İkizler, zodyakın üçüncü işaretidir ve bu burçta doğanlar size her şeyi hızlı bir şekilde anlatacaktır. Çünkü konuşmayı seviyorlar! Bu insanlarla sadece boş konuşmalar da değil. İkizler burcunun konuşmasının arkasındaki itici güç onların zihnidir. Üçüncü evi yöneten İkizler, entelektüel olarak eğimlidir, bilgi arayışında insanları ve yerleri sonsuza dek araştırır.

  • TARİH ARALIĞI: 22 Mayıs – 21 Haziran
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Merkür
  • VÜCUT PARÇASI: Kollar, Eller ve Akciğerler
  • SEMBOL: İkizler
  • EV: Üçüncü Ev
  • RENKLER: Sarı & Mavi
  • MOD + ÖĞE: Değişken Hava
  • MANTRA: Bence

Bir İkizler ne kadar çok bilgi toplarsa o kadar iyidir. Bu bilgiyi daha sonra sevdikleriyle paylaşmak da çok eğlencelidir, çünkü Geminiler ilişkilerini geliştirmekle son derece ilgilenirler. Bu astroloji burcununkilerle olan birliktelikler her zaman keyiflidir, çünkü İkizler parlak, hızlı zekalı ve partinin meşhur hayatıdır. Entelektüel zihinleri sonsuza kadar ve bir gün rasyonelleşebilse de, Geminilerin de dinlenmeyi bekleyen bir hayal gücü fazlası var. İkizler sıkıcı olabilir mi? Hiçbir zaman!

İkizler burcunun Günlük burç yorumuna bakabilirsiniz.

İkizler Burcu Sembolizmi ve Efsanesi

İkizlerin İkizler burcu sembolü, Yunan mitolojisindeki üvey kardeşler Castor ve Pollux’a dayanmaktadır. Dioscuri olarak da bilinen bu efsanevi kardeşler, Zeus tarafından kuğu şeklinde baştan çıkarılan Leda’nın çocuklarıdır. Leda bu birleşmenin bir sonucu olarak iki yumurta yumurtladı ve Castor ve Pollux’un ikiz kız kardeşleri Helen ve Clytemnestra ile birlikte bunların her birinden yumurtadan çıktıkları söylendi.

Castor ve Pollux birçok Yunan ve Roma hikayesinde bulunur ve atlardaki ustalıklarıyla tanınırlardı. Dioscuri, Pollux ile sonsuza dek bağ kurdu; Zeus’un soyundan gelen, ölümsüzlüğünü Castor ile paylaşan bir yarı tanrı. İkisi daha sonra kalıcı İkizler-İkizler takımyıldızı olarak cennete yerleştirildi ve bu burcun arketipinin büyülü ve gizemli ikiliğine katkıda bulunan efsaneyi ölümsüzleştirdi.

İkizler Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Batı tropikal zodyakta, İkizler mevsimi 22 Mayıs’ta başlar ve Kuzey Yarımküre’de baharın sonunda başlar. Yaz gündönümüne doğru günlerin uzadığı, gün ışığının oranının gecenin süresinden daha fazla olduğu yılın bir zamanı. Bahar mevsiminin ısınmasıyla birlikte havada bir değişim hissi var ve yaklaşmakta olan sıcak, hareketli yaz mevsiminin ipuçları havayı ele geçirmeye başlıyor.

Değişken Mod

İkizler, dört mevsimin geçiş sonunda hepsi temel bir değişim ve adaptasyon enerjisine sahip olan zodyakın dört değişken işaretinden ilkidir . İkizler’in havadar ve değişken varlığı, bir sonraki mevsimsel performans için sahneyi temizliyor ve bu burcun zodyaktaki huzursuz, değişiklik arayan ve meraklı rolünü tanımlamaya yardımcı oluyor.

