Akrep Burcu Özellikleri ve Genel Bakış

  • TARİH ARALIĞI: 23 Ekim – 21 Kasım
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Mars ve Plüton
  • VÜCUT PARÇASI: Cinsel Organlar ve Bağırsaklar

 

  • SEMBOL: Akrep
  • EV: Sekizinci Ev
  • RENKLER: Kırmızı & Siyah
  • MOD + ÖĞE: Sabit Su
  • MANTRA: Dönüşüyorum

 

Akrep, zodyakın sekizinci işaretidir ve bu hafife alınmamalıdır – Akrepler de olmamalıdır! Bu burçta doğanlar, başkaları hakkında bilgi edinme görevlerinde son derece ciddidirler. Akrepler için de havlama veya gevezelik yoktur; bu millet, temel sorulara odaklanacak ve içinde yatan sırları toplayacak.

Akrep burcu, başlangıçlar ve bitişlerle ilgilenir ve ikisinden de korkmaz. Ayrıca siyah beyaz olan ve griyi çok az kullanan bir dünyada seyahat ederler. Akreplerin merakı ölçülemez, bu yüzden bu kadar usta araştırmacılar olmalarının nedeni bu olabilir.
Akrep burcuna sahip insanlar, araştırmayı ve olayların dibine nasıl inileceğini bilmeyi severler. Keskin bir sezgiye sahip olmaları kesinlikle yardımcı olur.

Akrep burcunun Günlük burç yorumuna bakabilirsiniz.

Akrep Burcu Sembolizmi ve Efsanesi

Akrep olarak bilinen takımyıldız, “yakıcı iğneli yaratık” olarak anıldığı Babil zamanlarına kadar uzanır. Akrep, “Mars’ın rakibi” anlamına gelen ve “Akrebin kalbi” olarak da adlandırılan kırmızı yıldız Antares’i içerir. Bu güçlü sabit yıldız, çeşitli astrolojik ve büyülü uygulamalarda yoğun bir Mars benzeri kaliteye sahip olarak gözlenir.

Yunan mitolojisinde Akrep, Orion’un ölümüyle ilişkilendirilir. Bu hikayenin birçok versiyonu var, ancak Akrep ile bağlantılı olan, vahşi krallıktaki tüm hayvanları öldürebileceğini övünen övünen bir avcı Orion’dan bahsediyor.

Toprak tanrıçası Gaia itiraz etti ve Orion’u durdurmak için bir Akrep gönderdi. Karşılaştı ve Akrep ile savaştı, ancak büyük canavar onu kafasından soktuğunda öldü. Akrep, hizmetinden dolayı Gaia’nın bir ödülü olarak göklere yerleştirildi ve Zeus, Orion’u da yiğit savaşını övmek için oraya yerleştirdi.

Akrep Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Sonbahar Ortası

Batı tropikal zodyakta Akrep mevsimi 23 Ekim’de başlar ve Kuzey Yarımküre’de sonbaharın ortasında başlar. Bu, güneşin ısısının ve ışığının azalmaya başladığı, gecenin karanlığının gündüz saatlerinden daha ağır basmaya başladığı yılın zamanıdır.

Bu noktadan itibaren, günler Kış Gündönümü’ne doğru kısalmaya devam eder. Birçok dünya kültürünün Cadılar Bayramı, Samhain, All Saints Day ve El Día de Los Muertos gibi tatillerde ölüm ve yeniden doğuş temalarını gözlemlediği Akrep dönemindedir. Akrep’in içe yansıma, gölgeler ve dönüşümle bağlantısı, Sonbahar mevsiminin gizemi ve melankolisi ile yansır.

Sabit Mod

Akrep, dört mevsimin merkez evresinde tümü dayanıklılık ve istikrarın temel enerjisini tutan dört sabit burcun üçüncüsüdür . Akrep, mevsimin en “sabit” ve yerleşik olduğu, Akrep’in derin, inatçı ve takıntılı eğilimlerine borç veren Sonbaharın ortasında başlar.

Hava Elementi

Akrep’in kişilik özellikleri, eski astrologlar tarafından akışkan, uyarlanabilir, ancak somut bir madde biçimi olarak düşünülen en ağır ikinci element olan su olan elementiyle ilişkilidir . Su, tüm doğa formlarını birbirine bağlayan ve birbirine bağlayan nemlendirme ve birleştirme ilkesini temsil eder.
Onsuz, maddi bir biçim alan hiçbir şey birbirine “yapışamaz”. Su, doğa ve yaratıcılığın kuluçkaya yatıp çiçek açabilmesi için toprağı gübreler. Akrep’in yaratıcılığı, sezgisi, hayal gücü ve güçlü araştırma güçleri, su elementinin sağlamlaştırıcı bağlanabilirliğine benzer.

