Aslan, zodyakın beşinci işaretidir. Bu millet, merkez sahne olmayı sevdikleri için kaçırmak imkansız. Bir izlenim bırakmak Aslanlar için 1 Numaralı İştir ve onların kişisel manyetizmalarını düşündüğünüzde işin oldukça kolay olduğunu görürsünüz. Aslanlar hırslı bir topluluktur ve amaçlarının gücü, onların çok şey başarmalarını sağlar. Bu burç işaretinin de yaratıcı olması, onların ve diğer herkesin çabalarını eğlenceli hale getirir.

  • TARİH ARALIĞI: 23 Temmuz – 22 Ağustos
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Güneş
  • VÜCUT PARÇASI: Kalp
  • SEMBOL: Aslan
  • EV: Beşinci Ev
  • RENKLER: Altın ve Mor
  • MOD + ÖĞE: Sabit Ateş
  • MANTRA: Yapacağım

Aslan’ı sahnede veya Hollywood’da görmek oldukça yaygındır çünkü bu insanlar asla ilgi odağı olmaktan çekinmezler. Ayrıca son derece yetenekliler ve dramatik bir yeteneğe sahipler. Her Aslan’ın gözeneğinden sıcaklık ve coşku sızıyor gibi görünüyor ve bu insanları etrafta olmak bir zevk haline getiriyor. Zevk ve ilgi odağı olmayı severler!

Aslan burcunun Günlük burç yorumuna bakabilirsiniz.

Aslan Burcu Sembolizmi ve Efsanesi

Aslan burcu sembolü, eski dünyanın astrologları tarafından bu işarete karşılık gelen yıldız takımyıldızı için adlandırılan Aslan’dır. Aslan’ın astrolojik sembolü, Herakles’in kahramanca bir mitolojik savaşta yendiği Aslan ile ilişkilendirildiği zaman, Yunan mitolojisine kadar uzanır. O zamandan beri zafer, gurur ve cesaretin sembolüdür.

Aslan takımyıldızı birçok parlak yıldız içerir, bunlardan biri “küçük kral” anlamına gelen Regulus olarak adlandırılır ve Aslan burcuna bazı büyülü ve muhteşem çağrışımlar verir. Latince’de Leo, “aslan” anlamına gelir ve eski astrolojik metinlerin çevirileriyle batı astrolojisinde bu işaretin resmi adı haline gelir.

Aslan Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Yaz gündönümü

Batı tropikal zodyakta, Aslan mevsimi 23 Temmuz’da başlar ve Kuzey Yarımküre’de Yazın ortası ve yüksekliği başlar. Bu , Aslan’ın gezegensel hükümdarı olan güneşin en güçlü gücü, ısısı ve ışığında olduğu yılın zamanıdır . Aslan arketipi gururlu “güneş” güvenini, yürekten hissedilen cesareti yayar ve Yaz meyvelerinin kutlanmasıyla bağlantılıdır.

Sabit Mod

Aslan, dört mevsimin merkez evresinde tümü temel bir dayanıklılık ve istikrar enerjisine sahip olan zodyakın dört sabit burcundan ikincisidir . Aslan, bu burcun sağlam, yerleşik ve sürekli güveninin sembolik kaynağı olan Yaz’ın ortasına ve yüksekliğine başlar.

Ateş Elementi

Aslan elementi, eski astrologlar tarafından yıldızların ilahi ışığına ve güneşin hayati, canlı ışınlarına benzer olduğu düşünülen en hafif, en parlak element olan ateştir . Aslan’ın liderlik, performans, kendini geliştirme ve cesarete olan ilgisi ateş elementinde alevlenir.

accomplishment action adult adventure
Photo by Pixabay on Pexels.com

Aslan Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Güneşin İkametgahı

Klasik astrolojide, güneş sadece bir burçta hüküm sürdü ve Aslan’ın doğal gezegen hükümdarı da öyle. Burada güneş, bu muhteşem, ışıltılı arketipte tam bir yakınlığa ve güce sahiptir, istediği kadar gururlu, performatif ve hayati bir gezegen kuvveti olabilir. Güneş sistemimizin merkezi olan güneş, Lion’ları yaşamın merkezine, ailelerinin ve topluluklarının ortasına koyar.

