Başak Burcu Özellikleri ve Genel Bakış

Başak burcu, tam olarak zodyakın altıncı işaretidir ve Başaklar bunu böyle sever: titiz. Bu burç işareti altında doğanlar, çok seçici ve eleştirel oldukları için (ve olabilirler) sonsuza kadar şakaların poposudur, ancak ‘ayrıntılara dikkat etmeleri’ bir nedenden dolayıdır: başkalarına yardım etmek. Başaklar, diğer burçlardan daha çok hizmet etmek için doğmuştur ve bu onlara büyük neşe verir. Ortak Başak özellikleri çalışkan, metodik ve verimli olduğundan, aynı zamanda iş için özel olarak üretilmiştir. Bu insanların taşıdığı görev duygusu hatırı sayılır derecededir ve onların her zaman daha iyiye çalışacaklarını garanti eder.

  • TARİH ARALIĞI: 23 Ağustos – 22 Eylül
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Merkür
  • VÜCUT PARÇASI: Sindirim sistemi

  • SEMBOL: Bakire
  • EV: Altıncı Ev
  • RENKLER: TAN VE SICAK SARI
  • MOD + ÖĞE: Değişken Toprak
  • MANTRA: Analiz Ediyorum

Başak burcunun Günlük burç yorumuna bakabilirsiniz.

Başak Burcu Sembolizmi ve Efsanesi

Başak takımyıldızı, bir başak tutan tasvir edilen tanrıça Shala ile ilişkilendirildiği Babil toplumunda kökenlere sahiptir. Babilliler için bu tanrıça, Başak’ı en eski arketipsel birlikteliklerinden bazılarına bağlayarak doğurganlık ve hasat üzerinde hüküm sürdü.

Hasatla olan bu bağlantı, Başak’ın yeryüzünün ve tarımın cömertliğini de yöneten tanrıça Demeter ile bağlantılı olduğu Yunan mitolojisinde devam eder. Başak, aynı tarımsal temaların hükümdarı olduğu erken Roma kültürü aracılığıyla Ceres ile de bağlantılıdır.
Bugüne kadar Başak, ekim, yetiştirme, yiyecek toplama ve bitkisel ilaçlarla bu bağlantıyı sürdürdü. Orta Çağ’da, Başak’ın bakire sembolizmi, Meryem Ana ile ilişkilendirilerek gözlemlendi.

Başak Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Geç Yaz

Batı tropik zodyakta, Başak mevsimi 23 Ağustos’ta başlar ve Kuzey Yarımküre’de Yazın son aşaması başlar. Bu, güneşin ısı ve ışığının yumuşamaya başladığı ve günlerin Sonbahar Ekinoksu’na doğru kısalmaya başladığı yılın zamanıdır. Başak mevsimi, doğanın bolluğu ve bereketinin toplanmaya ve hasat edilmeye hazır hale geldiği, Başak arketipinin dünyevi, bakımlı ve örgütsel niteliklerine borç verdiği zamandır.

Değişken Mod

Başak, dört mevsimin sonunda hepsi temel bir değişim enerjisine sahip olan zodyakın dört değişken işaretinin ikincisidir . Başak mevsimi, mevsimin sıcağının karışmaya ve yaklaşan Sonbaharın serinliğine teslim olmaya başladığı Yaz sonudur. Bu karışık ve değişken mevsimsel kalite, Başak’ın bir arketip olarak değişken, uyarlanabilir ve değişken doğasının köküdür.

Toprak Elementi

Başak’ın elementi, eski astrologlar tarafından maddenin en yoğun şekli olarak düşünülen en ağır ve en katı element olan topraktır . Dünya, tüm doğanın birlikte ve üzerine inşa edildiği yapıyı temsil eder ve onsuz hiçbir şey maddi bir biçim alamaz. Başak’ın verimli, yetenekli ve becerikli olma eğilimi, toprak elementinin yapısına ve somutluğuna benzer.

light sun cloud japan
Photo by Pixabay on Pexels.com

Başak Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Merkür’ün ikametgahı

Klasik astrolojide, Merkür’e hem İkizler hem de Başak’ın hükümdarlığı verildi. Başak burcunun, Merkür’ün en hızlı ve kolay işlevlerini ifade etmesine ve gerçekleştirmesine izin veren vicdani ve ayrıntılı odaklı bir dünya işareti olan Merkür’ün gece / gece evi olduğu düşünülüyordu. Bunlar arasında analiz, iletişim, ayırt etme ve ayırt etme yeteneği ve ince el becerisi vardır.