Hava elementi

İkizler’in elementi havadır , eski astrologlar tarafından maddenin şekilsizliği ve çözülmeyi temsil eden bir ifadesi olduğu düşünülen hafif ve dağıtıcı bir elementtir. İkizlerin bilgi toplama, sosyal bağlantılar kurma ve dünyayı çocuksu bir merakla ve bazen de yaramazlıkla keşfetme eğilimi, aktif, akıcı hava unsuruna benzer faaliyetlerdir.

two boys sitting on crescent moon
Photo by Victoria Borodinova on Pexels.com

İkizler Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Merkür’ün İkametgahı

Klasik astrolojide, Merkür’e hem İkizler hem de Başak’ın hükümdarlığı verildi. İkizler’in, Merkür’ün olduğu kadar akışkan, meraklı ve analitik olmasını sağlayan uyarlanabilir bir hava işareti olan Merkür’ün günlük / gündüz evi olduğu düşünülüyordu. Ay’dan sonra, Merkür güneş sistemimizdeki en hızlı gezegendir ve en sık geri hareket eder ve ona düzensiz, değişken ve öngörülemez olma ününü verir.

Merkür ile İkizler’de doğanlar, zihinsel huzursuzlukları, hızlı zekaları ve zekâlarıyla bilinirler. Bu yerleşim, çoğu zaman yerliye hızlı öğrenme ve büyük miktarda bilgiyi kolayca özümseme yeteneği verir. Hayattaki Mercurial meseleleri söz konusu olduğunda, meskeninde Merkür ile doğanlar, uyum, iletişim ve genel olarak dil söz konusu olduğunda bir avantaja sahip görünüyorlar.

Jüpiter’in Zararı

İkizler, değişken ateş burcu Yay ile kutupludur . Merkür tarafından yönetilen İkizler, analiz etmeyi sever, küçük, büyüleyici detayları toplamaya odaklanmayı tercih eder, bazen alay etmek, dürtmek ve bozmak için yaramazlık kullanır. Ancak Yay, Jüpiter tarafından yönetilir ve evrensel gerçekleri onaylamayı, genişletmeyi ve keşfetmeyi sever.

Sonuç olarak, Jüpiter ve geniş yollarının, Gemini’nin detay odaklı dünyasında evinin karşısına yerleştirildiğinde geleneksel olarak zararlı veya dezavantajlı olduğu düşünülmektedir. Bu, iyilikseverlik ve inanç gezegeninin, ayrıntılarda kaybolmadan büyük resim fırsatlarını açmanın yaratıcı yollarını bularak, içinde bulunmayı telafi etmesi gereken bir yerleşimdir.

Bu kombinasyon aynı zamanda Jüpiter’in bolluk enerjisinin, sanki asla yeterli olamayacakmış gibi sonsuz bir şekilde ayrıntıları ve gerçekleri toplamak isteyerek aşırı hıza girmesini sağlayabilir. Jüpiter ile İkizler’de doğanlar, zaman zaman bir çokluk algısını bir bütünlük duygusuyla dengede tutmakta zorlanabilirler.

İkizler burcunun günlük burç yorumlarını okuyun.

İkizler Burcu Evi Hükümdarlığı

Üçüncü Ev

On İki Harfli Alfabenin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir . Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından, ilgili ev konularıyla burç benzerliklerini eşleştirmek için yaratıldı.

İkizler, kısa mesafeli seyahat, iletişim ve kardeşlerin üçüncü evi olarak atandı , çünkü huzursuz, değişken ve meraklı doğası bu konulara yakınlığı var. İkizler Merkür tarafından yönetildiğinden, bu modern astroloji sistemi, üçüncü evin önemine meraklı ve canlı bir alt imzayı davet ediyor.

İlk Ev

Klasik Astrolojide, Gemini’nin gezegenleri Merkür, onun “sevinç” bulmak söyleniyordu benlik ve kimliğin ilk evin içinde doğum haritası . Bedenlerimizle ve amaç duygumuzla ilişkili olan bu ev, dünyada benzersiz bir varlık oluşturmak için ruh ve maddenin birleşmesini sembolize eder.