Photo by Andrej Zeman on Pexels.com

Akrep Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Mars’ın İkametgahı

Klasik astrolojide Mars , hem Koç hem de Akrep burcunun gezegen yöneticisidir . Koç’un, Mars’ın kara kara düşünme ve gizli Akrep’te ikinci bir gece evi bulması ile Mars’ın günü veya günlük evi olduğu düşünülüyordu.

Akrep’te Mars, bu burcun savaşçı benzeri eğilimlerinde tam bir yakınlık ve güce sahiptir, ancak gece evinde olduğu için bu güçler daha gizli ve gizli bir ifade alır. Bu yerleşim, daha yavaş, daha soğuk ve daha hesaplı bir öfke ve dürtü kullanımı sunar.

Akrep, küstah ve küstah Koç’tan daha sabırlı ve duygusal ve psikolojik olarak nüanslıdır. Mars ile Akrep burcunda doğanlar, gücün perde arkasında daha taktiksel ve gözlemci olabilirler. “İntikam soğuk yenen bir yemektir” mottosu bu inatçı ve sabit fikirli arketip için uygundur.

Modern Cetvel: Plüton

Yeraltı dünyasının tanrısı olarak adlandırılan Plüton gezegeni , modern tarihin çok önemli bir döneminde keşfedildi. 1930’da gökbilimci Clyde Tombaugh tarafından bulunan Plüton, bir trans-Neptün gezegeninin teorileri aracılığıyla karanlıktan çıktı. O zamanlar dünyada, büyük dünya savaşları, derinlik psikolojisinin keşfi ve atomun parçalanması gibi birçok güçlü Plüton eşzamanlılığı yaşanıyordu. İkinci keşif, insanlığı daha önce hiç görülmemiş kitle imhasını serbest bırakma sorumluluğu ve yeteneği ile üzdü.

Modern çağın astrologları, Pluto’yu Akrep’in eş hükümdarı olarak atadılar, çünkü karanlık güç, yıkım ve içsel keşif temaları bu gizemli arketipin araştırdığı temalara benziyordu. Mars’ın iddialı gücüyle birleşen Akrep’in Plüton alt imzası, bu arketipi kişisel ve kolektif travmayla yüzleşmek ve dönüştürmek için benzersiz bir şekilde uygun hale getirir.

Venüs’ün Zararı

Akrep, sabit toprak burcu Boğa ile kutupludur. Mars tarafından yönetilen Akrep, Venüs tarafından yönetilen Toros’un bağlantı kurmayı ve barışı korumayı sevdiği yerde yüzleşmeyi ve fethetmeyi sever. Venüs , tercih ettiği evin tam tersi burcundayken, Akrep burcunda zararda veya bir tür dezavantajda olduğu söylenir.

Aşkın, lüksün ve cazibenin gezegensel tanrıçasının, bir hayat kurmak için kaynaklar olarak yalnızca silahlar ve savaş kupaları ile gizli bir askeri sığınakta kalmak zorunda kaldığını hayal edin. Bu burç yerleşimi ile, Akrep yerlilerinde Venüs’ün genellikle özel, gizli ve belki de aşka güvensiz olmasıyla telafi etmesi gerekecekti. Tutkularının peşinden giderken sık sık çatışmalar yaşayabilirler ve arzuları ve duygusal bağlılıkları karşısında bunalabilirler.

Bu yerleşimle doğanlar, aşk söz konusu olduğunda, ya her şeyi göze alarak ya da aşağılanırlarsa intikamcı hale gelen bir yap ya da öl tutumuna sahiptirler. Aşk, sevgi ve bağlantı bu yerliler için ya biraz gergin olabilir ya da çok güçlü, heyecan verici ve toplumun normlarının dışında olabilir. Bu yerleşimin ürettiği tutku ve sürtüşme, bu yaratıcı bireylerin sanatsal arayışlarına kanalize edilebilir.

Ay’ın Düşüşü

Ayın Boğa burcunda yüceldiği söylendiği için tam tersi Akrep burcunda düşüştedir. Bütünleşmek bir zarar kadar zor olmasa da, düşüş, bu yerleşime sahip olanların içine düşebilecekleri duygusal “tuzakları” gösterir. Burada, ayın besleyici ve alıcı nitelikleri bu sabit su burcunda yoğunlaşır ve yoğunlaşır.

Mars’ın gece burcundaki ay, sezgi ve konsantrasyon güçlerini artırabilir, ancak aynı zamanda karanlık ruh hallerini şiddetlendirebilir. Bu yerleşime sahip olanlar genellikle güçlü, her şeyi kapsayan, derin ve gölgeli bir duygusal hayata sahiptir. Bu yerliler birçok içsel iblisle karşı karşıya kalabilirler ve aynı zamanda kendi alanlarındaki diğerlerinin psişik dengesizliklerinin de son derece farkındadırlar.
Olumlu tarafı, Akrep’teki ay genellikle harika araştırmacılar, psikologlar veya psişik danışmanlar yapan benzersiz yaratıcı ve sezgisel insanların haritalarında bulunur. Bu yerleşime sahip insanlar, başkalarıyla çalışırken ve yaşarken psişik sınırlarını açık tutmak için şifa ve ruha yönelik pek çok şey yapmaları gerekebilir.