Merkür ile Başak’ta doğanlar, muhtemelen bu yeteneklerin çoğunun kendilerine doğal ve kolay geldiğini göreceklerdir. Başak burcundaki Merkür, tipik olarak keskin, algılayıcı bir zihne sahiptir. Aynı zamanda çok açık, düşünceli ve seçimlerinde ve eylemlerinde kendilerine yardımcı olmak için artan sinir sistemi tepkilerine uyum sağlıyorlar.

Jüpiter’in Zararı

Başak, değişken su burcu Balık ile kutupludur. Klasik olarak Jüpiter tarafından yönetilen Balık, geniş duygusal ve ruhsal bölgeyi keşfetmeyi sever. Doğuştan sezgisel ve kırılganlık konusunda rahat olan Jüpiter tarafından yönetilen Balık, neyin yararlı olduğunu organize etmesi, analiz etmesi ve ayırt etmesi gereken Merkür tarafından yönetilen Başak ile tezat oluşturuyor.

Jüpiter’i, her şeyi böyle seven bakirenin verimli ve mükemmel düzenlenmiş dünyasıyla sınırlı, fırsat ve felsefenin cesur, sınırsız gezegeni hayal edin. Merkür’ün burcundaki Jüpiter, bu “zararı” bir şekilde telafi etmek zorunda kalacaktı; bu, bu yerleşimle doğan yerlilerin dikkatlerini ayrıntılara yükseltme eğiliminde olabileceği veya iyimser ve felsefi yanlarının zor standartlar altında kısıtlanmış hissedebileceği anlamına gelebilir.

Bu standartlar kendi başlarına yapılmış olabilir veya olmayabilir, ancak bu yerleşimle doğanları, keşfetmeye ve fırsatlara genişlemeye açık kalma ihtiyacı ile mükemmelliği dengelemeye zorlayabilir.

Başak burcunun günlük burç yorumlarını okuyun.

Venüs’ün Düşüşü

Venüs’ün , şiirsel, sanatsal ve zevk arayan niteliklerini benzersiz ve hayırlı bir şekilde ifade edebildiği klasik astrologlar tarafından Balık burcunda yüceltildiği söylenir. Başak burcunun zıt burcundayken, Venüs’ün düşüşünde olduğu söylendi; bu, bir zararın olabileceği kadar güçlü bir uyumsal zorluk teşkil etmeyebilir, ancak yine de gezegensel gücü bir şekilde rahatlık bölgesinin dışına çıkarır.

Venüs sevmek, bağlanmak ve çekmek ister, ancak biraz serin ve kuru bir toprak burcu olan Başak, çok utangaç olabilir ve Venüs’ün enerjisinin serbestçe akmasına izin vermek için bir arketip olarak sakin olabilir. Bu, bu yerlilerde sevdiklerine ısınmak ve güvenmek için uzun zaman ayırma ihtiyacı olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca, ilişki içinde oldukları kişilerden dikkate alınma ve mükemmellik için yüksek beklentiler koyma eğilimi olarak da şekillenebilir.

Bu yerleşime sahip olanlar, bazen dağınık olan sevginin hayatlarına girmesine izin vermek için gardlarını düşürmeleri ve başkalarının “kusurlarını” daha fazla kabul etmeleri gerekebilir. Venüs’ü Başak’ta olan yerliler, kendilerini çok fazla eleştirmemekten ve kendilerini daha çok sevmekten faydalanırlar. Buradaki iyi haber, Venüs’ün yaratıcı güçlerinin, çoğu zaman büyük zanaatkarlar ve zanaatkarlar üretmek için Bakire’nin el becerisiyle harmanlanmasıdır.

Başak Burcu Evi Hükümdarlığı

Altıncı Ev

On İki Harfli Alfabenin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir . Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından, ilgili ev konularıyla burç benzerliklerini eşleştirmek için yaratıldı.

Başak’ın dünyevi ve hijyenik arayışları bu evin endişeleriyle uyumlu olduğundan, Başak’a sağlık, hizmet ve günlük iş rutinlerinin altıncı evi atanmıştır . Başak iletişim gezegeni tarafından yönetildiğinden, altıncı eve analitik bir Merkür alt imzasını davet eder.

Birinci Ev

Geleneksel astrolojide, Başak’ın gezegen yöneticisi Merkür’ün “neşesini” doğum haritasındaki benlik ve kimliğin ilk evinde bulduğu söylenir . Bedenlerimizle ve amaç duygumuzla ilişkili olan bu ev, dünyada benzersiz bir varlık oluşturmak için ruh ve maddenin birleşmesini sembolize eder.

Klasik astrolojide, yükselen burcun derecesi, doğduğumuz anda onu ufkun üstünde ve altında olan bir bölüme ayırarak, ilk tüm burç evinin içinde bulundu. Bu, büyü sanatlarında gözlemlediğimiz ve uyguladığımız bir fenomen olan “yukarıda nasılsa aşağıda da öyledir” Hermetik simya aksiyomuyla bağlantılıdır.