Geleneksel astrolojide, yükselen burcun derecesi, doğduğumuz anda onu ufkun üstünde ve altında olan bir bölüme ayırarak, ilk tüm burç evinin içinde bulundu.

Bu, büyü sanatlarında gözlemlenen ve uygulanan bir fenomen olan “yukarıda nasılsa aşağıda da öyledir” Hermetik simya aksiyomuyla bağlantılıdır. Büyü ve gizemleri bize Merkür ile ilişkili olan tanrı Hermes tarafından verilmiştir, bu da onu ilk evden gökler ve dünya arasında bir köprü olarak özel bir güce sahip olmasını sağlar.

waterfall in mountainous terrain with steep slopes
Photo by Nico Becker on Pexels.com

İkizler Burcu Karakteristikleri

Kişilik

İkizler’in arketipsel özellikleri, aktif, erkeksi veya yang niteliklerinden türetilir ve bu burcu dış dünyayla iddialı bir ilişkiye yöneltir. Bir ikisi de Alive İkizler kadını veya İkizler adam , kendi yükselen güneş veya ay işareti olarak Twins ile doğanlar Swift gibi, onların temel kişilik bir meraklı enerjisi, kendi içlerinde adaptif Merkür.

Değişken bir burç olarak İkizler, haritalarında öne çıkan İkizler’e uyum sağlama, fikirleri, dilleri ve bilgileri keşfetme ve aynı zamanda yeni farkındalık yolları oluşturmak için sosyalleşme ve iletişim kurma konusunda doğal bir yakınlık veren değişim yapıcı olma gücüne sahiptir. . Bu burcun yerlileri, sonsuz yeni bağlantıları bir araya getirmek için kişiden kişiye veya konudan konuya hızla sıyrılmayı sevdikleri için zodyakın “tozlaştırıcıları” olarak düşünülebilir.

Güçlü Yönleri

İkizlerin burcunun birincil gücü, zekaları ve keskin, açık iletişim becerileridir. Meraklı ve oyuncu bir mizaca sahip olarak dünyaya gelen bu insan, genellikle çevrelerindeki dünyayla meşgul olmayı kolay bulur. Merkür’ün hızlı ve analitik doğasından etkilendikleri için, nadiren can sıkıntısına yenik düşerler ve genellikle yeni bilgi hazinelerini keşfetmek için doyumsuz bir şevkle kendilerini hayatın dışına itebilirler.

İkizlerin sembolik ikiliği, bu burcun çok boyutlu yeteneklerini kullanmada uyum sağlama eğilimine işaret ettiğinden, İkizler yerlisi benzersiz bir “şekil değiştirme” yeteneğine sahiptir. Yerel kültür ve dil geleneklerini benimseyerek her ortama kolayca uyum sağlayabilirler.

İkizler burcunda doğan insanlar eğlenceyi seven, sosyal ve kaygısız olma eğilimindedir. Kaynakların, becerilerin ve bilgilerin topluluklarında etkili bir şekilde yayılabilmesi için insanları doğru insanlarla ilişkilendirmede başarılıdırlar. Bir İkizler, sizden bir tepki almaya çalışırken hangi düğmelere basmanız gerektiğine dair keskin bir içgüdü ile sizi hemen boyutlandırabilir. Bu beceri ile bu işaret bize hayatın bir oyun olduğunu ve kendimizi fazla ciddiye almamamız gerektiğini hatırlatır.

Zayıf Yönleri

İkizler için bazı zayıflık kaynakları veya potansiyel kör noktalar, büyük güçlü yönlerinden kaynaklanmaktadır. Bu insanlar kolay akılları ve zekalarıyla tanınırlar, ancak bu onları aşırı entelektüel olma eğilimine götürebilir. Ansiklopedik bilgiye çok fazla dayanabilirler ve bu bilgiyi somut, somut ve faydalı bir şekilde nasıl işleyeceklerini, özümseyeceklerini ve uygulayacaklarını öğrenmeleri gerekebilir. Keskin, meraklı zihinlerle, kısa bir dikkat süresine sahip olabilirler ve bir konuyu derinlemesine öğrenmeye adamaktansa, keşfin parlak yüzeyinde dans etmek isterler.