Aslan burcundaki güneş, liderlik yapmayı veya ilgi odağı olmayı umursamayan cesur, genellikle dramatik ve sanatsal insanların çizelgelerinde bulunur. Astrolojinin daha modern, psikolojik formlarında güneş, temel ego ifademizle bağlantılıdır ve bu güneş işaretine sahip insanlara güçlü, iyi gelişmiş bir benlik duygusuna sahip oldukları için bir itibar kazandırır.

Satürn’ün Zararı

Aslan, sabit hava işareti Kova ile kutupludur. Güneş tarafından yönetilen Aslan, ifade etmeyi, fethetmeyi ve gerçekleştirmeyi severken, Kova (klasik olarak Satürn tarafından yönetilir) test etmeyi, yargılamayı ve sınırlar koymayı sever. Tercih ettiği evinin zıt burcundayken, Satürn’ün kalın Aslan burcunda zararda veya bir tür dezavantajda olduğu söylenir. Zamanın, imtihanların ve disiplinin sert gezegen tanrısını bir drama, gurur ve tutku dünyasına ittiğini hayal edin.

Aslan, Satürn’ün hayatın çok zıt iki aşaması olan bilgelik, kısıtlama ve yaşlılıkla ilişkilendirildiği, gurur, kibir ve gençlik ile ilişkili bir işaret olma eğilimindedir. Bu burçta konumlanan Satürn, Aslan’da Satürn ile doğanları, kendilerini ifade ederken ayırt edici ve disiplinli olarak bir denge kurmayı öğrenmesi gerekenler olarak sunarak telafi etmek zorunda kalacaktı. Bu onların daha teatral doğalarını engellemelerine ya da sanatsal veya liderlik yeteneklerine büyük bir disiplin uygulayarak kendilerinin en sert eleştirmenleri olmalarına neden olabilir.

Aslan burcunun günlük burç yorumlarını okuyun.

Aslan Burcu Evi Hükümdarlığı

Beşinci Ev

On İki Harfli Alfabenin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir . Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından, ilgili ev konularıyla burç benzerliklerini eşleştirmek için yaratıldı.

Aslan, çocukların beşinci evine , iyi şansa ve yaratıcılığa atandı , çünkü cesur, çocuksu coşkusu, beşinci evin bir kişinin zevk, ifade ve ilham ararken hangi temalara çekileceğini göstermesine benzer. Aslan güneş tarafından yönetildiğinden, bu modern astroloji sistemi, beşinci evin önemine ışık saçan bir güneş alt imzasını davet ediyor.

Üçüncü Ev

Klasik astrolojide, Aslan’ın gezegensel hükümdarı olan güneşin “neşesini” “tanrı” nın dokuzuncu evinde , maneviyatta, yüksek öğrenimde ve doğum haritasının yabancı seyahatinde bulduğu söylenir . Bu, güneşin klasik olarak yaşamın ve büyümenin merkezinde yer alan, saklı olan her şeyi aydınlatan ve algılarımızı netleştiren ışık olarak görülmesiyle ilgilidir.

Güneş, burada daha parlak, hayat veren tekliflerini “neşeyle” ifade edebilir ve dokuzuncu evde güneşle doğanlara doğal güven verir. Çoğu zaman kendileri de harika öğretmenler olan bu yerleşim, onları bilgi ve gerçeğin büyük arayıcıları yapar.

close up photo of lion s head
Photo by Alexas Fotos on Pexels.com

Aslan Burcu Karakteristikleri

Kişilik

Aslan’ın arketipsel özellikleri, aktif, erkeksi veya yang niteliklerinden türetilir ve bu burcu dış dünyayla iddialı bir ilişkiye yöneltir. Bir ikisi de Alive Aslan kadını veya Aslan adam , kendi yükselen güneş veya ay işareti olarak güneş tanrısı ile doğanlar çekirdek kişiliğinin benzeri Yaz kalbinde güneş enerjisi ışın enerjisini var.