Akrep burcunun günlük burç yorumlarını okuyun.

Akrep Burcu Evi Hükümdarlığı

Sekizinci Ev

On İkinci Harf Alfabesinin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir. Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından burç benzerliklerini ilgili ev konularıyla eşleştirmek için yaratıldı.

Akrep’in karanlık bölgesi bu evin endişeleriyle uyumlu göründüğü için, Akrep’e sekizinci sonlar, ölüm ve miraslar evi atandı. Akrep, iddialı Mars ve güçlü Plüton tarafından yönetildiğinden, bu dönüştürücü gezegensel alt imzaları sekizinci eve davet ediyor.

Altıncı Ev

Geleneksel astrolojide, Akrep’in gezegen hükümdarı Mars’ın “neşesini” altıncı evde “kötü şans”, sağlık ve doğum haritasının hizmetinde bulduğu söylenir. Bu, Mars’ın klasik olarak astrolojide daha zor veya “kötü” gezegenlerden biri olarak kabul edilmesiyle ilgilidir; bu, kötü yerleştirildiğinde bu yerlilerin hayatındaki çatışmalardan, şiddetten ve yaralanmalardan sorumlu.

Altıncı evin sağlık sorunları ve şanssızlıkla bir bağlantısı olduğundan, Mars burada daha istenmeyen tekliflerini “neşeyle” ifade edebilir veya en azından “Mars dışı” ve güçlü olma konusunda bir ayağı vardır.

low angle photo grayscale of person tightrope walking
Photo by Marcelo Moreira on Pexels.com

Akrep Burcu Karakteristikleri

Kişilik

Akrep’in arketipsel özellikleri, alıcı, dişil veya yin niteliklerinden türetilir ve bu burcun tefekküre ve içsel farkındalıkla etkileşime yönelmesini sağlar. Hem Akrep kadını hem de Akrep erkeğinde yaşayan, yükselen, güneş veya ay burcu olarak Akrep ile doğanlar, kişiliklerinin özünde gizemli, sezgisel ve güç sahibi bir dinamiğe, gölgeli Sonbahar mevsiminin bir yankısına sahiptir.

Sabit bir burç olarak Akrep, sürdürücü olma, derin konsantrasyon güçlerini projelere uygulayabilme ve gizli gerçekleri keşfetme özelliklerine sahiptir. Sonuç olarak, çizelgelerinde Akrep işareti öne çıkanlar, manyetik, son derece hassas, sezgisel, yaratıcı ve zaman zaman gizli olma eğilimindedir.

Güçlü Yönleri

Birincil Akrep güçleri, adanmış, kararlı ve gözlemci doğalarında bulunabilir. Çalışkandırlar, genellikle sanatsaldırlar ve çalışmaya ve araştırmaya derinden bağlıdırlar. Sonuna kadar taahhüt ettikleri her şeyi görmek için Akrep’e güvenebilirsiniz.

Akrepler, ilişkilerinin duygusal ve psikolojik dinamiklerini daha iyi anlamak için önce başkalarının kartlarını oynamasına ve niyetlerini göstermesine izin vererek alıcı ve sabırlı olma eğilimindedir. Çekici ve gizemli Akrep, karanlık, tabu veya gizli konulara çekilir ve başkalarının utangaç olabileceği hayatın gizli yönlerini merak eder.
Akrep, ruhun karanlıkta, kaçınılan ve gizemli iç derinliklerinde ve ölüm ve dönüşüm gibi yaşamın güçlü gerçeklerinde korkusuz olma eğilimindedir. Akrep bir arketip olarak genellikle yanlış anlaşılır ve korkulur, ancak bu burçta doğanlar çok hassas, empatik ve oldukça merhametli olabilirler.

Kendilerini, kalplerini ve ruhlarını, önem verdikleri kişilere tutkuyla bağlarlar. Bir kez güvenebileceklerini hissettiklerinde, yakın çevrelerine girmelerini sağlayan arkadaşlarına ve sevgililerine oldukça sadık olurlar. Akrep, tuhaf ya da yabancı olmanın nasıl bir his olduğunu doğuştan anlar ve ezilenlerle ya da toplumda dokunulmaz olarak kabul edilenlerle doğal bir bağları vardır.