Değişken bir hava işareti olmak, şekil değiştirme ve değişim onlar için doğal hissettirir, ancak başkalarında İkizler yerlisinin gerçekte kim olduğunu asla bilemeyecekleri gibi esrarengiz bir his bırakabilir. Bu, bu işarete taahhütsüz, lapa lapa ve hatta güvenilmez olma itibarı verebilir. Bu insanlar tipik olarak eğlenceyi seven, kaygısız ve girişkendirler, ancak bu onların duygusal olarak kaçamak olmalarına, daha derin duygularından uzaklaşmak veya dikkatlerini dağıtmak için mizahı kullanmalarına yol açabilir.
Kişi kendilerine bakmıyorsa, bu insanların sosyal bağlayıcı olmaya yönelik Merkür eğilimleri dengesizleşebilir, bu da onların kendilerini tükenmiş, endişeli, zayıf ve cansız hissetmelerine neden olabilir. İkizler’in nükteli ve yaramaz düğmelere basma yeteneği, sağlıklı bir sosyal sınırlar, saygı ve şefkat duygusuyla ölçülmezse sinir bozucu, amansız ve hatta acımasız olabilir.

Bu burçta doğan çocuklar, bir sonraki çekime atılmadan önce derin nefes almaları, sabırlı olmaları ve bir göreve mümkün olduğunca konsantre olmaları konusunda yönlendirilirlerse, beslenirler ve iyi kaynaklara sahip olurlar.

İkizler burcunun günlük burç yorumuna göz atın.

İkizler Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Merakın, yaratıcılığın ve bilgi susuzluğunun zeki sesi İkizler mantrasında öne çıkıyor: Sanırım. Bu mantra , bu işaretin keşfetmeye yönelik amaç duygusunun altını çizerek ve zihinsel farkındalıklarını genişleterek “Düşünüyorum, öyleyse varım” şeklinde genişletilebilir.

Merkür, para akışını, ticareti ve tüccarları yöneten haberci tanrı için adlandırılmıştır, bu nedenle Gemini’nin amacı genellikle iletişimi hızlandırmak ve bilgi ve kaynaklara erişimi demokratikleştirmekle bağlantılıdır. Doğum çizelgelerinde öne çıkan İkizler arketipine sahip olanlar, huzursuz yapıları için birçok aktif çıkış noktası ile özgürce hareket edebildiklerinde muazzam bir tatmin elde edeceklerdir. Doğal olarak konuşkan olan bu insanlar sohbette başarılıdırlar ve yararlanabilecekleri sonsuz bilgi kaynaklarıyla harika öğretmenler veya öğretim görevlileri olabilirler.

İş Hayatında İkizler

İkizler’in keskin zekası ve merakı, onları çok yönlü işlevleri sıralamaya, analiz etmeye ve gerçekleştirmeye çağrıldıkları meslekler için benzersiz bir şekilde uygun kılar. Kariyerlerinin, kinetik zekalarını işgal edecek kadar zihinsel olarak uyarıcı olması ve huzursuz enerjilerini kanalize edecek kadar meşgul olmaları gerekir. Bu burcun zekası ve sosyalliği, muhtemelen iletişim kurabilecekleri, öğretebilecekleri ve insanlar arasındaki anlayışı en iyi şekilde kolaylaştırabilecekleri işleri yapan güçlü takımları olacaktır. Bu, birçok meslekte, özellikle de ayrıntıların analizinin ve tercümesinin önemli bir özellik olduğu mesleklerde kendini gösterebilir.

