Terazi Burcu Özellikleri ve Genel Bakış

Terazi, zodyakın yedinci işaretidir ve bu noktada zodyakta bir değişim görmeye başlarız. Zodyakın ilk altı işareti bireye odaklanırken, son altısı bireyin başkalarıyla ve dünyayla olan temasına odaklanır. Terazi burcu, her şeyden önce başkalarına ve onlarla nasıl ilişki kurduklarına odaklanır. Buna büyük ‘P’ ile Ortaklık işareti diyebiliriz çünkü bu insanlar yalnız kalmak istemiyor!

  • TARİH ARALIĞI: 23 Eylül – 22 Ekim
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Venüs
  • VÜCUT PARÇASI: Bel ve Böbrekler
  • SEMBOL: Terazi
  • EV: Yedinci Ev
  • RENKLER: Fildişi, Pembe ve Açık Mavi
  • MOD + ÖĞE: Kardinal Hava
  • MANTRA: İlişkilendiriyorum

Bir Terazi için, çift olarak yapılırsa her şey daha iyidir. Teraziler, denge, uyum ve adil oyun duygusunu temsil ettikleri için eşleştirildiklerinde de iyidirler. İş yerinde gerçek takım oyuncuları olsalar da en sevdikleri ortaklık evdedir: evlilik. Teraziler, sonsuza kadar sevgilileriyle birleştiklerinde kendilerini en eksiksiz hissederler.

Terazi burcunun Günlük burç yorumuna bakabilirsiniz.

Terazi Burcu Sembolizmi ve Efsanesi

Terazi burcu sembolü, eski dünyanın astrologları tarafından bu burcun karşılık geldiği yıldız takımyıldızı için adlandırılan Ölçeklerdir. Terazinin astrolojik sembolü, adalete ve yasaya hükmeden tanrıça Themis ile ilişkilidir.

Uranüs ve Gaia’nın kızı olduğu söylenir ve Yunan ve Roma mitlerinde Venüs ve Afrodit ile bağlantıları vardır. Themis bir yıldız takımyıldızı olarak gökyüzüne yerleştirildiğinde, başlangıçta iki zodyak işaretini kapsıyordu; Başak dediğimiz şey onun vücudunu ve adalet terazisini Fi işaretini oluşturuyordu.

Terazi Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Sonbahar

Batı tropikal zodyakta, Terazi mevsimi Sonbahar Ekinoksunda başlar ve Kuzey Yarımküre’de güneş ışığının Kış Gündönümü’ne doğru azalmaya başlayacağı “düşüş”ü temsil eder. Terazi mevsimi 23 Eylül’de başlar ve 22 Ekim’de sona erer. Terazi arketipi denge, sükunet ve eşitlikten biridir ve Sonbahar Ekinoksu’nun günışığı ve gecenin eşit oranda tutulduğu günle sembolize edilir.

Kardinal Mod

Terazi, tümü dört mevsimin başlangıcını belirleyen temel, başlatıcı bir enerjiye sahip olan, zodyakın dört ana işaretinin üçüncüsüdür . Terazi, Terazi’nin diplomasi ve sosyal adalette liderlik etme konusundaki yakınlığının kaynağı olan Sonbahar’a başlar.

Hava Elementi

Terazi’nin elementi havadır; eski astrologlar tarafından maddenin biçimsizliği, uyarlanabilirliği ve çözülmeyi temsil eden bir ifadesi olduğu düşünülen hafif, dağıtıcı bir element. Terazi’nin sosyal bağlantıları destekleme ve dünyayı zarafet ve denge ile keşfetme konusundaki kolaylığı, aktif, akıcı hava unsuruna benzer.

man people woman art
Photo by Andrej Zeman on Pexels.com

Terazi Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Venüs’ün İkametgahı

Astrolojide Venüs , hem Terazi hem de Boğa burcunun gezegen yöneticisidir. Terazi’nin Venüs’ün günü veya günlük evi olduğu düşünülürken, Venüs dünyevi ve bol Boğa’da bir gece evi buldu.