Bu nedenle, evsizler, akıl hastaları ve farklı ruhsal inançlar veya yaşam tarzları nedeniyle toplumdan dışlanmış insanlar gibi toplumumuzda en çok acı çekenlere büyük hizmet etmeye benzersiz bir şekilde hazırdırlar.
Geleneksel cinsel, ruhsal ve sosyal fikirlere meydan okuyan tercihleri ​​olan herkes, potansiyel olarak Akrep’in en büyük müttefikleri ve yakınlık ve kabul kaynaklarıdır. Akrep, duygusal zekayı, anlayışı ve şifayı en karanlık koşullara götürebilir ve yaşamlarında kendi şifa veya dönüştürücü deneyimlerinin üstesinden gelmek zorunda kalmış olabilir. Korkusuz travma ve hayatta kalma anlayışları, bu insanları en güçlü psişik ve ruhsal savaşçılar yapar.

Zayıf Yönleri

Akrep arketipindeki bazı potansiyel zayıflıklar, onların büyük güçlü yanlarından kaynaklanmaktadır. Kararlı ve işlerine bağlı olmalarına rağmen, o kadar katı, sabit ve takıntılı hale gelebilirler ki, değişikliklere uyum sağlamak veya artık yararlı olmayan bir fikri bırakmak zor olabilir.

Akrep burcunda doğanlar, alıcı ve sabırlıdır, ancak şüpheci olabilirler ve güvenmeleri yavaş olabilir. Diğerleri açıkları hakkında açık sözlü olabilir, ancak Akrepler kendilerini güvensiz hissediyorlarsa, başkalarının duygusal olarak manipülatif ve kontrol edici olduğunu ortaya koyduklarını kullanabilirler. Diğer sabit burçlar gibi, affetmekte yavaş olabilirler ve Akrep’i geçenler onların kinci iğnelerini hissedebilirler.

Doğal olarak tabu ve okült konulara ilgi duymak, Akrep’in hayatın karanlık tarafına aşırı derecede odaklanmasına ve onlara karamsar ve nihilist bir dünya görüşü vermesine neden olabilir. Her yerde tecrit ve paranoyaya yol açabilecek daha karanlık motifler aramaya başlayabilirler. O zaman dengede kalmak için rahatlamak, güvenmek ve hayatın basit zevklerinin tadını çıkarmak zor olabilir.

Doğal olarak duyarlı ve tutkulu olan Akrep burcunda doğanlar, aşk ve cinsel bağlantı ararken kendilerine yürek ve ruh verirler, ancak bu aynı yoğunlukta karşılık gelmezse, sevgililerine muhtaç ve takıntılı hale gelebilirler.

Plüton gezegeni ile olan ortak ilişkileri nedeniyle, Akrepler genellikle heyecan ve macera aramak için toplumun sınırlarının ötesine geçmeye çekilir, ancak bu, Akrep’i kolayca tehlikeye ve kendi kendini yok etmeye götürebilir. Ateşe dönen bir pervane gibi, yoğunluğa doğru çekilirler, ancak bu her zaman onların yararına olmayabilir.

Tüm su burçları gibi, Akrep de toksik enerjileri emmeye karşı savunmasızdır, bu nedenle şifa veya danışmanlık işi sunuyorlarsa, temizlik uygulamalarına sahip olmaları gerekir. Nefes egzersizleri, saunalar, bulaşma ve koruyucu aura görselleştirmeleri, Akrep yerlisinin psişik sağlığını koruyabilmesinin tüm yollarıdır.
Akreplerin hizmet işine girmeden önce kendi şifalarını aramaları ve sürdürmeleri gerekebilir. Özellikle Akrep yerlilerinde Ay, yaşamlarında zaman zaman karanlık ruh halleri ve depresyon ile çalışmak zorunda kalabilir.
Akrep çocukları koşulsuz olarak kabul edilirlerse ve benzersiz ilgi alanlarına veya büyük yaşam sorularına sahip oldukları için utanmazlarsa iyi beslenirler. Evde kabul görmek, genç bir Akrep’in isyanını dengelemeye yardımcı olabilir ve zorlu sanatsal uğraşlar veya dövüş sanatları bu korkusuz yerlileri olumlu bir şekilde meşgul edebilir.

Akrep burcunun günlük burç yorumuna göz atın.

Akrep Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Akrep mantrasında derinlik, gizem ve sezginin sesi öne çıkıyor: Dönüşüyorum. Akrep’in amaç duygusu, gizli gerçeği ortaya çıkarmak ve güce ulaşmak için hayatın gölgelerini doldurmakla ilgilidir. Sabit modda çalışan Akrepler, yoğun lazer odaklarını işlerine, projelerine ve ilişkilerine yönlendirir. Akrep burcunda doğanlar hayatlarını aktif olarak ruhun görünmeyen derinliklerini keşfederek yaşarken, bunlar her şeyi kapsayan efsanevi bir orana sahiptir.

Hepimizin doğum haritamızda bir yerde Akrep var, bu yüzden bu burcun hayatımızın belirli bir alanını, azimli ve sezgisel bir şekilde yaklaştığımız veya delici manyetizma ve ustalık çağırmamız gereken yeri bulmak için yönettiği eve bakabiliriz.