Tüm hava burçları gibi İkizler’in de yeniliğe, aktiviteye, harekete ve alana ihtiyacı vardır, bu nedenle aynı konumda uzun süre tatmin olmayacaktır, tabii o konum çalışılacak ve özümsenecek bilgilerle dolu bir kitaplık değilse! Merkür ve işaretler İkizler işler B. noktadan noktaya bizi almak seyahat ve çalışma araçları içerebilir yüzden kuralları, ulaştırma bağlı
nadiren a yakalanmak ki Twins, çoğu insan sahip olduğu tam tersi sorun var rut ve motive edilmesi gerekir. Bir şey olursa, çalışma haftalarının bu hızlı ayaklı insanlara topraklanmalarını ve yeniden şarj olmalarını hatırlatmak için programlanmış bir yapıya, rutine ve kesinti süresine sahip olmaları gerekir.
İkizler, dil ve iletişim gezegeni Merkür tarafından yönetildiğinden, dil çevirisinde doğal bir mesleki uyum bulunabilir. İkizler yerlisinin doğal olarak çok dilli olma olasılığı yüksek olduğundan, anlamayı kolaylaştırmaktan büyük memnuniyet duyacaklardır. Bu yeteneğin diğer versiyonları, dilbilim ve konuşma terapisi çalışmalarında da yerine getirilebilir.

Yazarlar, gazeteciler ve oyun yazarları olarak İkizler için tüm biçimleriyle yazmak doğal bir uyumdur. Ayrıca, el yazmalarını rafine etmekten, editörlük ve düzeltme çalışmalarını başka bir doğal uyum haline getirmekten zevk alırlar.

Geminis genellikle iletişim teknolojisine yoğun bir ilgi duyar ve film, televizyon ve çevrimiçi haber platformları gibi birçok medya türünü üretirken bulunabilir. Mercurial halkı doğuştan sosyal ve eğlencelidir, bu da onları sanatsal etkinliklerde düzenlemeye ve hatta performans sergilemeye çeker.
Muhtemelen yerel kitapçınız, en son yayınları tedarik etmekten ve dağıtmaktan zevk alan bir Gemini’ye aittir. Bu kadar çok kitapla çevrili olarak kişisel bir bağımlılığı gerçekleştirmenin bir yolu bile olabilir! Kitap ve dergi yayımlamak da bu ilginin alabileceği başka bir biçimdir.

Bu burcun yerlileri çok görevli olduklarından, programı düz tutarak, mesaj alarak ve gelen telefon çağrılarını verimli bir şekilde bağlayarak büyük bir firmada resepsiyonist olmaktan keyif alabilirler. Bu rolün bir başka benzer versiyonu, önde gelen bir kişinin kişisel asistanı olabilir. Bu burcun insanları, anında hafızaya çok şey ayırarak ihtiyaç duyulan şeylere nasıl öncelik verileceğini ve kaynaklanacağını bileceklerdir.

Mükemmel bisiklet kuryeleri veya teslimat görevlileri olabilen İkizler yerlileri için hareket ve hız heyecan vericidir. Ayrıca arkadaş canlısı ve konuşkan otobüs veya taksi şoförleri, hatta pilotlar olma konusunda da başarılı olacaklar ve yol boyunca sizi eğlendirirken herhangi bir yolculuk için en hızlı rotaları bulmaktan gurur duyacaklar.

Son olarak, “her şeyi bilen biri” olmak burçtan gelen insanların hayatlarında sıklıkla görülen bir temadır, bu nedenle listedeki mesleklerin birçoğunu, hatta belki de takip etmeyi arzu ettiklerini öğrenmek şaşırtıcı olmaz. bir seferde birkaç!

İkizler Burcu Uyumluluğu

Astrolojide, uyumluluk söz konusu olduğunda, güneş burcundan daha fazlasını dikkate almak önemlidir, çünkü diğer gezegensel çapraz bağlantılar, her türlü ilişkide tüm hikayeyi anlatmak için anahtardır. Bununla birlikte, İkizler yerlileri en iyi hava işaretleri ve ateş işaretleri ile uyum sağlama eğiliminde olacaktır; ve su işaretleri ve toprak işaretleri ile ilişkiler üzerinde daha fazla çalışması gerekebilir.

