdür.

Su elementi

Ay tarafından yönetilen Yengeç elementi, eski astrologlar tarafından akışkan, uyarlanabilir, ancak somut bir madde biçimi olarak düşünülen en ağır ikinci element olan sudur . Su, tüm doğa formlarını birbirine bağlayan ve birbirine bağlayan nemlendirme ve birleştirme ilkesini temsil eder.

Onsuz, maddi bir biçim alan hiçbir şey birbirine “yapışamaz”. Su, doğa ve yaratıcılığın kuluçkaya yatıp çiçek açabilmesi için toprağı gübreler. Yengeç’in insanları aile birimlerine dahil etmede bakım, koruma ve liderlik konusundaki yakınlığı, su elementinin sağlamlaştırıcı bağlanabilirliğine benzer.

white clouds
Photo by Roberto Nickson on Pexels.com

Yengeç Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Ayın İkametgahı

Klasik astrolojide, aya münhasıran Yengeç’in hükümdarlığı verildi. Ay, gecenin aydınlığıdır, güneşin yaşamsal ışınlarının bir kap ve yansıtıcısıdır, karanlıkta bize rehberlik eder. Klasik olarak, ayın dünyanın koruyucusu olduğu, bizimle diğer güçlü gezegenlerin cesur, aktif ve ilahi ışınları arasında aracı olduğu düşünülüyordu.

Ay, yiyecekleri daha elle tutulur bir forma indirgeyen bir anne kuş gibi, yoğun kozmik ışınları “ay altı alemindeki” tüm yaşam için filtreler, böylece güçleri tarafından boğulmaz veya yok olmazız.
İnsan, eskilerin, ayın kraterlerini, bizi olası kozmik darbelerden koruduğunun kanıtı olarak görüp görmediğini merak ediyor. Bunlar, Ay’ın bazı annelik özelliklerinin iş başında olduğu gözlemlendi ve Yengeç burcundaki aya evdeyken Yengeç burcundayken özel bir güç ve kutsallık kazandırdı.

Yengeç’in sulu ve koruyucu burcunda, ay onun istediği kadar besleyici, duygusal ve psişe ve kozmosta sezgisel bir güç olabilir. Kendini özdeşleştirdikleri cinsiyetten bağımsız olarak, ayı Yengeç’te olanlar çekirdek doğalarında güçlü bir anne, koruyucu, duygusal ve psişik enerjiye sahip olacaklardır.

Satürn’ün Zararı

Ay tarafından yönetilen Yengeç, ana dünya işareti Oğlak ile kutupludur. Tarafından yönetilir Satürn , Oğlak serin, ayrılmış ve şiddetle pragmatik olduğunu. Doğuştan pratik, zaman zaman sert ve savunmasızlığa karşı güvensiz olan Satürn tarafından yönetilen Oğlak, tecrit ve duygusal içgüdüleri bu arketipi doğuştan anne ve sezgisel olarak bağlayan ay tarafından yönetilen Yengeç ile tezat oluşturur.

Yengeç’in yumuşak, duygusal ve biraz rüya gibi dünyasında sert ve boyun eğmez bir Satürn hayal edin. Ay burcundaki Satürn, bu akışkan ortamdaki unsurlarının bir şekilde dışında olduğu için bu “zararı” bir şekilde telafi etmek zorunda kalacaktı.

Bu, basitçe, bu yerleşimle doğan yerlilerin duygularının etrafında koruyucu engellere sahip olma eğiliminde olabilecekleri veya aşırı derecede savunmacı ve kendini koruyucu olmak için Satürn’ün yargısını Yengeç’in duygusallığıyla harmanlayabilecekleri anlamına gelebilir. Bu yerlilerin ruh halleri üzerinde Satürn etkisi yaratabilir, bu da onları üzüntü ve depresyon nöbetlerine yatkın hale getirir.

Bu yerleştirme aynı zamanda kişinin başkalarıyla olan duygusal etkileşimleri söz konusu olduğunda kendi çevrelerine birçok kural ve kısıtlama koymasına neden olabilir ve incindiklerinde veya küstürüldüklerinde uzun kin beslemeye eğilimli olabilirler. Yengeç burcundaki Satürn, topluluklarında veya genel olarak toplumlarında savunmasız olan diğerlerini korumak için güçlü bir içgüdü de sunabilir.

Jüpiter’in Yüceltilmesi

İnanç, iyilik ve fırsat gezegeni Jüpiter , Yengeç burcunda özel olarak yüce bir yere sahiptir. Burada, Jüpiter’in akıl hocalığı ve onaylama güçleri, Yengeç’in besleyici ve koruyucu nitelikleriyle benzersiz bir şekilde uyum sağlar.