Sabit bir burç olarak Aslan, sürdürücü olma niteliklerine sahiptir, çizelgelerinde Aslan olan kişileri, kendilerini tutkuyla projelere adama ve ekiplerine ilham vermede liderlik etme konusunda harika kılar. Güneş tarafından yönetilen bu yerliler, kendilerini cesaretle herhangi bir dinamiğin merkezine yerleştirecek olan zodyakın “icracıları” olarak düşünülebilir.

Güçlü Yönleri

Doğuştan liderler olarak Aslan’ın birincil güçlü yönleri cesaret ve güvendir. Güneşli, güneşli bir eğilimle doğduklarından, genellikle mutlu, coşkulu ve iyimser hissetmeyi kolay bulurlar. Hayattaki yolculuklarına ve çabalarına başlarken, güçlü, iyi desteklenmiş Aslan haritası yerleşimleri olanlar nadiren kendilerini sorgularlar ve genellikle güçlü bir özgüven temeline erişebilirler.

Aslanların büyük bir gurur ve sadakat duygusu vardır ve onların dünyanızda parlamasına izin verirseniz ve onlara kendilerini canlı hissettiren övgü ve hayranlığı verirseniz, ömür boyu bir arkadaş olurlar. Kendilerinden çok emin ve iyimser olduklarından, arkadaşlarını ve sevdiklerini aynı mercekten görme eğilimindedirler, bu da yeteneklerini ve özgüvenlerini teşvik eder.

Hayatın zevklerinden ve zenginliğinden zevk alırken, başkalarına karşı çok cömert olma eğilimindedirler, güzel hediyeler ve deneyimlerle sevgi ve takdir gösterirler. Liderlik, bir fikir, grup felsefesi, proje veya hareketin bir figürü veya temsilcisi olabilmeleri anlamında bu işaret için doğal bir güçtür. Çizelgeleri daha dünyevi yerleşimler vermedikçe, liderlik güçlü kıyafetleri mutlaka idari değil, motive edici varlıkları aracılığıyla herkesi bir mesaja ve amaca bağlı tutan ilham verici olacaktır.

Güçlü Aslan yerleşimleriyle doğanlar, sanatsal olma eğilimindedir ve ateşli doğalarını vücut hareketinin yanı sıra aktif, teşvik edici ve cesur sanat formlarıyla ifade ederler. Aslan’ın kraliyet ve hükümdarlık ile olan bağlantısı, Aslan burcunda doğanların bedenlenmesine muhteşem ve yüce bir varlık kazandırır.

Zayıf Yönleri

Aslan için bazı zayıflık kaynakları, onların büyük güçlü yanlarından kaynaklanmaktadır. Sabit bir ateş burcu olan Aslanlar, fikirlerinde veya ilkelerinde tutkuyla “sabitleşebilir” ve artık onlara inandıktan çok sonra bile bunları gururla savunabilir. Büyük gururlarından dolayı, yanıldığını veya aceleci davrandıklarını kabul etmeleri onlar için zor olabilir.

Aşırı baskın veya aşırı bencil Aslan doğasını dengelemek için yararlı bir uygulama, aktif dinlemeye katılmak ve başkalarının bakış açısını düşünmek için zaman ayırmak olabilir. Aslan’ın ilgi odağı olma açlığı, onları oldukça acımasız ve kendi kendine hizmet eden biri yapabilir, bu da yol boyunca yükselişlerini destekleyen insanları hatırlamalarını onlar için önemli hale getirir.