İş Hayatında Akrep

Akrep’in odaklanmış ve kararlı doğası, onları bir sorunu veya gizemi çözmek veya bir keşif yapmak için ihtiyaç duyulan meslekler için benzersiz bir şekilde uygun kılar. Bu, birçok meslek ve rolde şekillenebilir, ancak aşırı çok yönlü ve dikkat dağıtıcı işlerde bulunmayabilir. Çoklu görev yapabilecek kadar zeki olsalar da, bunu yapmamayı tercih ederler ve kendilerini yönetmeye ve konsantre olmaya bırakıldıklarında ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.

Bir kez yola çıktıklarında, bilmek istediklerinin kökenine inene kadar kazmaya ve ortaya çıkarmaya devam edecekler. Bağımsız çalışmaktan memnun olsalar da, insan doğası ve psikolojisi hakkında doğuştan gelen bir anlayışa sahip oldukları için önemli takım oyuncuları olabilirler. Ve işyerinde büyük bir gösteri yapmasalar da, genellikle sahne arkasında güç ve otorite kullanıyorlar.

Akrep bir gece yaratığıdır ve bu nedenle bu insanları gecenin sessiz saatlerinde çalışırken dünya uykudayken büyük ilerleme kaydederken bulabiliriz.

Akreplerin araştırma yeteneği olması muhtemeldir. Keskin odaklanmaları ve kalıpları tanıma becerileri ile tıp, bilim ve akıl sağlığı gibi birçok alanda iyi çalışacaklardır. Hatta keşiflerini ve gözlemlerini toplayıp değerlendirerek deneyler tasarlayabilir veya yürütebilirler.
Tüm perde arkası veya mesai sonrası işler, Akrep için çok uygundur, bu da onları araştırma işinde doğal kılar. Bu yerliler, özel dedektifler, dedektifler ve hatta gizli servis veya casusluk ajanları olmaya çekilecek.

Mars tarafından yönetilen Akrepler, askeri veya dövüş sanatlarının birçok yönü için uygun olmaları açısından Koç yerlilerine benzer. Bu alanlar onları korkusuzca fiziksel ve psikolojik olarak en zorlu senaryolara götürür ve sınırlamaları aşarak üstün gelirler.
Plüton alt yönetimiyle, belki madenciler veya jeologlar olarak karanlık, yeraltı işlerine çekilen birçok Akrep bulabiliriz. Akrep burcunda doğanlar, mezarlık işçisi, cenaze levazımatçısı veya cenaze evi müdürü olarak ölülerle uğraşan mesleklere yönelebilirler.

Güçlü mistik yeteneklere sahip olan Akrepler, okültleri inceler ve kendileri bu gizemli dünyada lider olabilirler. Bu eşsiz beceri, astrologlar, medyumlar, tarot okuyucuları veya manevi öğretmenler gibi birçok biçim alabilir.
Bir su burcu olarak Akrep, güçlü iyileştirici güçlere sahiptir ve tıpta ve ruh sağlığında çeşitli roller üstlenebilir. Bu yerlileri en kararlı cerrahlarımız, en parlak psikologlarımız ve en titiz eczacılarımız olarak görebiliriz. Akrep yerlileri aynı zamanda bakımevi çalışanları, ölüm doulaları veya yas danışmanları gibi roller için de uygundur ve en karanlık saatlerinde cesurca onlara katılır.

Akrep burcunda doğanların derin, yaratıcı ruhları vardır. Genellikle müzikal ve sanatsaldırlar ve çalışmalarında güç ve kudret temalarını keşfedebilirler. Bu yerliler, sesin dönüştürücü titreşimlerini nasıl kullanacaklarını anlayarak mükemmel müzik terapistleri de olabilirler.

Terazi Burcu Uyumluluğu

Genel astrolojik uyumluluğu araştırırken, yükselen burç, ay ve diğer gezegensel bağlantılar tüm hikayeyi her türlü ilişkide anlatacağından, güneş burcundan daha fazlasını düşünmek önemlidir. Bununla birlikte, Akrep yerlileri en iyi su işaretleri ve toprak işaretleri ile uyum sağlama eğiliminde olacaktır; ve yangın işaretleri ve hava işaretleri ile ilişkiler üzerinde daha fazla çalışması gerekebilir.

Ateş Simgesi

Hassas ve özel Akrep, ilişki kurması en zor olan uçucu ve dürtüsel ateş işaretlerini bulabilir.

Akrep ve Koç, Mars yönetimini paylaşsalar ve bu nedenle iş iktidara geldiğinde bazı yakınlıklar olsa da, onu kullanmanın o kadar farklı bir yolu var ki, bu burçlarla ilişki kurmak zor olabilir. Koç çatışmacıdır, Akrep ise gizlidir, bu nedenle kontrol ve çok az uzlaşma yeteneği için mücadele edebilirler.