Sihir ve gizemleri bize Merkür ile ilişkili olan tanrı Hermes tarafından verilmiştir ve bu gezegenin birinci evden gökler ve dünya arasında bir köprü olarak özel bir güce sahip olmasını sağlar.

mirror lake reflecting wooden house in middle of lake overlooking mountain ranges
Photo by Pixabay on Pexels.com

Başak Burcu Karakteristikleri

Kişilik

Başak’ın kişilik özellikleri, alıcı, dişil veya yin niteliklerinden türetilir ve bu işareti tefekküre ve içsel farkındalıkla meşgul olmaya yöneltir. Her ikisinde de canlı, bir Başak kadını veya Başak erkeği , yükselen, güneş veya ay burcu olarak Bakire ile doğanlar, kişiliklerinin özünde gayretli, uyarlanabilir ve gözlemci bir enerjiye sahiptir, hazırlıklı olmanın ve geç zamanın faydasının bir yankısıdır. yaz/erken sonbahar aktiviteleri.

Değişken bir burç olarak Başak, görünüşte farklı ve ayrık faktörler arasındaki ilişkileri anlamlı, faydalı bir uyuma dönüştürmek için bulabilen bir simyasal “sentezleyici” olma niteliklerine sahiptir.
Tablolarında Bakire’nin işareti öne çıkanlar, kendilerini sağlık, saflık ve doğal işleve geri döndürmek için biraz bakıma, iyileştirmeye ve bakıma ihtiyaç duyan projelere ve ilişkilere adamakta harikadır.

Güçlü Yönleri

Başak burcunun birincil güçleri, zihinsel çevikliklerinde, uyarlanabilirliklerinde ve becerikli, titiz doğalarında bulunabilir. Çalışkan ve gözlemci olan bu insan net düşünür, çabuk öğrenir ve dünyalarına düzen, mükemmellik ve pratiklik getirmeye hizmet etmekten, şifa vermekten ve yardım etmekten büyük memnuniyet duyarlar.

Soğukkanlı ve vicdanlıdırlar, tipik olarak neyin yetenekli ve yararlı olduğunu ve neyin olmadığını dikkatlice ayırt edebilirler. Kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı geliştirmek için çok meşguller, genellikle alçakgönüllü ve mütevazıdırlar ve genellikle kibirli ve kendini beğenmiş olmak için fazla dünyevi ve mantıklıdırlar.

Başak burcunun iletişim güçleri güçlüdür ve kendilerinin ve başkalarının anlaşılmasına yardımcı olmak için işlevsel bir duygusal kelime dağarcığı geliştirmeye değer verirler. Çalışkan ve verimlidirler, kendilerini küçümseyen bir şekilde değil, doğuştan düşünceli ve şefkatli bir şekilde arkadaşlarının ve ailesinin hizmetinde olmaktan mutludurlar. Çalışkan, hünerli ve kolay, Bakire burcunda doğanlar, Merkür’ün imzası yüksek derecede işleyen ince motor becerileri ile güçlendirilmiş sanatsal ve teknik yeteneklerle kutsanmıştır.

Bakire’nin burcu doğuştan toprakla ve doğayla bağlantılıdır ve burada dünyanın en büyük hayvan severlerinden ve çevre korumacılarından bazılarını bulabiliriz. Başak arketipi bize Doğa Ana’ya olan bağımlılığımızı ve onunla olan ilişkimizin sağlıklı ve karşılıklı olması gerektiğini hatırlatır. Bu değerler genellikle bedenleri, zihinleri ve ekolojileri saflaştırılmış ve amaçlanan doğal durumlarına geri döndürmeye çalışan Başak yerlilerinde desteklenir.

Zayıf Yönleri

Başak’ın hayata yaklaşımındaki bazı potansiyel zayıflıklar, büyük güçlü yönlerinden kaynaklanmaktadır. Zeki ve zihinsel olarak hünerli olmasına rağmen, bu son derece işlevsel zihin kolayca aşırı aktif hale gelebilir ve endişe, endişe ve uykusuzluğa yol açabilir. Düşündükleri, gerçekte olandan daha gerçek olabilir ve bu yerlilerin bedenlerine, nefeslerine ve ana bağlı kalmalarını önemli hale getirir.

Bakire’nin hizmet ve iyileştirme yeteneği, başkalarına faydalı olmakla aşırı özdeşleşirlerse kontrolden çıkabilir. Rahatsız edici duygulardan kaçınmak için kendilerini meşgul ediyor olabilirler ve zaman zaman “olmanın” ve hizmeti sağlıklı öz bakım ve “sağlıklı bencillik” ile dengelemenin sorun olmadığını hatırlamaları gerekir.