Bu yerleşim, harika öğretmenler, ebeveynler, manevi rehberler üretmek için bir araya gelebilir ve Yengeç psişik yeteneklerini güçlendirebilir. Ay burcundaki Jüpiter’in bir kişinin doğum haritasında nasıl veya nereye yerleştirildiğine bağlı olarak, kişiye refah ve ayrıcalıklar sunan, cömertliklerinde şüphesiz başkalarıyla paylaşacakları çok şanslı bir yerleşim olabilir.

Mars’ın Düşüşü

Klasik astrologlar, Mars’ın Oğlak burcunda inatçı dövüş güçlerini benzersiz ve yapıcı bir şekilde ifade edebildiği yerde yüceltildiğini söylerdi.

Yengeç burcunun zıt burcundayken, Mars’ın düşüşte olduğu söylendi; bu, bir zararın olabileceği kadar güçlü bir adaptif zorluk teşkil etmeyebilir, ancak yine de gezegensel gücü bir şekilde konfor bölgesinin dışına çıkarır.

Mars’ın tipik olarak saldırgan ve bölücü enerjilerinin, bir kişinin yaşamında genellikle aşırı veya yetersiz kullanım arasında gidip gelmeleri nedeniyle, bir şekilde değişken olarak sunulma biçimlerine işaret ediyor.

Bir işaret olarak, Yengeç sakinleştirmeyi, beslemeyi ve iyileştirmeyi teşvik eder; Mars ise alevlenmeyi, yüzleşmeyi ve rekabeti teşvik eder, bu nedenle Yengeç’in sulu etkisi iddialı olma ve inisiyatif alma yeteneklerini bastırabilir.


Başkalarına zarar vermemek adına, Mars Yengeç’teki yerliler öfkelerini bastırabilir veya inkar edebilir, bu da öfkelerinin iltihaplanmasına ve zamansız şekillerde ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yerleşime sahip yerlilerin bu çok farklı enerjileri eriterek kazandıkları içgörü, öfkeyle uğraşırken dengeyi nasıl oluşturduklarında ve uygun sınırları nasıl belirlediklerinde bulunur.

Aşırı derecede savunmacı veya sevdiklerine karşı aşırı korumacı olmamaları için hayal kırıklıklarını dışa vuracak faaliyetler bulmaları gerekebilir.

Bu yerleşim, dövüş yeteneklerinin Yengeç tarzında kullanılması olarak da görülebilir. Örneğin, Mars’ın ateşe ve keskin bıçaklara olan yakınlığı, Yengeç’in besleme sevgisiyle harmanlandığında, tutkulu aşçılar ve şefler üretebilir.

Yengeç burcunun günlük burç yorumlarını okuyun.

Yengeç Burcu Evi Hükümdarlığı

Dördüncü Ev

On İki Harfli Alfabenin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir . Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından, ilgili ev konularıyla burç benzerliklerini eşleştirmek için yaratıldı.

Yengeç’in sulu, duygusal ve koruyucu ifadeleri bu evin endişeleriyle uyumlu olduğundan, Yengeç’e ataların, köklerin ve yuvanın dördüncü evi atanmıştır . Yengeç, alıcı ve yansıtıcı ay tarafından yönetildiğinden, dördüncü eve besleyici bir alt imzayı davet eder.

Üçüncü Ev

Klasik astrolojide, ayın Yengeç gezegen cetvel onu içinde “neşe” bulmak için söylenen kardeşleri, komşuları üçüncü evi ve kısa süreli seyahat halinde doğum haritası.

Üçüncü ev aynı zamanda klasik astrologlar tarafından “tanrıça” evi olarak da adlandırıldı, yani ayın hüküm sürdüğü uyku, rüya ve yenilenme gizemlerine gece geçişiyle bağlantılıydı.

Üçüncü ev, güneşin sevincini bulduğu, daha uzun, yıllık güneş gezileri ve seyahatleriyle bağlantılı olduğu söylenen dokuzuncu ev ile kutupludur. Buna karşılık, her ay zodyak çevresinde hızlı hareket eden ay, kişinin köyü veya mahallesi çevresinde daha kısa, daha yerel seyahatlerle ilişkilendirildi. Sonuç olarak ayın doğum haritasının üçüncü evinde özel bir gücü ya da “onuru” vardır .

green grass field under white clouds
Photo by Scott Webb on Pexels.com

Yengeç Burcu Karakteristikleri

Kişilik

Ay tarafından yönetilen Yengeç’in arketipsel özellikleri, alıcı, dişil veya yin niteliklerinden türetilir, bu burcun tefekküre ve içsel farkındalıkla etkileşime yönelmesini sağlar. Bir ikisi de Alive Yengeç kadın ya Yengeç adam , kendi yükselen güneş, ya da ay işareti olarak yengeç ile doğanlar kendi kişiliğinin özünde bir hassas, sezgisel ve koruyucu farkındalık var; Yaz mevsiminin yaşamı destekleyen ve sürdüren enerjilerinin bir yankısı.