Terazi’de Venüs, bu burcun uyumlu arketipinde tam bir yakınlık ve güce sahiptir, istediği kadar barışçıl, diplomatik ve gezegensel bir güç kadar sevecen olabilir. Terazi’deki Venüs, sanatsal bir yeteneği müzakere etmek ve ifade etmek için doğal bir yakınlığa sahip zarif, zarif ve sosyal insanların haritalarında bulunur.

Satürn’ün Yüceltilmesi

Klasik astrolojide, görev ve disiplin gezegeni Satürn’ün , adil, sakin ve barışçıl nitelikleri Satürn’ün sabırlı, anlayışlı doğasıyla iyi uyum sağlayan Terazi’de yüceltildiği düşünülmektedir. Bu, Satürn’ü Terazi’de olanların yaşamlarında, Satürn’ün azim ve iyi muhakeme niteliklerini ifade etme konusunda dengeli ve ölçülü olma eğiliminde olan insanlar olarak ortaya çıkabilir. Sakin, ılımlı bir rol üstlenme ve yasalara saygılı bir otorite olarak hareket etme teması hayatlarında ortaya çıkabilir.

Mars’ın Zararı

Terazi, kardinal ateş burcu Koç ile kutupludur. Mars tarafından yönetilen Koç, Venüs tarafından yönetilen Terazi’nin bağlantı kurmayı ve barışı korumayı sevdiği yerde yüzleşmeyi ve fethetmeyi sever. Mars, tercih ettiği evinin zıt burcundayken, bu burçta zararda veya bir tür dezavantajda olduğu söylenir.

Tipik silahlarına ve zırhına sahip olmak yerine, güzel, zarif bir ortamda gezegensel savaş ve çatışma tanrısını hayal edin. Mars, Terazi’de Mars’la doğanların yaşamlarında, zaman zaman gerekli öfkeyi ifade etmek için aşırı uzlaşmacı ve uzlaşmacı bir doğaya karşı çalışma ihtiyacı temasını sunarak, yapmak ve telafi etmek zorunda kalacaktı.

Terazi burcundaki Mars, yüzleşmede zorluk çekebilir, bundan kaçınmayı ve anlaşmazlıkları daha diplomatik yollarla çözmeyi tercih edebilir. Bu, koşullara bağlı olarak karışık sonuçlar doğurabilir. Adalet terazisinin burcundaki savaşçı gezegen, aynı zamanda, toplumun eşitsizlikleri tarafından yetkisiz kılınan diğerlerini savunarak tutkularından nasıl yararlanacağını keşfettikleri sosyal nedenler için savaşan bir kişiyi de gösterebilir.

Güneşin Düşüşü

Dünyanın kadim doğum haritası Thema Mundi’de Yengeç yükseliyor, Terazi’yi haritanın yeraltı açısına konumlandırıyordu. Bu, güneşin Koç’ta yüceltilmesinin tersi olan, güneşin doruk noktasına ulaştığı yerdir. Sonuç olarak, güneş enerjisinin ve gücünün daha düşük, sembolik olarak azalmış bir durumda olduğu Terazi’de güneşin “düşüşünde” olduğu söylenir.

Güneşi Terazi burcundayken doğanlar, kendilerini hayatta ilk sıraya koymak için çalışmak zorunda kalabilirler ve ilişkilerinde başkalarının kendilerini “gölgelendirmesine” izin vermemeye dikkat edebilirler. Doğal olarak barışçıl ve uzlaşmacı olsa da, güneşi bu burçta olanlar canlılıklarına özen göstermeli ve başkalarına yardım ederken enerjilerini çok fazla yaymamaya dikkat etmelidirler.

Terazi burcunun günlük burç yorumlarını okuyun.

Terazi Burcu Evi Hükümdarlığı

Yedinci Ev

On İki Harfli Alfabenin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir . Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından burç benzerliklerini ilgili ev konularıyla eşleştirmek için yaratıldı.

Terazi, ilişkilerin yedinci evine atandı , çünkü dengeli, ilişkisel enerjisi, doğum haritasındaki yedinci evin nasıl ortaklıklar kurduğumuzu göstermesine benziyordu . Terazi Venüs tarafından yönetildiğinden, bu modern astroloji sistemi, yedinci evin anlamlarına bir Venüs alt imzasını davet ediyor.