Başak burcunun doğal olarak ayırt edici doğası, kendilerini dengesiz hissediyorsa orantısız hale gelebilir ve kendilerinin ve başkalarındaki kusurları ve verimsizlikleri, gerçekte neyin iyi olduğunu fark etmekten daha fazla fark etmelerine neden olabilir. Bu eğilimle, kendilerini ve başkalarını, bazen herkesin ihtiyaç duyduğundan daha fazla strese neden olarak, imkansız derecede yüksek mükemmellik standartlarına sahip olabilirler.
Doğal olarak alçakgönüllü ve alçakgönüllü olan Bakire yerlileri, kendinden şüphe duymaya yenik düşerek ve asla yeterince iyi olamayacaklarından ve çalışmalarının hiçbir zaman dünyaya sunulmaya layık olmayacağından endişe duyabilirler. Bu, onları risk almaktan alıkoyabilir ve bazen normalde üretken Başakların avlanabileceği şaşırtıcı bir kaçınma ve erteleme çizgisine yol açabilir.

Bakire burcunda doğanlar, vücut sağlığına ve çevrenin korunmasına derinden önem verirler, ancak toksinlere, hijyene ve olası hastalıkları yakalamaya aşırı derecede odaklanabilirler. Başak yerlileri, obsesif ve zorlayıcı ritüellere girmemeye ve kendi kendine teşhisin tavşan deliğinden aşağı inmemeye dikkat etmelidir. Bunun neden olduğu stres, yalnızca korktukları sağlıksızlığa yol açacaktır.

Başak çocukları, ellerini kirletmeye ve ortalığı karıştırmaya teşvik edilirlerse, hata yapmalarına izin verilirse ve yine de koşulsuz sevilirlerse iyi besleneceklerdir. Doğal olarak öz-eleştirel ve öz-farkındadırlar, aşırı sert eleştirilere karşı çok hassas olabilirler ve öz değerlerinin ne kadar iyi performans gösterdikleri ile bağlantılı olmadığını bilmeleri gerekir.

Başak burcunun günlük burç yorumuna göz atın.

Başak Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Açıklığın, kesinliğin ve kullanımın sesi Başak mantrasında öne çıkıyor: Analiz ediyorum. Bakire’nin amaç duygusu, yaşamlarımızın verimli ve optimal bir şekilde akabilmesi ve çalışabilmesi için maddi kaynakların düzenlenmesi ve yayılmasıyla ilgilidir. Alternatif mantralarıyla bağlantı kurarak bir şekilde yardımcı ve faydalı olmaları da onlar için önemlidir: Hizmet ediyorum.

Başak’ın doğuştan gelen sağlığın korunmasına ve göreve saygılı hizmete uyumu, toplulukları ve ilişkileri için bir dayanaktır. Düzgün çalışmayana kadar farkedilmeyebilecek yaşamın temel ayrıntılarıyla ilgilenirler. Hepimizin doğum haritamızda bir yerde Başak var , bu yüzden Bakire burcunun hayatımızın belirli alanını organize, çekişmeli ve verimli bir şekilde yaklaşmak için yönettiği eve veya aramamız gereken yere bakabiliriz. maddi ustalık için Başak duyarlılığında.

Başak insanları, pratik veya bedensel bir ihtiyacı sıralayabilecekleri, onarabilecekleri ve ilgilenebilecekleri herhangi bir arayışa çekilme eğilimindedir. Teknik ve zanaatkar rolleri, bu değişken arketipin yanı sıra sağlık hizmetleri, şifalı bitkiler ve her yerde dikkatli olunması gereken her yere çok uygundur.

İş Hayatında Başak

Başak burcunun vicdanlı ve düşünceli doğası, verileri analiz etmeleri ve bir proje veya hizmetin ayrıntılarına odaklanmaları gereken meslekler için onları benzersiz bir şekilde uygun hale getirir. Dünyevi ve güvenilir olmalarına rağmen, aynı zamanda değişkendirler, bu nedenle kariyerlerinin, daha iyi verimliliğe yol açan değişim ve protokolleri geliştirme ve uygulama dinamiğine sahip olması gerekir.
Aynı zamanda, zamanlama ve düzen duygusu onlar için çok önemlidir, bu nedenle düzenlilik ve tutarlılık içeren rutin işler, eldeki göreve odaklanmış ve temellendirilmiş hissetmelerine yardımcı olur. Açık, fark edilebilir rollere sahip iyi yönetilen bir ekibin organize edilmesine yardımcı olabilecekleri veya bir parçası olabilecekleri işyerleri, yeteneklerini etkin bir şekilde kullanmalarına yardımcı olacaktır.