Öncü bir işaret olarak Yengeç, besleyici, ev sahibi, koruyucu ve bakıcı olma rollerinde liderlik yapar. Haritalarında öne çıkan Yengeç burcuyla doğanlar, aile bağları kurmaya ve sürdürmeye odaklanır. Doğal olarak empatik, duygusal ve doğaları gereği eve düşkündürler.

Güçlü Yönleri

Birincil Yengeç güçleri, türlerinde, verici ve sempatik doğalarında bulunabilir. Her zaman ev sahipliği yapmaya ve bir masa kurmaya hazırlar, arkadaşlarına, ailelerine ve evlerinde kalan yorgun gezginlere yemek ve bakmak için güvenilebilirler. Güçlü empatik güçler ve iyileştirme yetenekleriyle, Yengeç yerlileri, başkalarının neye ihtiyacı olduğunu, çoğu zaman kendileri ifade etmeden çok önce hissedebilirler.

Yengeç’in ünlü yan yürüyüşü, bir Yengeç yerlisinin bir mekana veya sosyal toplantıya girdiğinde temkinli bir şekilde gözlemlenebilir. Açılmadan ve tüm benliklerini ortaya çıkarmadan önce sessizce içeri girme eğilimindedirler, çevrelerini dikkatlice incelerler. Bu koruyucu içgüdü, Yengeçleri bir odadaki duygusal tonu okumada iyi yapar ve tehlikeyi veya krizi erkenden tahmin etmelerine yardımcı olur.

Yengeç burcunda doğanlar hakkında her zaman tanıdık bir şeyler vardır ve özellikle bu burcu yükselenler, insanlara onlarla daha önce tanıştıkları esrarengiz hissi verir. Bu kalitenin kökleri, bu arketipin bir evi beslemek ve inşa etmekle olan bağlantısında bulunur ve çoğu zaman insanları anında evlerinde hissettirir.

İlham verdikleri rahatlık, aşinalık ve güven, onlarla tanışanların, Yengeç’e “Her şeyi anlatabileceğimi hissediyorum” veya “Seni tüm hayatım boyunca tanıyormuşum gibi” diyerek çabucak açılmalarına izin verir. Bu esrarengiz nitelik, Yengeç yerlilerine, genellikle iyileştirici veya besleyici bir yönü olan rollerinde ve mesleklerinde iyi hizmet eder. Yengeç yerlileri genellikle kararlı ve sadıktır ve bir kez kalplerine ve yakın çevrelerine kabul edildiğinde, ömür boyu arkadaşınız olacaklardır.

Yengeçler hangi cinsiyetle özdeşleştirilirse tanımlansın, genellikle evlerinde, topluluklarında ve işyerlerinde güçlü bir anaerkil varlığa sahiptirler. Yengeç yerlileri, mazlumlara ve ezilenlere büyük sempati duyarlar ve genellikle sessiz ve barışçıl olmalarına rağmen, savunmasız olanları korurken pençeleri ortaya çıkar. Ayrıca kendilerini koruma konusunda da dikkatlidirler, güçlü duygusal ve enerjik sınırların önemini genç yaşlardan itibaren öğrenirler.

Zayıf Yönleri

Yengeç arketipindeki bazı potansiyel zayıflıklar, büyük güçlü yönlerinden kaynaklanmaktadır. Rahat bir ev yaratmayı sevseler de, mekanlarına ve eşyalarına o kadar duygusal ve duygusal olarak bağlı olabilirler ki, gerektiğinde gitmesine izin vermek ve değişiklik yapmak zordur.

Doğal verme eğilimleri, eğer dengesizse, bu burçtaki yerlilerin ihtiyaç duyulduğunu aşırı özdeşleştirmelerine neden olabilir. Karşılıklı bağımlı ilişkiler sağlayarak, muhtaçlıklarını başkalarına yansıtmaya karşı savunmasız olabilirler.