Beşinci Ev

Klasik astrolojide, Terazi’nin gezegen yöneticisi Venüs’ün “neşesini” seks, güzellik, sanat ve hayatın zevklerini içeren “şans” ın beşinci evinde bulduğu söylenir . Bu, Venüs’ün klasik olarak astrolojide hediyelerden, şanstan ve ilham verici sanatsal yeteneklerden sorumlu, daha yararlı veya “faydalı” gezegenlerden biri olarak kabul edilmesiyle ilgilidir.

Beşinci evin romantizmle, çocuklarla ve hayatımızda önümüze çıkabilecek şanslı her şeyle bir bağlantısı olduğundan, Venüs burada daha çok hoş geldin tekliflerini “neşeyle” ifade edebilir. “İyi şans” evine yerleştirilen Venüs şanslıdır ve ekstra bir destek alır.

low angle photo grayscale of person tightrope walking
Photo by Marcelo Moreira on Pexels.com

Terazi Burcu Karakteristikleri

Kişilik

Terazi’nin arketipsel özellikleri, aktif, erkeksi veya yang niteliklerinden türetilir ve bu burcu dış dünyayla ilişki kurmaya yöneltir. Bir ikisi de Alive Terazi kadını ya Terazi adam , kendi yükselen güneş veya ay işareti olarak sevgi gezegen ile doğanlar kendi çekirdek kişilik bir equanimous enerjiye sahiptir.

Bir ana hava işareti olarak Terazi, sosyal inisiyasyon ve liderlik niteliklerine sahiptir. Bu, Terazi’ye sahip olanları, sosyal projelere ve toplantılara öncülük etmede ve ekiplerini, ailelerini veya topluluklarını birleştirmede doğal olanları, çizelgelerinde öne çıkarır.

Bu burcun yerlileri, herhangi bir kriz veya zorlukta aktif arabulucu ve müzakereci olarak hareket eden zodyakın “diplomatları” olarak düşünülebilir. Zevk ve çekicilik gezegeni tarafından yönetilen Terazi genellikle çabuk affeder ve herkesin hayatın daha güzel yönlerinin tadını çıkarmaya geri dönebilmesi için farklılıkları düzeltmeye isteklidir.

Güçlü Yönleri

Terazi’nin güçlü yanları, Venüs’ün sevgi dolu, iyileştirici ve dengeleyici özelliklerini somutlaştırma yeteneklerinde bulunabilir. Bu insan muhtemelen herkesin rahatı ve iyiliği için başkalarını ilk sıraya koyma yeteneğine sahip olacaktır. Bir tartışmanın tüm taraflarını ve diğerinin bakış açısını adil bir şekilde tartan harika iletişimciler ve dinleyicilerdir.

Terazi burcunda doğanlar çok kapsayıcıdır ve başkaları yabancılaştığını hissettiklerinde hassas olabilirler. Bu millet, haklarından mahrum bırakılan herkesi tekrar gruba getirmek için çalışacak. Hukuk veya sözlü anlaşmalar yoluyla toplumda adalet ve hakkaniyet aramaya yönelik doğal bir yönelim vardır.

Teraziler, öfkelerini uyandırmak ve sürdürmek için çok zaman gerektirebileceğinden, muhtemelen kin tutmazlar. Çok Venüslü olduklarından, genellikle diğerlerinde en iyi niyetleri üstlenirler ve çoğu insana kendilerini kurtarmaları için birçok şans verirler.

Bu insanların büyük ilişkisel güçlerine ek olarak, dikkate alınması gereken keskin estetik duyarlılıkları da vardır. Bu sadece güneş burcu Terazilerini çok yaratıcı kılmakla kalmayacak, aynı zamanda onları atmosferin inceliklerine ve uyumlu ortamlara uyum sağlayacak. Süslemelerimizin ve çevremizdeki estetiğin, refahımız ve sosyal etkileşimlerimizin tonunu nasıl ayarlayabileceğini doğal olarak merak ediyorlar. Barışı korumak ve dengeyi, zarafeti ve çekiciliği korumak, bu yerlilerin güvenebileceği güçlü yönlerdir.