Aslan tipi kişilik dengesizliklerinin özünde, nasıl hissederlerse hissetsinler güven yansıtma biçimleri nedeniyle başkalarının göremeyebilecekleri şaşırtıcı bir kırılganlık ve güvensizlik vardır. Tüm taraflar için yorucu ve gerçekçi olmayan, arkadaşlardan ve aileden gelen iltifatlara, yatıştırmaya ve güvenceye aşırı bağımlı olma potansiyeline işaret ediyor.
Aslan için en derin tuzaklar, özünde birbirine bağlı olan kibirleri ve kıskançlıkları olabilir. Aşıklarından sürekli güvence ve ilgiye ihtiyaç duydukları için, sevdiklerinin sevgisini paylaşmaya çalışan herkesle derinden kıskanç ve rekabetçi hale gelebilirler. Bu, Aslan çocuklarına öğretmek için önemli bir mesajdır; dünyada herkese yetecek kadar sevgi var ve herkesin parlamak için bir şansa ihtiyacı var.

Aslan burcunun günlük burç yorumuna göz atın.

Aslan Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Yetkinin, güvenin ve yaşam arzusunun sesi Aslan mantrasında öne çıkar: Yapacağım . Aslan’ın amaç duygusu, engelleri fethetmek, zafere ulaşmak ve öne çıkmakla ilgilidir. Onlar, başkalarına liderlik etmek ve onlara ilham vermek için hayatın merkezinde yer alan sanatçılardır.

Hepimizin doğum haritamızda bir yerde Aslan vardır , bu nedenle, yaşamımızın kendine güvenen, cömert bir şekilde yaklaştığımız belirli alanını veya bu güneş enerjisini ustalık için çağırmamız gereken yeri bulmak için Aslan’ın yönettiği eve bakabiliriz.

Bu burcun yerlileri, kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade ederek parlayabilecekleri veya başkalarına da aynı şeyi yapmaları için ilham verebilecekleri herhangi bir arayışa çekilme eğilimindedir. Sanat, dans, fitness, hareket ve her türlü performatif, dinamik aktivite, Aslan’a güçlü ateşli enerjileri için bir çıkış sağlar.

İş Hayatında Aslan

Aslan’ın gurur ve güven duygusu, yetenekleri veya varlıkları aracılığıyla işlerinin merkezi oldukları meslekler için onları benzersiz bir şekilde uygun kılar. Kariyerlerinin tatmin edici olması için bir miktar yaratıcılık ve performans dinamiğine sahip olması gerekir. Kişilikleri büyük olasılıkla güçlü takımları olduğu için, ışıklarının loş olduğu işler, ikna edici potansiyellerini boşa harcar.

Bu, birçok meslekte kendini gösterebilir, ancak titiz ayrıntılar veya analizler üzerinde emek gerektiren düzenli, rutin işlerde bulunmayabilir. Tüm yangın işaretleri gibi, Aslan’ın da bir meydan okumaya, harekete ve alana ihtiyacı var, bu yüzden uzun süre bir masanın arkasından memnun olmayacak – tabii ki… o masa bir sanat masası değilse! İşlerinin yerleşik bir yönü varsa, bunu dans, sanat veya diğer ilham verici etkinliklerle dengelemeleri gerekir.
Aslan, güven, ilham ve hükümdarlık gezegeni olan güneş tarafından yönetildiğinden, siyasi dünyanın birçok alanında potansiyel olarak doğal bir kariyer uyumu bulunabilir. Bir Aslan yerlisinin ilham verici liderlik ve pozitif güç rolünü üstlenebileceği herhangi bir yol muhtemelen en tatmin edici olacaktır.
Tiyatro, film, dans ve müzik endüstrisinin performatif dünyaları, güçlü, etkileyici Aslan yerleşimlerine sahip olanlar için doğal olarak zorlayıcı ve teşvik edici birçok ifade alanına sahiptir.

Güzel sanatlar, bu insanların doğal olarak renk, heykelsi ortamlar veya performans sanatı ile cesur kültürü şekillendirici ifadeler yapmanın mükemmel yolları olarak çalışmaya çekilebilecekleri başka bir alandır.

Moda tasarımı, ya kıyafetler yaratarak, podyum gösterileri üreterek ya da görünüşleri kendileri modelleyerek, Aslanların dramatik güzelliği kutlamak için fikirlerini ve ilgi sevgisini kullanma yollarıdır.