Yay ve Akrep, bitişik burçlar olduklarından, unsurları veya modaliteleri söz konusu olduğunda hiçbir şey paylaşmazlar. Bir çiti paylaşmaları dışında birbirleriyle konuşmak için hiçbir nedenleri olmayan komşular gibidirler. Yay cesurca iyimserdir, Akrep ise herkesin dolabındaki iskeletleri görür ve değerlerini ve inançlarını uzun vadede uyum sağlamak için çok farklı kılar.

Aslan ve Akrep, her ikisi de sabit burçlardır ve zodyak çarkında birbirlerine zorlu bir kare açı oluştururlar. Her ikisi de inatçı oldukları kadar tutkulu ve kıskançtırlar, bu da ya cinsel gerilimi ateşleyebilir ya da güç mücadelelerine dönüşebilir. Bununla birlikte, güçlü kişiliklerinin harmanlanmasına yardımcı olabilecek ilginç bir yaratıcı kimyaya sahip olabilirler.

Hava Simgesi

Hava işaretleri sosyal, hızlı ve hızlıdır; bu, Akrep’in karanlık ve tecrit dünyasında bir taze hava soluğu olabilir, ancak yakından Akrep, hava işaretlerini uzun vadede gerçekten güvenmek için biraz fazla havadar ve değişken bulabilir.

İkizler ve Akrep, ortak düğmeye basma aşkları dışında pek ortak nokta paylaşmazlar. İkizler başkalarının nasıl çalıştığını bilir ve Akrep perdenin arkasındaki kolları çekmeyi sever. Birbirlerinin yaramazlıklarını ve zihinsel kapasitelerini takdir edebilirler, ancak bu eğilimi birbirlerine çok sık çevirmemeye dikkat etmeleri gerekecek.

Terazi ve Akrep birçok yönden zıttır. Venüs tarafından yönetilen Terazi, barışı korumayı sever ve dünyayı gül renkli gözlüklerle görmek ister. Mars tarafından yönetilen Akrep, yüzleşmeye hazırdır ve başkalarının saklamaya çalıştığı sırlar söz konusu olduğunda x-ışını görüşüne sahiptir. Sonuç, dünya görüşlerinde uzlaşılamayacak kadar farklı olabilecek bir çatışmadır.

Akrep ile Kova, çok doğru veya çok yanlış gitme potansiyeline sahip benzersiz bir eşleşmedir. Aralarında çok az ılımlılık olacaktır. Her ikisi de inatçı sabit işaretlerdir ve tartışmalara ve balon patlatma sevgisine sahiptir. Kova, çok soyut ve kavramsal olabilir, Akrep içgüdü ve hislere dayanır, bu da temel doğa söz konusu olduğunda bunu zor bir kombinasyon haline getirir.

Su İşareti

Su işaretleri, Akrep’in duyarlılığını ve duygusal zekasını en büyük yakınlıkla eşleştirir. Aralarında kelimeleri aşan psişik, yaratıcı ve sezgisel bir akım var gibi görünüyor.

Yengeçli Akrep, her iki burcun da özel, hassas ve yalnızlığı seven olmasıyla iyi bir seçimdir. Akrep, utangaç Yengeç’i cinsel ifadeye açabilir ve derin bir duygusal güven bağı oluşturabilir. Kanser, Akrep’i besler ve Akrep, Kanser’i korur, bu nedenle potansiyel olarak diğerlerinin neye ihtiyacı olduğunu anlarlar.

Balık ve Akrep mistik sevgiyi paylaşırlar ve muhtemelen manevi ve felsefi fikirleri birlikte keşfedeceklerdir. Bu, doğuştan sezgisel, yaratıcı ve uhrevî olan tamamlayıcı bir eşleştirmedir. Balıkların hayali gezintilerini destekleyen Akrep ile mahremiyetlerinin tadını çıkaracak ve birlikte geri çekilecekler.

Akrep ve Akrep, güçlü, cinsel açıdan manyetik bir eşleşme olabilir. İkisi de korkusuzdur ve hayatın gizemlerini birlikte keşfetmekten keyif alırlar. Aynı zafiyetleri ve karanlık ruh hallerini aynı anda yaşayabilecekleri için, birbirlerine çok fazla dikkat etmeleri gerekebilir. Bunun olumlu yanı, birbirleriyle empati kurmalarına ve bu da onların bağ kurmalarına ve güvenmelerine yardımcı olabilecek olmasıdır.

Toprak İşareti

Toprak burçları, pratik, yapılandırılmış toprak ve duygusal su iyi karıştığından, Akrep ile bir ilişkiye tamamlayıcı, temel bir yakınlık getirir.
Akrep ve Oğlak çalışır ve birlikte iyi oynarlar. Birbirlerine saygı duyacak kadar bireysel ve güçlüler ve birbirlerinin gücünden korkmuyorlar. Oğlak inşa eder ve düzenler, Akrep araştırır ve keşfeder ve birlikte, odakları ve yetenekleri hem aşkta hem de işte iyi bir şekilde birleşir.