Yengeç duygusal içgüdüleri koruyucu ve yardımcı olabilir, ancak kendilerini sağlıklı ve topraklanmış hissetmiyorlarsa aşırı aktif hale gelebilirler. Bu, dış dünyayı keşfederken korkulu, münzevi ve aşırı uyanık olmalarına neden olabilir. Nazik Yengeç, doğal olarak başkalarına güven verir; ancak bu, Yengeç burcunda doğanların çok fazla duygusal emek yaparken yakalanmasına ve başkalarının duygusal bagajını elinde tutmasına neden olarak bundan faydalanılabilir.

Tüm su burçları gibi, Yengeç de toksik enerjileri emmeye karşı savunmasızdır, bu nedenle bir tür şifa veya danışmanlık işindeyse, temizleme uygulamalarına ihtiyaçları vardır. Nefes egzersizleri, saunalar, bulaşma ve koruyucu aura görselleştirmeleri, Yengeç yerlisinin enerjilerini temiz tutmak için “psişik bir kabuk” koruyabilmesinin tüm yollarıdır.

İster seçilmiş ister biyolojik olsun, aile Yengeç için önemlidir, ancak bu yerlilerin klana ait olma, dışlayıcı olma ve yabancılara güvenme konusunda yavaş olma eğiliminden sakınmaları gerekir. Bu uyarının iyi nedenleri olabilir, ancak Yengeç yerlilerinin bu refleksi kontrol altında tutmaları önemlidir, böylece kendilerini savunmasız hisseden birini incitmezler, reddetmezler veya yabancılaştırmazlar.

Bu arketipin güçlü anaerkil eğilimleri güçlü bir varlıktır, ancak aşırıya kaçılabilir, otoriter, boğucu ve hatta Yengeç yerlisi çevrelerini kontrol etmek için çok uğraşıyorsa manipülatif eğilimler içinde ortaya çıkabilir.

Ay’ın beyinle bağlantısı sayesinde, Yengeçler uzun hafızalarıyla ünlüdür ve bu da onları kin tutmaya meyilli hale getirir. Diğerleri, Yengeç’i geçerlerse reaktif ve bazen incitici kelimelerin tutamını hissedeceklerdir.

Utangaç ve hassas Yengeç çocukları, kabuklarından kendi zamanlarında çıkmalarına izin verilirse iyi besleneceklerdir.

Yengeç burcunun günlük burç yorumuna göz atın.

Yengeç Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Yengeç mantrasında empati, sezgi ve duyarlılığın sesi öne çıkıyor: Hissediyorum. Yengeç’in amaç duygusu, duygusal anlayışı, ifadeyi ve farkındalığı kolaylaştırmak ve beslemekle ilgilidir. Güçlü kardinal liderlik becerilerine sahip bu yerliler, ailelerin, hanelerin, toplulukların reisi olarak önemli roller üstlenerek yerine getirilecek ve genellikle işyerlerindekilerin duygusal refahını desteklemeye dahil olacaklar.

Hepimizin doğum haritamızda bir yerde Yengeç vardır , bu nedenle yaşamımızın belirli bir alanını bulmak için Yengeç’in yönettiği eve, besleyici ve sezgisel bir şekilde yaklaşabiliriz veya empatik bir Yengeç duyarlılığını aramamız gereken yere bakabiliriz. malzeme ustalığı.

İş Hayatında Yengeç

Yengeç’in sevecen ve rahatlatıcı doğası, onları koruyucu ve iyileştirici içgüdülerini kullanmaları gereken meslekler için benzersiz kılar. Bu, birçok meslek ve rolde şekillenebilir, ancak yüksek riskli, stresli veya hızlı hareket eden işlerde bulunmayabilir. Sağlık hizmetlerinde, bir kriz anında dikkat ve ihtiyatlı olmalarının bir avantaj olabileceği veya yüksek enerjili mutfaklarda yemek pişirirken bazı istisnalar bulunabilir.

Aksi takdirde, Yengeçler işlerini yapacakları barış, yalnızlık ve samimi ortamların tadını çıkaracaklar. Bir gruba ait olmayı severler, ancak korumalı bir kap oluşturabilecekleri ve bölünmemiş dikkatlerini uygulayabilecekleri bire bir dinamiği tercih edebilirler. Bu yerlilerin yuvalama içgüdülerini kullanarak evden çalışmanın bir yolunu bulmaları veya ev ziyaretlerine bağlı işleri olması çok muhtemeldir.

Bir ofiste veya modern bir binada çalışıyorlarsa, çalışma alanlarını “ev gibi” hissettirmek için rahat unsurlar ekleyeceklerdir. Personel odasının veya ofis buzdolabının bölümleri, kendilerini beslenmiş ve güne hazır hissetmeleri için atıştırmalıklar, çaylar ve en sevdikleri sofra takımlarıyla dolup taşacak.