Aslanlar aktif olma eğilimindedir ve tüm harika kediler gibi, görünüşleriyle çok gurur duyarlar, bu da onları doğal olarak başkalarına sağlık ve fitness uygulamaları yoluyla kendi güzelliklerini ve esenliklerini nasıl optimize edeceklerini öğretmeye çeker.

Aslanlar lüksü sever, ancak güzel şeyler paraya mal olur ve Aslanları harcamayı sevdikleri serveti yaratmada çok iyi yapar. Dost canlısı ve kendinden emin yapıları onlara her türlü satışta, özellikle de gayrimenkulde üstün olmalarını sağlayacak bir ikna yeteneği verir; her hükümdarın bir kaleye ihtiyacı vardır!

Aslan’ın doğal olarak bünyesinde barındırdığı güven ve karizma, başkalarından büyük bir hayranlık uyandırır ve çoğu zaman insanları hayatlarında nasıl biraz Aslan büyüsüne sahip olabileceklerini sormaya sevk eder. Bu, Aslanları doğal motivasyonel konuşmacılar ve yaşam koçları olarak benzersiz bir şekilde konumlandırır.

Aslan Burcu Uyumluluğu

Astrolojide genel uyumluluğu araştırırken, diğer gezegensel çapraz bağlantılar tüm hikayeyi ilişkilerde anlatacağından, güneş burcundan daha fazlasını dikkate almak önemlidir. Bununla birlikte, bu yerliler en iyi yangın işaretleri ve hava işaretleri ile uyum sağlama eğiliminde olacaklardır; ve su işaretleri ve toprak işaretleri ile ilişkiler üzerinde daha fazla çalışması gerekebilir.

Ateş Simgesi

Aslan, birbirlerinin dürtüsel, kendiliğinden doğasını anlayacakları için, diğer yangın işaretleri ile tipik olarak büyük bir yakınlık bulacaktır. Koç ve Yay , ısısını kaldırabilir ve Aslan’ın spot ışığı için rekabet etmek zorunda kalmayacak kadar bireyseldir.

İki Aslan, birbirlerinin ihtiyaçlarını ve motivasyonlarını anladıkları ve aynı yaratıcı arayışlara çekildikleri için harika bir eşleşme olma potansiyeline sahiptir. Bununla birlikte, sahneyi nasıl paylaşacaklarını bilmiyorlarsa veya partnerlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için uzlaşmaya varmıyorlarsa, drama ortaya çıkabilir. Her iki senaryoda da çok güçlü tutkuları besleyen büyük bir yakınlık veya büyük rekabet olabilir.

Hava Simgesi

Hava , ateşi besler, büyümesini ve daha canlı olmasını sağlarken, Aslan burcuna doğal bir tamamlayıcı enerji getirir. İkizler ve Terazi , Aslan’ın zevk ve kutlama sevgisine oyunbazlık, sosyallik ve merak getirir.

Satürn tarafından yönetilen Kova , bu gururlu ve güneş tarafından yönetilen burçlara ayırt etme, düşüncelilik ve nesnellik getirir. Ve birlikte, potansiyel olarak manyetik veya polarize olabilen bir “zıt kutupları çeker” bağlantısına sahiptirler. Aslan, Kova’ya kafasından çıkmayı ve anı yaşamayı, kendilerini ilk sıraya koymayı öğretir. Kova, Aslan’a sabrın, zamanla test edilmiş bilginin ve bir tartışmanın tüm yönlerini düşünmenin faydalarını öğretirken.

Su İşareti

Su burçları , Aslan’ın gururlu, kendine odaklı ve tepkisel eğilimlerini sakinleştirmeye ve dengelemeye yardımcı olmak için kırılganlık ve duygusal zeka getirseler de, Aslan ile ilişki kurarken en büyük zorluğu yaşayabilirler.

Yengeç, Aslan’ın seveceği, ancak Aslan dışarı çıkmak istediğinde evde kalmayı tercih edebileceği Aslan’a bakmakta çok iyi olacaktır.