Ateş Simgesi

İkizler birbirlerinin aktif, kendiliğinden doğasını anlayacakları için tipik olarak yangın işaretleri ile tamamlayıcı bir bağlantı bulacaktır . Hava ateşi besler, büyümesini ve daha canlı olmasını sağlar, bu nedenle dürtüsel Koç , İkizler’in yoğun ve hareketli enerjisini takdir edecektir.

Aslan ve İkizler, eğlenceyi seven, sosyal bir çift olacaklar, ancak Leo, sonsuz meraklı İkizler’den zaman zaman verebileceklerinden daha fazla bireysel ilgi isteyebilir.

İkizler burcu, Yay burcunun maceralı yaşamına oyunbazlık, merak ve yaramazlık getirir ve ikisinin tamamlayıcı veya kutuplaştırıcı bir ilişkisi olabilir. Nerede Yay ve İkizler çakışabilir Gemini’nin düğmeye basarak eğilimleri ve Yay acımasız dürüstlük arasındaki alışverişi içindedir. İkisi birbirini yumurtalayabilir ve ne zaman yeterli olduğunu öğrenmeleri gerekecektir.

Hava Simgesi

Hava işaretleri , aynı temel ifadeyi paylaştıklarından, İkizler için doğal bir uyumdur. Venüs tarafından yönetilen Terazi , İkizler’in uyarıcı, birbirine bağlı dünyasına denge, güzellik ve sosyallik getirir.

Kova ve İkizler, büyük ölçüde entelektüel bir ilişkide olsa da, fikirleri uyumlu bir şekilde paylaşmaktan, sonsuz sohbet etmekten keyif alacaklardır. Ancak Kova’nın zıt doğası, İkizler’in yeni iddialarının geçerliliğini ve derinliğini test etmek için yüzeye çıkabilir.

İkizler ve İkizler, ikisi diğerinin hayata karşı meraklı yaklaşımıyla kolayca ilişki kurduğu için eğlenceli olabilir. Tutarlı bir şekilde bağ kuracak kadar uzun süre bir arada kalamayabilirler, ancak bu onların özgür ruhlu ve oyuncu doğalarına sonunda gayet iyi uyabilir.

Su İşareti

Su işaretleri, bu havadar ve aktif işaretin daha derin duygu kuyularına girmesine yardımcı olmak için kırılganlık ve duygusal zeka getirir.

Yengeç , sevecekleri İkizler’e bakmakta çok iyi olacak, ancak İkizler sosyal olarak bağlantı kurmak ve çoklu görev yapmakla meşgulken Kanser, besleyici bir ev üssü tutmayı tercih edebilir.

Balık , yaşamlarına ruhsal ve felsefi farkındalık getirerek İkizlerin alıcı kapasitelerini genişletir. Ancak Balık, İkizler’in hiperaktif, düğmeye basan eğilimlerine dayanamayacak kadar özel ve hassas olabilir ve daha fazla İkizler dürtüsünü geri çekebilir.

Mars’ın yönettiği Akrep , İkizler ile bir ilişkiye cinsel manyetizma getirebilir, ancak ikisi sonunda çok az ortak noktaya sahip olabilir. Akrep’in kıskanç eğilimleri, İkizler’in kaçamak ve bağlanmayan doğası tarafından tetiklenebilir, bu da bunu potansiyel olarak değişken bir eşleşme haline getirir.

Toprak İşareti

Gerçi toprak burçları potansiyel stabilize ve toprak Gemini’nin dispersif enerjileri, onlar zor ilişkilendirmek Twins burcunda doğan kişiler için olabilir. Yetkili kardinal dünya işareti olan Oğlak , İkizler’in güvenebileceği pragmatik bir ortak olacak, ancak İkizlerin güvenini kazanmak için tutarlı ve ciddi olması gerekecek.

Boğa, güvenilir ve sevecen olmasına rağmen, İkizler’in sürekli değişen planlarına uyum sağlamak için biraz fazla inatçı ve köklü olabilir.