Yengeç’in evle bağlantısı, mesleklerinde birçok konaklama ve mesken tarzını denetlemelerini sağlar. Onları otel, oda ve kahvaltı işletmeciliği yaparken veya ev sahibi, mülk yöneticisi, ev müfettişi veya emlakçı olarak çalışırken bulabilirsiniz.

Yengeç burcu annelik içgüdüleri de bu yerlileri her türden bakıcı ve çocuk bakımı rolüne uygun hale getirir. Bakım evlerinde, kreşlerde dadı olarak çalışabilirler ve muhtemelen ev işlerinde ve ev işlerinde tatmin bulacaklardır.

Yengeç’in güçlü iyileştirme ve bakım eğilimleri, onları sağlık sistemimizin birçok yönü için uygun hale getirir. Aile hekimi, çocuk doktoru ve hemşire olarak çalıştıklarını rahatlıkla görebiliriz.

Yengeç’in gençleri beslemek ve korumakla bağlantısı, muhtemelen bu yerlilerin birçoğunun çocuklara öğretmesine yol açacaktır. Bunu anaokullarında ve ilkokullarda sanat ve müzik yoluyla yapabilirler. Ayrıca yaratıcılıklarını ve hikaye anlatma güçlerini çocuk yazarları ve illüstratörleri olarak kullanabilirler.

Duygusal esenliği destekleyen işlere uygun olabilecekleri için, sosyal refah ve zihinsel sağlık, Yengeç yerlilerinin ilgisini çekecektir. Bu ifadenin sosyal hizmette ve ayrıca terapist ve danışman olarak rol aldığını görebiliriz.

Yengeç’in mistik yönü, manevi arayanlara içgörü ve rahatlık sundukları için yerel psişik veya medyum rolünde ortaya çıkabilir.

Yengeç burcunda doğanlar, sofra kurmaktan ve rahat bir yemek ortamı yaratmaktan keyif alırlar. Yemek ve onunla ilgili her şey, Yengeç yerlisi için doğal bir meslek yoludur. Bu tutkuyu samimi, ev temelli bir düzeyde sürdürmekten keyif alabilirler veya kaliteli gıda tüccarları, restorancılar, şefler, hazır yemek şirketleri, fırıncılar ve hatta sunucu veya ev sahibi olarak rol alabilirler.

Tüm işaretlerin yaratıcı yönleri vardır ve bu, Yengeç burcu için birçok biçim alabilir. Bunu iç tasarım ve ev dekorasyonu yeteneklerinde canlı bulabiliriz.

Bu yerliler ayrıca yüzme ve sörf gibi su sporlarına da ilgi duyabilir ve güvenilir koruyucu cankurtaranlar yapabilirler.

Yengeç Burcu Uyumluluğu

Genel uyumluluğu araştırırken, yükselen burç, ay ve diğer gezegensel bağlantılar tüm hikayeyi anlatacağından, güneş burcundan daha fazlasını düşünmek önemlidir. Bununla birlikte, Yengeç yerlileri en iyi su işaretleri ve toprak işaretleri ile uyum sağlama eğiliminde olacaktır; ve yangın işaretleri ve hava işaretleri ile ilişkiler üzerinde daha fazla çalışması gerekebilir.

Ateş Simgesi

Tüm zodyak işaretleri arasında, hassas Yengeç, ilişki kurması en zor olan uçucu ve dürtüsel ateş işaretlerini bulabilir .

Yengeç’in utangaç ve temkinli doğası, ateşli bir sıcaklık ve coşkuyla işbirliği yapmaktan fayda sağlasa da , özellikle Mars’ın yönettiği Koç burcu, rahatlamak ve Yengeç’e yerleşmek için fazla küstah ve dik başlı olabilir. Her ikisi de ana işaretlerdir, bu nedenle liderlik ve paylaşılan ortamlarının kontrolü için güreşebilirler. Koç şu anda sabırsız ve sert sözler sarf edebilir, ancak Yengeç yanığı asla unutmayacaktır.

Yay ve Yengeç, modal veya temel olarak ortak hiçbir şeyi paylaşmazlar. Bu eşleştirme olağandışıdır ve gerçekten işe yaraması için birçok zorluğu olabilir. Yengeç duygusaldır ve Yay burcunun huzursuz ve başıboş olduğu ev temellidir, bu nedenle birlikte zamanlarını nasıl geçirecekleri konusunda anlaşamayabilirler. Samimi ve hassas Yengeç, Yay burcunun acımasız dürüstlüğünü umursamayacak ve birçok yanlış anlama ortaya çıkacaktır.