Balık , Aslan için potansiyel olarak harika bir yaratıcı işbirlikçi olacak, ancak Aslan’ın performatif dünyasından tam olarak zevk alamayacak kadar hassas ve özel olabilir. Mars tarafından yönetilen Akrep , Aslan ile bir ilişkiye cinsel güç getirebilir, ancak Aslan’ın kıskanç eğilimleri ve Akrep’in sahiplenici doğası ile, bu, çalışmak için farkındalık ve duygusal olgunluk ile ele alınması gereken potansiyel olarak uçucu bir eşleşmedir.

Toprak İşareti

Toprak işaretleri , Aslan’ın dramatik doğasını, yetkili kardinal dünya işareti olan Oğlak ile, Aslan’ın talepleri karşısında zeminini ayakta tutacak metanetle potansiyel olarak dengeleyebilir . Boğa, hayatın zevklerini ve güzelliğini seven bir ruh olmasına rağmen, Aslan’ın olabileceği kadar inatçı ve uzlaşmaya isteksizdir, bu da bu eşleşmeyi zorlaştırmaktadır.
Başak , Aslan’ın sahnedeki yaşamının incelemesinin tadını çıkarmak için çok ağırbaşlı ve her şeyi mükemmel yapmaya odaklanmış olabilir. Genel olarak, bu burç iş başındaki toprak burçlarıyla birleştiğinde, birlikte çok fazla yer kaplayabilirler, toprak burçları işbirliği için pratiklik ve güvenilirlik sunar ve Aslan’ın cesur kampanyalarını ve fikirlerini desteklemeye yardımcı olur.

Aslan Burcu Sağlığı

Yapısı

Klasik astrolojik tıpta, dört hayati sıvıya bağlı dört mizaç ve dört temel yapı tipi vardı. Güneş tarafından yönetilen Aslan, sıcak ve kuru olduğu düşünülen ve sindirim safrası üretimine bağlanan choleric mizacın daha ılımlı bir versiyonuyla ilişkilidir.

Bu mizaç, bu insanlara potansiyel olarak güçlü bir iştah ve hızlı metabolizma ve hem fiziksel hem de duygusal olarak ısınma eğilimi sağlar. Özellikle yükselen Aslan ile doğanlar, atletik bir vücudun ateşli fizikselliğini, kan basıncı dalgalanmalarını ve dehidrasyona karşı savunmasızlığı gösterebilir.

Vücut kısımları

Klasik astrolojik tıpta, tüm zodyak insan vücudunda haritalandı, Aslan kalp, atardamarlar ve merkezden yayılan vücuttaki sıcaklık ve kan dolaşımına hükmediyordu. Sonuç olarak, haritalarında Aslan’ın öne çıktığı kişiler, hayatla tutku ve güvenle buluşurken cesaret veya “kalp” kalitesini gösterirler.

Bu, bu işaretten gelen yerlilerin kalp sağlığına dikkat etme ihtiyacını vurgulayarak, onları özellikle stres ve yüksek kolesterolün neden olduğu kalp ve atardamar hastalıklarına yatkın hale getirir. Bu insanların, yaşamı iyi yiyecek ve içeceklerle kutlama sevgisi ile diyetlerini ve egzersizlerini dengede tutmaları gerekir. Sakinleştirici, rahatlatıcı uygulamalar, lif açısından zengin meyve ve sebzeler ve iyi hidrasyon ile sistemlerini serin ve stres seviyelerini düşük tutabilirler.

Aslan burcunun günlük burç yorumunu okuyabilirsiniz.

wildlife photography of brown lion
Photo by Pixabay on Pexels.com

Aslan Burcu Bitkisel Müttefikleri

Hawthorn Berry , birincil faydalarının kalp için yardımcı, destekleyici ve şifalı olmasıyla birinci sınıf bir bitkisel müttefiktir. Antioksidanlar ve antienflamatuar özelliklerle yüklü olan alıç, kalp yetmezliğinden sonra kalp dokusunu iyileştirdiği, kalp çarpıntısını azaltmaya yardımcı olduğu, kan basıncını ve kolesterolü düşürdüğü bilinmektedir. İlginçtir ki, alıç özü, saç büyümesini desteklemeye yardımcı olabilir ve topikal olarak uygulandığında saç dökülmesini önleyebilir, bu da onu o güzel yeleyi korumak için bir varlık haline getirir!