Başak ve İkizler, her ikisi de ortak bir Merkür hükümdarlığı ile bağlanmış, beklenmedik bir şekilde, şaşırtıcı derecede iyi bir çift olabilir. Bununla birlikte, her iki işaret de, diğerinin şiddetlenme eğiliminde olacağı, gerginliğe ve endişeye eğilimlidir. Başak, sinirlerini sakinleştirmeye yardımcı olmak için çevrelerine düzenli ihtiyaç duyarken, İkizler, sinir enerjilerini yönlendirmek için çevrelerini değiştirmek isteyebilir, bu da ilgili her iki taraf için de gerginlik yaratır.

İkizler Burcu Sağlığı

Yapısı

Klasik tıbbi astrolojide, dört hayati sıvıya ve dört temel yapı tipine bağlı dört mizaç vardı. Bir hava işareti olarak İkizler, sıcak ve nemli olduğu düşünülen ve kan üretimi ile bağlantılı olan iyimser mizaç ile ilişkilidir.
İyimser yapı, yaşamın gençlik evresine ve bahar mevsimine bağlı olarak, doğal olarak sağlıklı ve esnek olarak kabul edildi. Sanguine insanlar tipik olarak neşeli bir yapıya, zayıf vücut şekillerine sahiptir ve doğal olarak enerjiktir. Huzursuzluk ve kaygıya bağlı dengesizlikler dışında, bu yapı tipi ilerleyen yıllara kadar pek çok sağlık sorunu yaşamayabilir. Şu anda, doğal olarak yüksek olan iyimser metabolizma yavaşlamaya başladığında kan basıncı veya kan durgunluğu ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.

Vücut kısımları

Astrolojik tıpta, tüm zodyak insan vücudunda, omuzlar, kollar ve eller üzerinde simetrik, ikili İkizler tarafından yönetiliyordu. Bu, İkizler arketipini hünerli ve kolay doğalarına bağlar. Vücudun bu bölgesinin benzersiz bir şekilde hareketli ve yetenekli olduğu, aynı zamanda aşırı çalışma ve yaralanmaya karşı hassas olduğu vurgulanmaktadır. Dahili olarak, İkizler, hayati solunum sürecimizde ilginç bir şekilde havayı alan ve dışarı atan bir başka ikili, simetrik sistem olan akciğerleri yönetir.

Doğum çizelgelerinde ikiz işareti öne çıkanların, kendilerini akciğer enfeksiyonlarından ve tahrişlerinden koruyarak akciğer sağlığına dikkat etmeleri gerekecektir. Sakin kalmak için derin nefes almaya odaklanmak onlar için büyük bir kazanç olacaktır, çünkü Merkür’ün işaretleri gerginliğe ve kaygıya meyilli olma eğilimindedir. Bu sinirlilik, sindirim bozukluklarına yol açabilir, bu nedenle havuç, maydanoz ve rezene gibi sebzeleri yemek, bağırsak sağlığını ve sindirim sistemini ortadan kaldırır.

İkizler burcunun günlük burç yorumunu okuyabilirsiniz.

scenic view of lake and mountains against sky
Photo by Pixabay on Pexels.com

İkizler Burcu Bitkisel Müttefikleri

Lavanta , İkizler’in başlıca bitkisel müttefikidir. Sıcak, kuru ortamlarda yetişir ve kendisi kuru bir bitkidir, bu da sanguine yapısındaki fazla nemi dengelemeye yardımcı olabilir. Yatıştırıcı aromatik kokusu sakinleştiricidir ve yağları aromaterapide bu işaretin kaygısını iyileştirmek ve krampları ve gerginliği gidermek için kullanılır. Vücudu açıcı ve arındırıcı, başı ısıtan, korku ve endişeleri yatıştırıcı, uykuyu teşvik edici etkisi vardır.

Rezene havuç ile ilgilidir ve sapları ve tohumları genellikle gaz giderici, sindirim desteği ve gaz temizleme özellikleri için kullanılır. Rezene tatlı aromatik bir koku taşır ve diğer yiyeceklerle birlikte pişirildiğinde onları daha sindirilebilir hale getirmeye yardımcı olur. İnce yeşil sapları, akciğerlerin bronşiyollerine ve sinir sisteminin dallarına benzer. Bu morfolojik ipucu, bu burcun hassas akciğerlerinin solunum yollarındaki tıkanıklığı, tıkanıklıkları ve durgunluğu gidermenin yararlı olduğunu bilmemizi sağlar.