Başak ve Akrep, özellikle aşk uyumu söz konusu olduğunda, potansiyel olarak güçlü bir eşleşmedir. Birbirlerinin ayrıntılara gösterdiği özeni ve mükemmellik sevgisini takdir edeceklerdir. Sağlık ve tıpta örtüşen ilgi alanlarına sahip olabilirler ve yaratıcı bir şekilde işbirliği yapmaktan keyif alabilirler. Akrep, Başak için canlandırıcı ve merak uyandırıcı olabilecek, Başak’ın düzenli dünyasına biraz heyecan ve gizem getiriyor.

Akrep ve Boğa, manyetik bir bağlantı veya kutuplaştırıcı bir zıtlık olabilen kutupsal zıt işaretlerdir. Venüs’ün yönettiği Boğa, zevk ve rahatlığı sever, Mars’ın yönettiği Akrep ise meydan okuma ve heyecanla büyür. Her iki işaret de sabittir, bu nedenle uzlaşma konusunda eşit derecede yavaş olmaları muhtemeldir. Birbirlerini dengeleyebilirler ya da uzun süre dayanamayacak kadar farklı olabilirler.

Terazi Burcu Sağlığı

Yapısı

Klasik astrolojik tıpta, dört mizaç, dört hayati sıvıya ve dört temel yapıya bağlıydı. Akrep bir su burcudur ve bu nedenle soğuk ve nemli olduğu anlaşılan balgamlı mizaçla ilişkilidir.

Balgamlı mizacın vücuttaki nem ve yağlarla ve dokuları kayganlaştıran ve bunları enfeksiyondan koruyan balgam üretimiyle bağlantılı olduğu düşünülüyordu. Bununla birlikte, balgam, balgam oluşumu için dengesizliğin kaynağı olabilir, genellikle Akrepler hastalandığında veya hareketsiz olduklarında veya aşırı beslendiklerinde aşırı üretilir. Bu, balgamlı yapının fiziksel ve duygusal olarak biraz soğuk ve durgun olma eğilimini temsil eder.

Ruh hallerinde fazla sabitlenmiş ve karamsar hale gelebilirler ve vücutlarında su ve diğer sıvıları aşırı derecede tutabilirler. Dokuları bataklığa dönüşebilir, gevşeyebilir ve toksik maddeler ve duygularla tıkanabilir, çok fazla birikebilir ve yeterince temizlenemez.

Akrep’in yapısında, Mars’ın bu burç üzerindeki egemenliğinden kaynaklanan, onu benzersiz ve özel bakıma muhtaç kılan başka bir katman vardır. Mars’ın sıcak ve kuru bir gezegen olduğu düşünülüyor, bu da bir şekilde Akrep yapısındaki serinliği ve aşırı nemi ısıtmaya ve kurutmaya yardımcı olabilir. Akrep dokularında dolaşım yoksa veya yabancı maddelerle tıkanırsa, şişme, iltihaplanma veya tıkanmış ısı eğilimine de işaret edebilir.

Mars’ın etkisiyle, Akrepler genellikle biraz atletik ve aktiftir ve onlara iyi bir iyileşme gücü verir. Bütün, işlenmemiş gıdalara ve onları sıcak tutan ve uyaran faaliyetlere odaklanmaları önemli olacaktır.

Vücut kısımları

Klasik astrolojik tıpta, tüm zodyak, cinsel organlara, üreme organlarına ve bağırsaklara hükmedecek şekilde insan vücudunda haritalandı. Vücudun bu hayati “kök” bölgeleri, Akrep yerlisinde en çok korunmaya ve bakıma ihtiyaç duyan organları temsil eder. Doğuştan cinsel ifadeye bağlı olan cinsel organlar oldukça hassastır ve kolayca hasar görebilir, iltihaplanabilir veya enfeksiyona yatkın hale gelebilir.

Üreme organları özünde birbirine bağlıdır ve Akrep yerlisi stresli, duygusal olarak dengesiz hissediyorsa veya uygun şekilde beslenmemişse şişmelere, tıkanmalara ve bozulmalara meyilli olabilir. Bağırsaklar ve özellikle kolon, Akrep yapısında hassas bir organdır, çünkü bu organ, suyumuzun ve besin maddelerinin çoğunu sindirim sürecinde vücuda geri emer. Bir dereceye kadar prostat da Akrep ile bağlantılıdır ve bakıma da ihtiyacı vardır.

Sonuç olarak, haritalarında güçlü Akrep yerleşimleri olanlar, bu hassas organların dengesini korumak için duygusal, fiziksel ve psişik sağlıklarını korumalıdır. Şekerli ve alerjiye neden olan gıdalar mukusu teşvik eder ve Akrep vücudunu durgunluk, iltihap ve tıkanıklıklardan uzak tutmak için bunlardan kaçınılmalıdır.