Aslan ve Yengeç, aynı zamanda, zodyakın bitişik işaretlerinde olduklarından, temel veya modal olarak ortak hiçbir şeye sahip değildirler, bu nedenle romantik olarak uzun vadeli ilişki kurmakta ve bağlantı kurmakta zorlanabilirler. Aslan, giden güneş tarafından yönetilir ve Yengeç, insular ay tarafından yönetilir, muhtemelen bir “zıt kutuplar çeker” bağlantısı yaratır. Bu kutupluluğun onları sonsuza dek geceden ayırması gibi daha olasıdır.

Hava Simgesi

Hava işaretleri hızlı, hızlı ve sosyaldir; bu, Yengeç’in düşünceli ve biraz karamsar dünyasında bir temiz hava soluğu olabilir, ancak yakından Yengeç, hava işaretlerini gerçekten bağımlı olmak için biraz fazla havadar ve değişken bulabilir.

İkizler ve Yengeç, İkizlerin yoğun bir şekilde sosyal ve Yengeç’in yoğun bir şekilde özel olmasıyla pek ortak nokta paylaşmazlar. Yengeç, genellikle İkizler’in yıpranmış sinirlerini yatıştırdığını görebilir ve zihinsel konuşmalarına ayak uydurmakta zorlanabilir. Ancak ikisi bir süre sonra bu dinamikten sıkılabilir ve uzun vadede birbirlerinin farklı ritimlerine saygı duymaları gerekecektir.

Terazi ve Yengeç, Venüs ve Ay doğalarının diğer hava burçlarından daha kolay karıştığı için birlikte iyi çalışabilir. Terazi’nin sosyal ve sanatsal dünyası, Yengeç’in özel hayatıyla pek örtüşmüyor gibi görünüyor, ancak güzel ve samimi akşam yemeği partilerinin ev sahibi olarak bir araya gelebilirler. Sonunda, Yengeç’in geri çekilmesi gerekecek ve iyimser Terazi’den daha huysuz görünecek. Bu duygusal farklılıklarla nasıl başa çıkacaklarını öğrenmeleri gerekecekti.

Yengeçli Kova , potansiyel olarak zorlu bir eşleşmedir. Yengeç, besleyici ay tarafından yönetilir ve Kova, sert ve uzak Satürn tarafından yönetilir. Kova, Yengeç’in dikkat ve özeninden faydalansa da, Yengeç’in gerçekten güvende hissetmek için ihtiyaç duyduğu şeye karşılık vermeleri doğal olmayabilir. Belki de bilinçli, kasıtlı bir çalışma olmaksızın kalıcı bir yakınlığa ulaşmak için duygusal düzeyde çok farklıdırlar.

Su İşareti

Su işaretleri, Yengeç’in savunmasızlığı ve duygusal zekasıyla en büyük yakınlığı eşleştirir. Aralarında kelimeleri aşan psişik, sezgisel bir akım var gibi görünüyor.

Yengeçle Yengeç, pek çok benzer değer ve ihtiyacı paylaştığı doğal, bakla tipi bir bezelyedir. Birlikte kolayca bir yuva kurarlar ve önemli yaşam kararlarını hissetme konusunda anlaşırlar. Birbirlerine çok benziyorlarsa ve kontrol için mücadele ediyorlarsa veya aynı anda yoğun bir ruh hali yaşıyorlarsa, olası bir tuzak ortaya çıkar. Muhtemelen, bunu çözmek için aralarında yeterli özen ve empatiye sahip olacaklardır.

Balık , ilişkiye manevi ve felsefi fikirler getirerek Yengeç’in alıcı kapasitelerini genişletir. Bu, doğuştan gelen sezgisel, mistik ve uhrevî olan tamamlayıcı bir eşleşmedir. Birlikte mahremiyetlerinin ve yalnızlıklarının tadını çıkaracaklar ve yaratıcı projelerde kolayca işbirliği yapabilecekler.

Mars tarafından yönetilen Akrep , Yengeç ile olan bir ilişkiye cinsel manyetizma getirebilir ve onların duygusallığa ve keşfe açılmalarına yardımcı olabilir. Bu, her iki burcun da güçlü güç ve gizem temalarını birlikte keşfedebildiği manyetik bir eşleşmedir. Oldukça yoğun bir burç olan Yengeç, Akrep’in derin ve huysuz doğasından korkmaz. Akrep bazen utangaç Yengeç için biraz fazla tabu olabilir, ancak ufuklarını genişletmeye yardımcı olmak için ilgilerini çeken şey bu olabilir.

Toprak İşareti

Toprak burçları , pratik toprak ve duygusal su iyi karıştığından, Yengeç ile bir ilişkiye tamamlayıcı, temel bir yakınlık getirir.