Maydanoz , narin dallanan yaprakları vücudun birbirine bağlılığını andıran bir başka güzel yeşil Cıva bitkisidir. Maydanozun orta derecede sıcak ve kuru olduğu, soğuk, bataklık doku koşullarını ısıttığı düşünülmektedir. Aynı zamanda mideyi, karaciğeri ve dalağı ısıtır ve bilinen bir idrar söktürücüdür, yani su tutulmasını temizlemek için idrara çıkmayı teşvik etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda gaz gidericidir, endişeli İkizler sindirim sisteminde sindirim şişkinliğini ve gazı temizlemeye yardımcı olur.

Ezoterik[1] İkizler Burcu

İkizler Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş kendi gezegensel alt cetveline sahip üç on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.

Bu dekanlar, Merkür’ün gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. İkizler kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelere yerleştirilmiş gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için İkizler’in yüzlerini kullanabiliriz.

İkizler Burcunun İlk Dekanı: Jüpiter

İkizler’in 0’dan 9’a kadar olan dereceleri Jüpiter tarafından yönetilir . Bu, hayırsever guru gezegeninin “zararı”dır, ilk dekanda gezegenleri olanları dil kullanımlarında çok geniş ve yaratıcı kılar, ancak aynı zamanda entelektüel odaklanma ve disiplinle ilgili bazı potansiyel mücadeleleri de vurgular.

Kişilik açısından, İkizler’in ilk dekanı, İkizler’in diğer yüzlerinden daha analitik ve bilgi toplamaya ve paylaşmaya meyilli olabilir. Bu onları potansiyel olarak harika hikaye anlatıcıları ve öğretmenler yapar, ancak aynı zamanda bilgi ve bilgi biriktirmeye aşırı odaklanma eğilimlerini de artırabilir. Bu eğilim, sonsuz bilgi akışının kanalize edilebildiği edebi ve ders çalışmalarında en iyi şekilde parlayabilir.

İkizler Burcunun İkinci Dekanı: Mars

İkizler’in 10’dan 19’a kadar olan dereceleri Mars tarafından yönetilir , bu da burada gezegenlerle doğanları sosyal dürtüsellik ve yüzleşmeye daha yatkın hale getirir. Bu, İkizler doğasının daha yıkıcı ve düşmanca tarafını görebileceğimiz, büyük bilgi ve zekalarının başkalarını tartışmalara yönlendirmek için kullanıldığı yerdir.

Yanlış yönlendirildiğinde İkizler’i yaramaz bir şekilde eğlendirmenin bir yolu olarak bile ifade edilebilir. Bu dekanda öne çıkan gezegenler veya noktalarla doğanların, özellikle aktif ve huzursuz doğalarını yönlendirmek için sağlıklı yollar bulması gerekebilir.

İkizler Burcunun Üçüncü Dekanı: Güneş

İkizler burcunun 20 ila 29. dereceleri , canlılığın, parlaklığın ve güvenin yıldızı olan güneş tarafından yönetilir . Burada, güneşin etkisi potansiyel olarak ısınır ve İkizlerin doğal olarak oyuncu, aktif ve sosyal doğasını güçlendirir. İkizler’in üçüncü dekanında öne çıkan gezegenleri veya noktaları olanlar, topluluklarını inşa etmek ve yönetmek için doğal hediyelerle daha fazla görünür olabilirler.

İkizler’in ilk dekanı gerçeği arayan ve ikincisi daha rekabetçi olabilirken, İkizler’in üçüncü dekanı bir şovmen veya kamu konuşmacısı olarak dikkatleri üzerine çekmeye daha meyilli olabilir.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Ezoterizm
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Decan_(astrology)
[3] https://www.ka-gold-jewelry.com/p-articles/chaldean-astrology.php