Zayıf Yönleri

Terazi arketipindeki bazı zayıflık kaynakları veya potansiyel kör noktalar, tüm güçlü yönlerinin diğer yüzüdür. Terazi burcu, kutup Koçu meslektaşlarının sahip olduğu tam tersi bir zorluğa sahiptir. Koç’un şiddetli, bireysel odaklı doğalarını daha ilişkisel hale getirmesi istendiğinde, Terazi zaman zaman doğal olarak uzlaştırıcı ve farklı doğalarını daha kendine odaklı olacak şekilde uyarlamaya zorlanır.

Güneş Terazi’de “düşüş”ünde olduğu için, bu yerlilerde yükselmeme, ışık yaymama veya zaman zaman kendilerine yeterince değer vermeme şeklinde oluşan potansiyel bir tuzağı sembolize eder. Genellikle barışı koruma adına öfkelerini veya rahatsızlıklarını ifade etmezler, ancak dikkatli olmazlarsa bu, kızgınlığa dönüşebilecek bastırılmış duygulara yol açabilir.

Daha sonra, bu kızgınlık alışılmadık şekillerde ortaya çıkabilir, çünkü Terazi’nin Venüs’ün sadece iyiye ve hoşa odaklanma eğilimi, daha rahatsız edici duygularını radarlarından uzaklaştıracaktır.

Terazi burçları, birilerini şikayetleriyle aynı noktaya getirmek yerine, zevk ve düşkünlüklerde saklanarak küskünlüklerini yatıştırabilir. Terazi’nin kör noktalarının tezahür etmesinin bir başka yolu, hayır demekten ve kimseyi hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ettikleri için onları aşırı taahhüt etmeye yönlendiren cömertlikleridir. Bu, güneş rezervlerinin tükenmesine ve çok ince yayılmasına neden olabilir. Yine, kendi iyilikleri için zaman zaman biraz terapötik “bencillik”e kapılmalarına izin vermelidirler.

Klasik Terazi kararsızlığı, her tarafı tartma yeteneğine dayanırken, bu burcun seçim yapma yeteneğini engelleyebilir. Kapsayıcı olmak istediklerinde, ayrım yapmayı zor buluyorlar, ancak bir yola bağlanmaları ve bunu kabul etmeleri gereken zamanlar olacak ve diğer seçenekleri feda edecekler. Terazi’nin güzelliğe ve zarafete olan sevgisi, duygusallık ve dünyevilikle ölçülmeli, bu da onların mesafeli veya züppe görünmemeleri için hayatın çamurunda oynamalarına izin vermeli.

Terazi çocukları, oldukları gibi sevilmeye layık oldukları ve sevgi ve desteklerinin karşılığını “ödemek” için arkadaşlarına hediyeler vermek zorunda olmadıkları hatırlatılırsa iyi bir şekilde besleneceklerdir.

Terazi burcunun günlük burç yorumuna göz atın.

Aslan Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Bağlantı kurma daveti Terazi mantrasında öne çıkar: İlişki kurarım . Terazi’nin amaç duygusu, tamamen sosyal ve yaratıcı bağlantılar kurmakla ilgilidir. Teraziler, herkes için sevgiyi, adaleti, güzelliği ve gerçeği korumak için topluma ilerleyen diplomatlardır.

Hepimizin doğum haritamızda bir yerde Terazi vardır , bu nedenle dengeli bir şekilde yaklaştığımız belirli yaşam alanını bulmak için Terazi’nin yönettiği eve veya ustalık için Ölçeklerde ikna edici Venüs enerjisini çağırmamız gereken yere bakabiliriz.

Terazi insanları, çeşitli bir nüfus için kapsayıcı ve erişilebilir bir tür sosyal veya sanatsal hareket başlattıkları herhangi bir arayışa çekilme eğilimindedir. Hukuk, diplomasi, hayırseverlik ve sanat, hepsi Terazi’ye estetik ve eşitlikçi eğilimleri için bir çıkış sağlar.