Başaklar muhtemelen kirli, dağınık ve düzensiz çalışma alanlarını boğucu ve dikkat dağıtıcı bir tehlike olarak göreceklerdir, bu nedenle başkaları için iyi katılımlı çalışma ve yaşam alanları oluşturmaya yardımcı olabilir. Bu insanların kendilerini sakin ve tatmin hissetmeleri için kesinlikle bu tür uyumlu bir ortamı geliştirmeleri gerekecek.
Keskin Mercurial zihinleri ile, Bakire burcunda doğanlar, doğal olarak analiz ve istatistikte rol alabilirler. Sayıları toplamak için formüllerin tasarlanmasında ve ayrıca ham verilerin anlam ve etkilerini eleyen ve inceleyen sistemlerin tasarımında yer alabilirler. Bu, muhasebe ve muhasebe rollerinde de şekillenebilir.
Merkür tarafından yönetilen Başak, kelimeler ve dil konusunda ustadır ve çeviri, dilbilim ve konuşma terapisi alanlarında kariyer yapabilir. Ayrıca büyük olasılıkla oldukça edebi olacaklar, bu nedenle iyi yazarlar, editörler ve gerçek denetleyiciler olacaklar, çünkü hiçbir ayrıntı onlar tarafından fark edilmeyecek.

Bakire’nin burcunda doğanların harika öğretmenler ve akıl hocaları olma olasılığı yüksek, her türlü teknik beceriyi paylaştıkları bulunabilir. Bu, bilgisayar programcılığından esnaf ve zanaatkar mesleklerine kadar birçok biçimde olabilir. Başaklar büyük olasılıkla bilgiyi yaymak için açık, kullanışlı ve düzenli bir yola sahip olacak ve öğrencilerinden mükemmellik talep edeceklerdir.

Virgin’in doğal eleştirel ve seçici tesisleri, profesyonel eleştiri dünyasında bir yuva bulacaktır. Beslenme ve gıda kalitesiyle ilgilenerek, mükemmel gıda güvenliği müfettişleri olduğu kadar iyi yemek eleştirmenleri de olabilirler. Ayrıca moda, sanat, edebiyat ve müzik dünyasını eleştirmek için keskin duyularını ve ince zevklerini kullanabilirler. Onların beğenisini kazanmak büyük bir başarı olacak!

Kolay ve hünerli olan Başakların birçok yeteneği vardır. Muazzam güzellikte ve ayrıntıda eserler üreten, genellikle başarılı yapımcılar, zanaatkarlar ve zanaatkarlardır. Yaratımları, işlevsel sanat olarak bir ustalık veya fayda bükümüne sahip olabilir.

Sağlık, muhtemelen önce kendi hassas sindirim ve sinir sistemine bakmayı öğrenmek zorunda kalan Başak yerlisi için geleneksel ve kişisel öneme sahiptir. Yol boyunca kazandıkları beceri ve kavrayışlar, onları şifalı bitkiler, natüropatlar, diyetisyenler ve yoga ve meditasyondaki sağlıklı yaşam pratisyenleri gibi her türlü sağlık ve beslenme mesleğine uygun hale getirecektir.

Merkür burcunda doğmakla gelen güçlü zihinsel enerji ve yetenek, Başak’ın ilgisini psikoloji ve zihinsel sağlığa çekecektir. İyi sosyal hizmet uzmanları, danışmanlar ve konuşma terapistleri olabilirler. Ayrıca zanaat ve yaratıcı becerilerini sanat terapisi şeklinde zihinsel sağlık çalışmalarıyla birleştirebilirler.

Başak Burcu Uyumluluğu

Astrolojide genel uyumluluğu araştırırken, yükselen burç, ay ve diğer gezegensel çapraz bağlantılar ilişkilerdeki tüm hikayeyi anlatacağından, güneş burcundan daha fazlasını dikkate almak önemlidir. Bununla birlikte, Başak yerlileri en iyi su işaretleri ve toprak işaretleri ile uyum sağlama eğiliminde olacaktır; ve yangın işaretleri ve hava işaretleri ile ilişkiler üzerinde daha fazla çalışması gerekebilir.

Ateş Simgesi

Kusursuzluk sevgisi ve düzen ihtiyacı ile Başaklar, ilişki kurması en zor olan uçucu ateş işaretlerini bulabilir .

Başak’ın gergin ve biraz çekingen doğası, ateşli bir sıcaklık ve coşkudan faydalansa da , özellikle Mars’ın yönettiği Koç , düşünceli Bakire’nin gerçekten rahatlayamayacağı kadar küstah, kaotik ve sabırsız olabilir.