Akrep burcunun günlük burç yorumunu okuyabilirsiniz.

man jumping over white fence
Photo by Ady April on Pexels.com

Akrep Burcu Bitkisel Müttefikleri

Mugwort, dengeyi geri kazanmaya yardımcı olmak için antipati ilacı sunması bakımından birinci sınıf bir Akrep bitkisi müttefikidir. Mugwort, burçları zodyakta Mars’ın zıttı olan Venüs tarafından yönetilir, bu da Mars’ın yönettiği bedenler ve işlevler üzerinde dengeleyici ve iyileştirici bir özelliğe sahip olacağına dair bir ipucudur.

Mugwort, serin ve nemli balgamlı yapıyı dengelemeye yardımcı olan kurur ve ısınır. Aynı zamanda üreme organları için de bir afiniteye sahiptir ve adet döngüsünün düzenli olabilmesi için rahimdeki tıkanıklıkları gidermeye ve temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca, Mars’ın yönettiği vücudun zayıf noktalarını dengeleyecek ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir.

Isırgan, kanın temizlenmesine, alerji semptomlarının hafifletilmesine ve iltihaplanmaya yardımcı olan önemli bir Mars bitkisidir. Isırgan yapraklarının sokması, balgamlı yapının eğilimli olabileceği eklemlerdeki romatoid artrit ağrısını yatıştırabilir. İğneleri, bu bölgelere kan akışını davet ettiği için eklem şişmesini ve tıkanıklığını parçalamak ve temizlemek için uyarır.
Isırgan otu, Mars’ın vücuttaki işlevinin tüm önemli yönleri olan kan oluşumunu ve bağışıklığı desteklemeye yardımcı olan birçok vitamin ve mineral içerir. Isırganın ayrıca prostat bezine yardımcı olabilecek bazı destekleyici ve arındırıcı özellikleri vardır.

Böğürtlen, yararlı bir Akrep müttefiki olabilecek başka bir Mars bitkisidir. Çok agresif, istilacı bir Mars tarzında büyür ve keskin, kılıç benzeri dikenlerle kaplıdır. Böğürtlen kökü, gevşek ve tıkalı sindirim dokularını sıkılaştırabildiği ve tonlandırabildiği için balgamlı yapıyı dengelemeye çok yardımcı olan bir büzücüdür. Ayrıca aşırı nemi ve mukusu kurutabilir ve çok uzun süre ishalden dolayı dehidrasyon riski taşıyan biri varsa yardımcı olur.

Ezoterik[1] Akrep Burcu

Akrep Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş gezegensel alt cetveli olan üç on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.

Bu yüzler, Mars’ın gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. Akrep kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelerde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için Akrep’in yüzlerini kullanabiliriz.

Terazi Burcunun İlk Dekanı: Mars

Akrep’in 0 ila 9 dereceleri, bu burçta evinde bulunan ve bu dekanın büyülü gücünü artıran Mars tarafından yönetilir. Bu, Mars’ın gücünü ve gücünü arttırır, bu dekanda gezegenleri veya noktaları olanlara dokunabilecekleri bir Dövüş desteği verir. Bu, üç dekanın en Akrep’idir ve bu yerlileri en gizemli, inatçı ve en tahrik edici yapar.

Terazi Burcunun İkinci Dekanı: Güneş

Akrep burcunun 10 ila 19 dereceleri güneş tarafından yönetilir. Bu, bu yüzde gezegenleri veya noktaları olanların sosyal ve dışa dönük niteliklerini artırabilir. Bu yerliler liderlik ve otorite rollerini üstlenebilirler ve diğer dekanlarda yerleşimleri olanlar kadar dikkat çekmekten çekinmeyebilirler. Egoyu keşfetmek ilgi çekici olabilir ve burada Akrep psikologlarımızı veya psikiyatristlerimizi bulabiliriz.

Terazi Burcunun Üçüncü Dekanı: Venüs

Akrep’in 20 ila 29 dereceleri, sevecen ve sanatsal Venüs tarafından yönetilir. Ancak bu, aşk gezegeni için biraz rahatsız edici bir kombinasyon, çünkü Venüs Akrep burcunda klasik zararında.

Bu dekan, gezegenlerle veya burada yerleşimlerle doğanların sanatsal yeteneğini ve ifadesini artırabilir, ancak aşk meselelerinde bir karmaşıklık katmanı da ekleyebilir. Kişi, romantik ve cinsel bağlantı peşinde koşma konusunda tutkulu olabilir, ancak zaman zaman eğilmesi gereken bazı ilişkisel çatışmalar olabilir.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Ezoterizm
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Decan_(astrology)
[3] https://www.ka-gold-jewelry.com/p-articles/chaldean-astrology.php