İş Hayatında Terazi

Terazi’nin doğal ilişkisel yetenekleri, onları başkalarıyla birlikte çalışması gereken meslekler için benzersiz bir şekilde uygun hale getirir ve daha az şanslı olanları savunur. Kariyerlerinin tatmin edici olması için bir miktar tamir etme, onarma, güzelleştirme veya müzakere etme dinamiğine sahip olması gerekir. Bu, birçok meslekte kendini gösterebilir, ancak bu işaretin izole çalışmasını gerektiren ağırbaşlı, solo tip işlerde muhtemelen bulunmayacaktır.

Tüm hava burçları gibi, Terazi de yeniliğe, aktiviteye, harekete ve alana ihtiyaç duyar, bu nedenle aynı yerde uzun süre memnun kalmaz, tabii o yer ilginç insanlarla dolu güzel bir yer değilse! İzole, rutin işler yapmaları gerekiyorsa, çalışma alanlarını sanat ve güzellikle dekore ederek ve ilham ve sükuneti teşvik etmek için atmosferlerini müzik ve kokuyla doldurarak bu sorunu çözebilirler.

Terazi lüks ve güzellik gezegeni Venüs tarafından yönetildiğinden, sanatsal veya güzellik endüstrilerinin birçok alanında potansiyel olarak doğal bir kariyer uyumu bulunabilir. Bir Terazi’nin başkalarının yaşamlarını ve çevresini güzelleştirebileceği ve iyileştirebileceği herhangi bir yol muhtemelen en tatmin edici olacaktır.

Sanata değer verenler ve sanatçılar olarak Teraziler, güzelliğin insanlara ilham verebileceğini bilir ve fikirleri birçok araçla ifade etmekten keyif alırlar. Birçoğunu fotoğraf veya film yapımında kamera arkasında bulabilirsiniz. Ayrıca harika illüstratörler, ressamlar veya iç tasarımcılar olabilirler.

Görüntü bilincine sahip Teraziler, moda tasarımında ya yaratıcılar ya da güzel kıyafetlerin modelleri olarak bulunabilir. Bu burcun yerlileri, müşterilerinin refahını desteklemekten zevk alan harika kuaförler veya makyaj sanatçıları da yapacaklardır. Bu alanlarda, danışanlarıyla kendi iç güzelliklerini ve gerçeklerini ifade etmek için işbirliği yaptıklarında destekleyici bir dinleyici ve danışman olma fırsatı ortaya çıkacaktır.

Terazi burcunda doğanlar, adalet ve hukukta çalışmak için çekilecektir. Terazi, sağlam yargı gezegeni Satürn’ün yüceltilmesidir, bu nedenle Terazi, tüm faktörleri nesnellik ve denge ile tartabilen iyi avukatlar ve yargıçlar yapabilir.

Venüs tarafından yönetilen Terazi, anlamayı kolaylaştırmayı sever ve bu nedenle arabuluculuk veya müzakere rolleri için çok uygun olabilir. Tatlılıkları, sakinlikleri ve duruşları güven verir ve çözüm arayanların kendilerini daha rahat, saygın ve anlaşılır hissetmelerine yardımcı olur.

Aşk gezegeni rehberliğinde, ortaklık dinamikleri Terazi’nin ilgisini çekecek ve onları mükemmel evlilik ve ilişki danışmanları yapacaktır. Arabuluculuk ve dinleme becerileri, aşıkların farklılıklarını çözmelerine yardımcı olacak önemli bir varlık olacaktır.

Sosyal adalet ve bir bütün olarak toplum, Terazi’nin başlıca kaygısı olduğundan, Terazi burcunda doğanları siyaset dünyasında sıklıkla buluruz. Sosyal liderliği doğal olarak benimserler ve toplumlarının, ulusunun işlerini dünya sahnesinde temsil ederken etkileyici diplomatlar veya büyükelçiler olurlar.

Genel olarak, bir arketip olarak Terazi, iyi adapte edilmiş kişilerarası ve liderlik becerilerine sahip olmaları muhtemel olduğundan, yönetim rollerine uygun olanları destekler. Libra’yı irili ufaklı yöneten şirketler veya büyük firmaların insan kaynakları departmanında çalışan bulabilirsiniz. Libra’nın yönetim ve konuşma becerileri, inandıkları ürün veya hizmetlerin elçileri olarak her türlü satışta onları doğal hale getirecektir.