Yay ve Başak değişken bir modu paylaşır, ancak işaretleri birbirleriyle kare bir görünüm oluşturarak aralarındaki sürtüşmeyi ve zorlukları vurgular. Başak’ın topraklama konforunu aldığı tüm yapı ve düzen, Yay sadece eğlence için test etmeyi ve yükselmeyi sever. Dahası, Yay, herkesin bildiği gibi taahhütsüz olabilir; hangi Başak’a güvenmek zor olacak.

Aslan ve Başak’ın, zodyak çarkında bitişik işaretler olmaları nedeniyle, temel ve modal olarak ortak hiçbir şeyleri yoktur. Koç ve Başak arasındaki dinamiğe benzer şekilde, doğaları ve motivasyonları çok farklıdır, Aslan genellikle Başak’ın zevkine göre çok fırtınalı ve dramatiktir. Bununla birlikte, bu potansiyel aşıklardan herhangi birinin birbirlerinin işaretlerinde gezegenleri varsa, bu da ilişkilerine bazı yakınlık noktaları getirebilirse, kurtarıcı bir lütuf meydana gelebilir.

Hava Simgesi

Hava burçları hızlı, hızlı ve sosyaldir, bu da konuşkan Başak için potansiyel bir eşleşme olabilir, ancak Bakire mükemmellik ve düzen için titiz olduğundan, hava burçlarını hayatlarını senkronize edemeyecek kadar havadar ve değişken bulabilirler.
İkizler , çok konuşkan ve analitik bir bağlantı kurabilecek Başak ile bir Merkür yönetimini paylaşır. İşin zor yanı, değişimle nasıl çalıştıkları; Başak, İkizler’in onsuz huzursuz hissedebileceği, rahatsız edici bulabilir, bu nedenle kendilerini neyin rahat hissettirdiği konusunda anlaşamayabilirler.
Terazive Başak, doğası gereği hem düşünceli hem de düşünceli olarak birlikte iyi çalışabilir. Başaklar, kendilerini dengesiz veya güvensiz hissettiklerinde, kendilerini veya başkalarını eleştirme eğilimindedir; bu, olumlu ve iyimser kalmaya çalışan Terazi için biraz moral bozucu gibi hissedebilir. Her ikisi de uzun vadeli bağlantı kurmak için birbirlerinin duygusal tarzıyla ilişki kurmanın bir yolunu bulmak zorunda kalacaklar.

Kova ve Başak, olası olmayan, ancak potansiyel olarak ilginç bir çifttir. Ortak bir fikir sevgisi, analiz ve kuru zeka ile bağlantı kurabilirler. Bununla birlikte Başak, Kova’yı plan yapmak için fazla eksantrik ve aykırı bulabilir ve Su Taşıyıcı ile nerede durduklarını, yanlarında gerçekten güvende hissetmek için çok sık merak edebilir.

Su İşareti

Su burçları , doğal olarak verimli ve tamamlayıcı olan pratik ve düzenli Başak ile bir ilişkiye kırılganlık ve duygusal zeka getirir.

Yengeç , Başak’ı beslemede çok iyi olacak, açılmaları ve savunmasız olmaları için kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olacak. Başak, dikkat, özen ve birlikte sıcak ve iyi organize edilmiş bir ev yapmalarına yardımcı olacak kendi marka beslenmesiyle yanıt verir.

Balık , yaşamlarına manevi ve felsefi farkındalık getirerek Başak’ın alıcı kapasitelerini genişletir. Bu tamamlayıcı bir ilişkidir ve aynı zamanda karşıtları çeken bir durumdur. Balık, Bakire’yi mükemmellik ve düzen ihtiyacından kurtarmaya yardımcı olabilir ve Başak, Balık’a duygusal ve yaratıcı fikirler için destek ve yapı sunar. Ancak bu eşleşme potansiyel olarak fazla kutuplaştırıcı olabilir, ancak birbirlerinin kitabından bir sayfa çıkarmanın bir yolunu bulamazlarsa.

Mars tarafından yönetilen Akrep , Başak ile bir ilişkiye cinsel manyetizma getirebilir ve onların duygusallığa ve keşfe açılmalarına yardımcı olabilir. Bu, Başak’ın Akrep’in karanlık ve güçlü derinliklerinden çekinmediği manyetik bir eşleşme olabilir. İkisi, zihnin gizemlerini ve psikolojik işleyişini araştırmak için bir sevgiyi paylaşabilir ve birbirlerinin çıkarlarını tamamlayıcı şekillerde takdir edebilirler.