Yengeç olan Oğlak bakım getiren ve onlar fena halde ihtiyaç duyacağı Oğlak için besleyici ‘ın kutup tersi. İkisinin, ya tüm resmi tamamlayabilecek ya da çok kutuplaştırıcı olabilecek, zıt bir çekim bağlantısı vardır. Yengeç, Oğlak’ın genellikle işleriyle evli olduğu sıcak bir yuva kurmaktan hoşlanır, bu nedenle birbirlerinin güçlü yanlarını harmanlayabilirlerse, birbirlerini dengelemeye yardımcı olabilirler.

Yengeç ve Başak birlikte potansiyel olarak güçlü bir eşleşmedir. Birbirlerinin vicdanlı, hassas ve düşünceli doğalarını takdir edecekler ve sağlık veya beslenmeyle ilgili ortak bir işte iyi işbirliği yapabilirler. Başak, Yengeç’in besleyici ve cömert yaşamına ayrıntı ve yapı katar. Hayatları ve yaklaşımları birbirine çok iyi uyuyor ve doğal bir arkadaş oluyorlar.

Yengeç ve Boğa birçok yakınlığı paylaşır ve özellikle iyi yemek, şarap ve şehvetli zevklerden zevk almaları konusunda bağlantı kurabilir. Venüs tarafından yönetilen Boğa, romantik aşığı ay tarafından yönetilen ev sahibi Yengeç’ten çeker ve Yengeç, Boğa’nın destekleyici, güvenilir doğasını takdir eder. Birlikte çok eğleneceklerinden eminler ve besleyici bir ortam yaratmak için evlerini dekore etmekten keyif alacaklar.

Yengeç Burcu Sağlığı

Yapısı

Klasik astrolojik tıpta, dört mizaç, dört hayati sıvıya ve 4 temel yapı tipine bağlıydı. Yengeç bir su burcudur ve soğuk ve nemli olduğu anlaşılan balgamlı mizaçla ilişkilidir.

Balgamlı mizacın vücuttaki nem ve yağlarla ve dokuları kayganlaştıran ve bunları enfeksiyondan koruyan balgam üretimiyle bağlantılı olduğu düşünülüyordu. Bununla birlikte, balgam, balgamlı yapı için dengesizliğin kaynağı olabilir, genellikle Yengeçler hastalandığında veya hareketsiz olduklarında veya aşırı beslendiklerinde aşırı üretilir. Bu, balgamlı yapının fiziksel ve duygusal olarak biraz soğuk ve durgun olma eğilimini temsil eder.

Ruh hali değişimleri eğilimi nedeniyle, Yengeç yerlileri çok yapışkan, duygusal ve vücutlarında su ve diğer sıvıları aşırı derecede tutabilirler. Dokuları bataklığa dönüşebilir, gevşeyebilir ve toksik duygusal maddelerle tıkanabilir, çok fazla birikebilir ve yeterince temizlenemez.

Özellikle Yengeçler, gezegen hükümdarları ay, yapılarına başka bir soğuk ve nemli katman eklediğinden, iki kat soğukkanlı olma eğilimindedir. Sonuç olarak, Yengeçlerin sıcak ve aktif kalmaları ve kendilerini halsiz hissetmelerine neden olabilecek duygusal yemeye karşı korunmaları önemlidir. Bununla birlikte, iyi bir iyileşme ve yenilenme gücüne sahip olabilirler ve yeniden şarj olmak için çok fazla uykuya ihtiyaçları olacaktır.

Vücut kısımları

Klasik astrolojik tıpta, tüm zodyak insan vücudunda haritalandı ve Yengeç mide, beyin dokusu ve göğüsleri yönetti. Balgamlı ve ayın yönetimi altında, tüm nemli ve yağlı dokular, beslenmeyi sağlayan veya emen organlar gibi Yengeç’e bağlıdır. Bu nedenle mide ve meme dokusu bu anne ve besleyici işarete bağlıdır.

Tıbbi astrolojide hem Merkür hem de ay beyni yönetir. Merkür’ün zekaya ve beynin sinir sistemi tepkilerine bağlı olduğu yerde, ay beynin “yoğunluğu” denen şeye bağlıdır; beynin kütlesini oluşturan yumuşak yağ dokusu.

Yengeç’in tutma güçleri ve uzun hafızasının bu klasik sisteme göre gözlemlendiği ve anlaşıldığı yer burasıdır. Sonuç olarak, Yengeçler bütün, işlenmemiş yiyecekleri yemeye odaklanmalı ve vücutlarını ve lenfatik sistemlerini toksinleri yağlarından ve bezlerinden uzak tutmalıdır.