Terazi Burcu Uyumluluğu

Astrolojide genel uyumluluğu araştırırken, yükselen burç, ay ve diğer gezegensel çapraz bağlantılar ilişkilerdeki tüm hikayeyi anlatacağından, güneş burcundan daha fazlasını dikkate almak önemlidir. Bununla birlikte, Terazi yerlileri en iyi yangın işaretleri ve hava işaretleri ile uyum sağlama eğiliminde olacaktır; ve su işaretleri ve toprak işaretleri ile ilişkiler üzerinde daha fazla çalışması gerekebilir.

Ateş Simgesi

Terazi, birbirlerinin aktif, kendiliğinden doğasını anlayacakları için tipik olarak yangın işaretleri ile tamamlayıcı bir bağlantı bulacaktır . Hava ateşi besler, büyümesini ve daha canlı olmasını sağlar, bu nedenle tutkulu Leo , Terazi’nin güzellik ve parti sevgisini takdir edecektir.

Maceracı Yay ve girişken Terazi muhtemelen birlikte iyi oynayacak ve dünyanın sunduğu güzellik ve çeşitliliğin tadını çıkaracak.

Venüs tarafından yönetilen, Terazi yumuşaklık, demokrasi ve sükunet getiren Mars yönetimindeki Arie ler ve bunlar potansiyel olarak karşıtların manyetik veya polarize olabilir bağlantı buluşmanızı çekmek var. Koç, Terazi’ye kendilerini ilk sıraya koymayı öğretirken, Terazi Koç’a biraz incelik ve uzlaşmanın faydalarını öğretir.

Hava Simgesi

Hava işaretleri , aynı temel ifadeyi paylaştıkları için Terazi için doğal bir uyum sağlar. Venüs tarafından yönetilen Terazi, İkizler’in uyarıcı, birbirine bağlı dünyasına denge, güzellik ve sosyallik getirir .

Terazi ve Kova , sosyal adalet konularında fikir alışverişinde bulunmaktan, sonsuz sohbet etmekten keyif alacaklardır. Satürn’ün etkisi nedeniyle Kova, bazen daha soğukkanlı ve mesafeli olabilir ve romantik Terazi’ye sevgi göstermeyi unutmaması gerekir.

Terazi ile Terazi harika bir eşleşmedir, ancak tutkuları, ister ortak bir hayırsever hedef olsun, isterse sosyal açıdan bilinçli bir sanat galerisi açmak olsun, bir tür sosyal proje yaratmaya yönelik olabilir. Hayatları birlikte çok halka açık olacak, bağış toplama etkinliklerinde ve sanatsal etkinliklerde boy gösterecekler.

Su İşareti

Su işaretleri , havadar, barışı koruma Terazilerinin daha derin duygu kuyularına girmesine yardımcı olmak için kırılganlık ve duygusal zeka getirir.

Yengeç , sevecekleri Terazi’ye bakmakta çok iyi olacak, ancak Yengeç ve Terazi birlikte zaman geçirme konusunda bir çıkmaza girebilir. Yengeç evde kalmayı ve samimi toplantıları sever, Terazi ise kamusal hayatı sever.

Balık , yaşamlarına manevi ve felsefi farkındalık getirerek Terazi’nin alıcı kapasitelerini genişletir. Balık, duygusal derinliği teşvik etmek isteyecek, Terazi ise işleri hafif ve neşeli tutmak isteyebilir ve aralarındaki odakta bir kopukluk yaratabilir.

Mars tarafından yönetilen Akrep , Terazi ile bir ilişkiye cinsel manyetizma getirebilir, ancak ikisi sonunda çok az ortak noktaya sahip olabilir. Akrep’in karamsar yoğunluğu, Terazi’nin taşıyamayacağı kadar ağır gelebilir ve çekirdek doğaları gerçekten birleşmek için çok zıt olabilir.

Toprak İşareti

Gerçi toprak burçları potansiyel stabilize ve toprak Terazi dispersif enerjileri, onlar zamanlarda zor ilişkilendirmek ölçekler burcunda doğan kişiler için olabilir.