Kuşburnu , bağışıklığı artıran ve iltihabı sakinleştiren C vitamini ve flavonoidler içeren başka bir müttefiktir. Kuşburnunun, atardamar duvarlarını ve vücuttaki bağ dokusunu güçlendirdiği, varisli damarları toparlamaya ve azaltmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu yararlı bitki, hipertansiyonu hafifletmeye yardımcı olabilir ve vücudun detoksuna yardımcı olabilecek pektin içerir. Hibiscus ile birlikte Rosehips, Aslan’ın sıcak, ateşli sistemlerini yatıştırmaya yardımcı olmak için bir soğutma çayı yapar.

Atkuyruğu , Aslan’ın güneş yapısına “antipati” ilacını getiren bir Satürn bitkisinin bir örneğidir. Mineraller ve silika açısından zengin olan Atkuyruğu, kemikleri ve bağ dokularını güçlendirerek güçlü ve aktif bir vücudu desteklemeye yardımcı olur. Atkuyruğu ayrıca saçları ve tırnakları güçlendirir, Aslan’ın göz alıcı yaşam tarzını besler ve korur.

Ezoterik[1] Aslan Burcu

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş kendi gezegensel alt cetveline sahip üç on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.

Bu dekanlar, güneşin gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. Aslan kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelere yerleştirilmiş gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için bu burcun dekanlarını kullanabiliriz.

Aslan Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş gezegensel alt cetveli olan üç on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.
Bu yüzler, ayın gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. Yengeç kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelerde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için Yengeç’in yüzlerini kullanabiliriz.

Aslan Burcunun İlk Dekanı: Satürn

0’dan 9’a kadar olan dereceler Satürn tarafından yönetilir . Bu, Aslan’ın zararı, ilk dekanda gezegenleri olanları çok disiplinli yapar, ancak aynı zamanda yaşlılar veya otorite ile bazı potansiyel mücadeleleri de vurgular. İlk dekanın kişiliği, uygun koşullarda Aslan’ın tutkulu doğasını temellendirmeye ve odaklamaya yardımcı olabilecek Aslan’ın diğer dekanlarından daha ciddi olabilir; ama aynı zamanda onları dalgın ve hüsrana ve üzüntüye meyilli hale getirebilir.

Aslan Burcunun İkinci Dekanı: Jüpiter

10’dan 19’a kadar dereceler Jüpiter tarafından yönetilir . Bu çok güçlü, genişleyen bir dekan, burada gezegenlerle doğanları daha hevesli, iyimser ve tüm Aslanlarla gururlu yapıyor. Aslan’ın birinci ve üçüncü kişilere göre daha sosyal ve arkadaş canlısı niteliklerini sergilemeleri muhtemeldir, bu da onları doğal olarak ikna edici ve kolay giden liderler yapar.

Aslan Burcunun Üçüncü Dekanı: Mars

20’den 29’a kadar olan dereceler , çatışma, savaş ve sürüş gezegeni Mars tarafından yönetilir . Mars’ın buradaki etkisi, bu burcun hırsını ve rekabet gücünü arttırır ve bu burcun üçüncü dekanında gezegenlerle doğanları yükselişe, güce ve rakiplerini fethetmeye daha fazla çekebilir. Bu dekan insanlara inanılmaz bir cesaret ve korkusuzluk verir, bu onların hayatta ileriye gitmelerine yardımcı olur, ancak zaman zaman onları çatışma ve güç mücadelelerine götürebilir.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Ezoterizm
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Decan_(astrology)
[3] https://www.ka-gold-jewelry.com/p-articles/chaldean-astrology.php