Toprak İşareti

Toprak burçları Boğa ve Oğlak, aralarında istikrar, pratiklik ve verimlilik temalarını paylaşan Başak ile en büyük temel yakınlığa sahiptir.
Başak ile Başak kolayca birleşebilir, hayatlarını ve rutinlerini ince ayarlanmış bir motor gibi mırıldanacak şekilde düzenleyebilir. Birbirlerinin düzen ihtiyaçlarını doğuştan anlarlar ve ayrıntılara aynı özeni gösterdiklerini bilerek rahatlayabilirler.

Yetkili kardinal toprak burcu Oğlak, Başak’ın titizlik ve mükemmellik sevgisini paylaşır. Bu ikisi, maddi ustalıkta benzer, ancak iç içe geçmiş becerilere sahip, birlikte bir dünya kurabilir. Her iki ayağını da yere basarak ve işler zorlaştığında güvenebileceklerini göstererek birbirlerinin güvenini ve saygısını kazanırlar. Beden farkındalıklarıyla benzer bir ritmi paylaşırlar ve diğerlerinin neye ihtiyacı olduğunu bilirler.

Özellikle Boğa ve Başak, birçok yakınlığı paylaştıklarından ve özellikle vücut bakımı ve doğaya olan ilgileri üzerinde bağlantı kurabildikleri için iyi bir aşk uyumluluğuna sahiptir. Başak, Boğa’nın bitki ve sağlık önerileriyle hoşgörü eğilimini dengeleyebilir ve Boğa, Başak’ın biraz endişeli doğasını sabırla topraklamaya ve yatıştırmaya yardımcı olabilir. Diğerinin burada zevk alacağı ve güveneceği, birlikteliklerinde rahatlık bulacakları çok şey var.

Başak Burcu Sağlığı

Yapısı

Klasik astrolojik tıpta, dört hayati sıvıya ve dört temel yapı tipine bağlı dört mizaç vardı. Toprak burcu olan Başak, soğuk ve kuru olduğu anlaşılan melankolik mizaçla ilişkilendirilir.

Melankolik mizacın, kanı süzen ve bağışıklığı destekleyen dalağa bağlı olduğu düşünülüyordu. Melankolik yapının, eski hekimlerin “kara safra” dediği vücuttaki metaforik bir maddeye bağlı olduğu da düşünülüyordu.

Bu, toksik maddelerin çok fazla birikebildiği ve yeterince temizlenemediği, melankolik yapının soğuk ve durgun hale gelme eğilimini temsil ediyordu. Bu, Başak’ın ruh halinin ve yapısının hareket, dolaşım ve arındırıcı hidrasyon ile dengelenmediği takdirde çok soğuk ve bloke olabileceği şeklindeki tıbbi astroloji fikrine uygundur.
Başak’ın yapısı, soğuk ve kuru Merkür’ün bu burç üzerindeki egemenliğinden gelen bu eski tıbbi sistem tarafından başka bir katmana sahipti. Bunun Başak sağlığına başka bir melankolik katman eklediği ve bu yapıyı kuruluğa, gerginliğe ve doku daralmasına iki kat daha yatkın hale getirdiği söylendi.
Sonuç olarak Başak, optimal sağlıkta kalmak için çok fazla topraklanma, beslenme, kalp ve sinir koruması, hidrasyon ve rahatlama rutinlerine ihtiyaç duyan daha hassas toprak burçlarından biri olabilir. Bu, Başak’ın genellikle ilk hastaları oldukları için geleneksel olarak sağlık hizmetlerine çekilmesinin nedeni olabilir.

Vücut kısımları

Klasik astrolojik tıpta, tüm zodyak insan vücudunda haritalandı ve Başak, sindirim sistemi, bağırsaklar ve dalak üzerinde hüküm sürdü. Merkür’ün yönetimi altında olan Başak bedeni, İkizler ile sindirimin özünde bağlantılı olduğu sinir sistemi ile bir bağlantı paylaşır. Sonuç olarak, doğum çizelgelerinde Meryem Ana ile doğanlar, kaygı ve stresin yarattığı bozulmalarla kolayca atılabilen hassas sindirim sistemlerine sahip olabilirler.

Başak yerlilerinin hayatlarını düzenleyip faydalı olmaları gerektiği gibi, sindirim sistemi de bu işlevi bedensel olarak yansıtır. Bunu, besin maddelerinin vücutta dağıtılabilmesi için işlenmesinde ve kategorilere ayrılmasında gözlemleyebiliriz. Buna, enterik sinir sisteminde başlayan ve Başak’ın hissettiklerini “sindirme” ihtiyacına bağlanan duyguları veya içgüdüleri de dahildir. Sindirimin ne kadar iyi işlediği, kişinin işi ile içsel yaşamı arasında koruyabileceği dengeye bağlıdır.