Yetkili kardinal toprak burcu olan Oğlak , Terazi’nin güvenebileceği pragmatik bir ortak olacak, ancak birliktelikleri sonunda romantizmden iş dünyasına kayabilir.

Başak ve Terazi, incelik ve uyum için bir yakınlık paylaşır, ancak Terazi sosyal ağ kurmak istediğinde Başak çok katı veya gergin olabilir. Ancak Terazi, Başak’ı daha fazla eğlenmeye ikna ederek daha az öz eleştiri yapmasına yardımcı olabilir.

Boğa ve Terazi, hayatın zevklerinin tadını çıkarırken ve takdir ederken onları bir araya getiren Venüs’ün egemenliğini paylaşır. İkisi de barışçıl ve genel olarak memnunlar, ancak o kadar farklı hızlarda hareket edecekler ki, planlarını senkronize etmeleri onlar için zor olacak.

Terazi Burcu Sağlığı

Yapısı

Tıbbi astrolojide, dört hayati sıvıya ve dört temel yapı tipine bağlı dört mizaç vardı. Terazi, sıcak ve nemli olduğu düşünülen ve kanla bağlantılı olan iyimser mizaç ile ilişkilidir. İyimser yapı, yaşamın gençlik evresine ve Bahar mevsimine bağlı olarak, doğal olarak sağlıklı ve esnek olarak kabul edildi.

Sanguine insanlar tipik olarak neşeli bir mizaca, zayıf vücut şekillerine sahiptir ve doğal olarak enerjiktir. Yiyecek ve içeceklerindeki safsızlıklar veya aşırı çalışmadan kaynaklanan tükenmiş enerji ile ilgili Terazi dengesizlikleri dışında, bu yapı türü sonraki yıllara kadar pek çok sağlık sorunu yaşamayabilir. Şu anda, doğal olarak yüksek olan iyimser metabolizma yavaşlamaya başladığında kan basıncı veya kan durgunluğu ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.

Vücut kısımları

Klasik astrolojik tıpta, tüm zodyak insan vücudunda haritalandı ve Terazi alt sırt üzerinde hüküm sürdü. Dahili olarak, Terazi hükümdarlığı, sağlıklı enerjik ve eliminasyon işlevleriyle bağlantılı olan böbreklere ve böbreküstü bezlerine kadar uzanır.

Duygusal olarak, Teraziler arabuluculuk ve barışı koruma çabalarında başkalarının endişelerini “taşıyabilir”, bu da bedensel olarak bel ağrısı ve gerginlikte gerçekleşebilir. Güneşin “düşüşü” altında doğan bu insan, güneş enerjisini korumak zorundadır, bu da enerji rezervlerini fazla harcamamak ve tüketmemek anlamına gelir. Bu tür bir zorlama ve tükenme, böbreküstü bezlerini boşaltabilir ve böbreklerinin eliminasyon işlevlerine baskı uygulayabilir.

Özellikle yükselen Terazi ile doğanlar, enerjilerini yönetmeye ve hayatlarında dengeyi korumaya ihtiyaç duyacaklar.

Terazi burcunun günlük burç yorumunu okuyabilirsiniz.

man jumping over white fence
Photo by Ady April on Pexels.com

Terazi Burcu Bitkisel Müttefikleri

Marshmallow Root , Terazi’nin gezegen hükümdarı Venüs ile ilişkili klasik bir bitkidir. Müsilajlı ve yatıştırıcıdır, yani iç dokuları yatıştırır ve nemlendirir. Özellikle terazi için çok önemli bir vücut sistemi olan idrar yollarını ve böbrekleri destekler.
Marshmallow kökü, böbreklerin eliminasyon ve süzme fonksiyonlarını desteklemeye yardımcı olur ve tahrişleri onarır. Ayrıca tıkanıklıkları yağlamaya yardımcı olabilir ve böbrek taşlarını veya idrar yolundaki yabancı maddeleri gidermeye yardımcı olur. Nemlendirici ve ferahlatıcı Marshmallow kökü, aşırı çalışan ve susuz kalmış bir sistemi iyileştirmeye ve eski haline getirmeye yardımcı olabilir.