Yengeç burcunun günlük burç yorumunu okuyabilirsiniz.

body of water during dawn
Photo by Pixabay on Pexels.com

Yengeç Burcu Bitkisel Müttefikleri

Hatmi kökü gerçekten ay bitkisidir. Biraz tatlı, besleyici bir tada sahiptir ve vücut ve dokular üzerinde kayganlaştırıcı, onarıcı ve koruyucu bir etkiye sahiptir. Bol nemin olduğu nemli, serin pürelerde, ay koşulları olarak kabul edilen koşullarda yetişir. Enflamasyon, tahriş veya dehidrasyondan muzdarip olsaydınız, bu ay bitkisi, solunum ve sindirim sistemini soğutan ve yağlayan bir jel olan nemlendirici müsilaj içerir.

Beyaz söğüt kabuğu , eski zamanlardan beri bir ay bitkisi olarak kabul edilmiştir. Kuru, büzücü nitelikleri büzücüdür, şişmeyi ve aşırı nemi azaltır. Bu, aydaki rutubet, bataklık ve sıvı birikmesine karşı önemli bir panzehirdir.

Beyaz söğüt kabuğu diş ağrısını ve genel ağrıyı gidermek için çiğnenebilir ve aspirinin bir bileşeni olan salisin içerdiği bilinmektedir. Söğüt kabuğu ayrıca ateş ve iltihabın azaltılmasına yardımcı olan flavonoidler içerir. Ayın yönetimindeki Yengeçler için güçlü olabilen, ay döngüsü için bilinen bir kramp ve ağrı kesicidir.

Mullein , geleneksel olarak, Yengeç’in maruz kalabileceği nemli, sıkışık koşullara karşı antipati ilacı sunan bir Satürn bitkisidir. Kuru tüylü yaprakları, aşırı balgam üreten hastalıklarda balgam yapısında mukusla tıkanabilen solunum yollarının kirpiklerine olan yakınlığına işaret eder.

Mullein çayı ve tentürleri, tüberküloz, astım ve kuru kronik öksürükler dahil olmak üzere her türlü solunum yolu enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılmıştır. Ayrıca öksürükleri daha üretken hale getirmeye yardımcı olan yatıştırıcı, müsilaj bileşenleri içerir.

Ezoterik[1] Yengeç Burcu

Yengeç Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş gezegensel alt cetveli olan üç on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.

Bu yüzler, ayın gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. Yengeç kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelerde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için Yengeç’in yüzlerini kullanabiliriz.

Yengeç Burcunun İlk Dekanı: Venüs

Yengeç’in 0’dan 9’a kadar olan dereceleri Venüs tarafından yönetilir ve ilk dekanda gezegenleri olanlar için Yengeç arketipinin romantik ve yaratıcı potansiyelini güçlendirir. Romantik ilişkilerde rahatlık ve güvenlik arama eğilimi olabilir; bu dekanda gezegenleri veya noktaları olanlar için duygusal, şifalı ve ruhsal bir önem kazanan sevgi ve cazibe ile.

Yengeç Burcunun İkinci Dekanı: Merkür

10’dan 19’a kadar olan Yengeç dereceleri Merkür tarafından yönetilir . Bu, bu dekanda gezegenler veya yerleşimlerle doğanların zihinsel ve entelektüel aktivitelerini artırabilir ve yoğunlaştırabilir. Derecelerde, daha edebi Yengeçlerden bazılarının ortaya çıktığını görebiliriz. İletişim tarzları yatıştırıcı ve rahatlatıcı olabilir, bu da onları danışmanlığa veya terapist çalışmasına yatkın hale getirir.

Yengeç Burcunun Üçüncü Dekanı: Ay

Yengeç’in 20 ila 29. dereceleri, soğuk ve alıcı ay tarafından yönetilir . Bu, bu dekanda gezegenler veya yerleşimlerle doğanların psişik ve sezgisel yeteneklerini aydınlatan Ay’ın ikametgahıdır. Ay sihir ritüelleri için uğurlu bir yerleşim olan Yengeç burcunun bu güçlü yüzünden ruhsal danışmanların, falcıların ve aynı zamanda büyük yetiştiricilerin ve ana babanın ortaya çıktığını görebiliriz.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Ezoterizm
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Decan_(astrology)
[3] https://www.ka-gold-jewelry.com/p-articles/chaldean-astrology.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu formu kullanarak, verdiğiniz bilgilerin işlenmesini kabul etmiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için gizlilik politikasına ulaşabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.