Başak burcunun günlük burç yorumunu okuyabilirsiniz.

golden wheat plantation in countryside
Photo by Antony Trivet on Pexels.com

Başak Burcu Bitkisel Müttefikleri

Lavanta , Başak’ın en iyi bitkisel müttefikidir. Ilık, kuru ortamlarda yetişir ve soğuk ve gergin Başak bünyesine yardımcı olabilecek niteliklerinde kendisi de sıcak ve kuru bir bitkidir. Yatıştırıcı aromatik kokusu sakinleştiricidir ve yağları, Başak’ın kaygısını iyileştirmek ve krampları ve gerginliği gidermek için aromaterapide kullanılır. Vücudu açıcı ve arındırıcı, başı ısıtan, korku ve endişeleri yatıştırıcı, uykuyu teşvik edici etkisi vardır.

Maydanoz , narin dallanan yaprakları vücudun birbirine bağlılığını andıran bir başka güzel yeşil Cıva bitkisidir. Maydanozun orta derecede sıcak ve kuru olduğu düşünülür, ısınma soğuk, daralmış doku koşulları. Aynı zamanda mideyi, karaciğeri ve dalağı ısıtır ve bilinen bir idrar söktürücüdür, yani su tutulmasını temizlemek için idrara çıkmayı teşvik etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda karminatiftir, endişeli Başak sindirim sisteminde sindirim şişkinliğini ve gazını temizlemeye yardımcı olur.

Skullcap , özellikle endişe ve strese yatkın olabilecek güçlü Başak yerleşimleri olanlar için yararlı olan bir bitkidir. Bitkinin çiçek tomurcukları küçük kafataslarına benziyor ve bu bitkinin başa faydalı olacağına dair morfolojik bir ipucu veriyor.

Skullcap, çılgın bir zihni sakinleştiren, kaygıyı yatıştıran ve uykusuzluğun tedavisine yardımcı olabilecek etkili bir yatıştırıcıdır. Hassas Başakların stres ve kronik endişe yaşamlarından sonra savunmasız kalabileceği, kalp hastalığı ve felce yol açabilecek tüm rahatsızlıklar olan sinir gerginliği, yüksek kolesterol ve arter sertleşmesinin tedavisinde de etkilidir.

Ezoterik[1] Başak Burcu

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş kendi gezegensel alt cetveline sahip üç on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.

Bu yüzler, Merkür’ün gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. Başak kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelerde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için Bakire’nin yüzlerini kullanabiliriz.

Başak Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş gezegensel alt cetveli olan üç on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.
Bu yüzler, ayın gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. Yengeç kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelerde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için Yengeç’in yüzlerini kullanabiliriz.

Başak Burcunun İlk Dekanı: Güneş

Başak’ın 0’dan 9’a kadar olan dereceleri güneş tarafından yönetilir , bu da gezegenleri ilk dekanda olanları, Merkür’ün gergin dünya burcundan bekleyebileceğimizden potansiyel olarak daha kendinden emin ve emin kılar. Bu dekanda gezegenler veya noktalarla doğanlar için, ego ifadelerinin güçlü bir kısmı bu burcun özelliklerini sunan ekstra bir canlılık imzası olabilir.

Başak Burcunun İkinci Dekanı: Venüs

Merkür’ün 20 ila 29. dereceleri hızlı ve değişken Merkür tarafından yönetilir . Bu yüz, haberci gezegenin ikametgahını temsil eder, bu nedenle burada doğum yerleşimleriyle doğanların zihinsel ve analitik yeteneklerini yükseltir. Bu dekan, Başak imzalarının en güçlüsü, en safıdır, dile, doğaya ve sağlığa olan ilgiyi artırır, ancak aynı zamanda bu işaretle birlikte gelen gerginliği de artırabilir.

Başak Burcunun Üçüncü Dekanı: Merkür

20’den 29’a kadar olan dereceler , çatışma, savaş ve sürüş gezegeni Mars tarafından yönetilir . Mars’ın buradaki etkisi, bu burcun hırsını ve rekabet gücünü arttırır ve bu burcun üçüncü dekanında gezegenlerle doğanları yükselişe, güce ve rakiplerini fethetmeye daha fazla çekebilir. Bu dekan insanlara inanılmaz bir cesaret ve korkusuzluk verir, bu onların hayatta ileriye gitmelerine yardımcı olur, ancak zaman zaman onları çatışma ve güç mücadelelerine götürebilir.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Ezoterizm
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Decan_(astrology)
[3] https://www.ka-gold-jewelry.com/p-articles/chaldean-astrology.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu formu kullanarak, verdiğiniz bilgilerin işlenmesini kabul etmiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için gizlilik politikasına ulaşabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.