Mugwort , kadınların adet döngülerine yardım da dahil olmak üzere birçok iyileştirici güce sahiptir; bir başka önemli Venüs birliği. Mugwort çayı ve tentürü, dolaşımı artırmaya ve karın kramplarını yatıştırmaya yardımcı olmak için ısıtıcı bir kaliteye sahiptir.

Analjezik özellikleri, pelin yağının ağrıyan kasları ve ağrıyı yatıştırmaya yardımcı olmasını sağlar, bu nedenle Orta Çağ’da Romalı askerlerin sandaletlerine ve uzun yolculuklarda seyahat edenlerin ayakkabılarına yerleştirilmiştir. Uzun zamandır, kötü ruhları kovmak için korunmak ve ruhsal içgörü için canlı rüyalar uyandırmak için giyilen büyülü bir bitki olarak kabul edildi. Çin tıbbında, Mugwort, vücudun meridyenlerindeki enerjik tıkanıklıkları temizlemek için yakıda kullanılır.

Damask Rose güzel rengi, zarif çiçeği ve tatlı kokusu ile bir Venüs bitkisidir. Bir buket şeklindeki ilham verici şefkatten güzellik ilaçlarında kuru, tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve onarmaya kadar birçok kullanıma sahiptir.

Hint tıbbi uygulamasında, gül yaprakları ve gül suyu içeren yiyeceklerin, zayıflamış bir vücudu onarmak ve üzgün bir kalbi rahatlatmak için özellikle besleyici olduğu düşünülmektedir. Bitkisel tedavide gül çayı ve özü, ruh hali değişimlerini sakinleştirmek, adet döngüsündeki dengesizlikleri düzeltmek ve dolaşım veya “venöz” sistemi iyileştirmek ve onarmak için kullanılır.

Ezoterik[1] Terazi Burcu

Terazi Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş kendi gezegensel alt cetveline sahip üç on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.

Bu yüzler, Venüs’ün gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir . Terazi kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelerde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için Terazi’nin yüzlerini kullanabiliriz.

Terazi Burcunun İlk Dekanı: Ay

Terazi’nin 0’dan 9’a kadar olan dereceleri ay tarafından yönetilir . Bu, ayın hassas ve alıcı niteliklerini bu burcun sosyal doğasıyla harmanlar ve Terazi’nin ilk dekanına bir ay alt işareti verir. Bu Terazi derecelerinde gezegenler veya noktalarla doğanlar, özellikle besleyici, koruyucu ve hatta daha utangaç insanlar olabilir.

Terazi Burcunun İkinci Dekanı: Satürn

Terazi 10’dan 19’a kadar olan dereceler Satürn tarafından yönetilir . Bu, disiplinin ve yargının sert gezegeninin yüceltilmesidir, bu ikinci dekanda gezegenler veya noktalarla doğanları diğer Terazi muadillerinden daha ciddi kılar. Bu burcun derecelerinde gezegenler veya noktalarla doğanlar, Satürn’ün ayırt edici doğası Terazi’nin Venüs sakinliği ile iyi uyum sağladığından, hakim veya avukat olmaya çekilebilir.

Terazi Burcunun Üçüncü Dekanı: Jüpiter

Terazi’nin 20 ila 29. dereceleri , genişleme ve daha yüksek hakikat gezegeni Jüpiter tarafından yönetilir . Jüpiter’in buradaki etkisi, Terazi’nin sosyal adalet eğilimlerini epik oranlara genişletme eğilimindedir. Bu Teraziler, sosyal programlar veya kapsayıcı politikalar aracılığıyla farklı insanları bir araya getirmek için felsefi bir arayış içinde olabilir. Bu burcun üçüncü dekanı altında doğanlar, ikinci dekanla hemen hemen aynı şekilde adalete hizmet eder, ancak bu idealleri gerçekleştirmek için daha hayırsever bir yaklaşım benimseyebilirler.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Ezoterizm
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Decan_(astrology)
[3] https://www.ka-gold-jewelry.com/p-articles/chaldean-astrology.php