Oğlak Burcu Özellikleri ve Genel Bakış

  • TARİH ARALIĞI: 22 Kasım – 21 Aralık
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Satürn
  • VÜCUT PARÇASI: Dizler

 

  • SEMBOL: Deniz Keçisi
  • EV: Onuncu Ev
  • RENKLER: Kahverengi ve Haki
  • MOD + ÖĞE: Kardinal Dünya
  • MANTRA: Kullanırım

 

Zodyakın onuncu işareti ve dağ keçisi olan Oğlak, tamamen sıkı çalışmakla ilgilidir. Bu burcun altında doğanlar, ofiste tam bir gün geçirmekten çok mutlular ve zirveye ulaşmanın muhtemelen o günlerin çoğunu alacağını fark ediyorlar. Oğlaklar hem hırslı hem de kararlı olduğu için sorun değil: oraya varacaklar. Hayat bu insanlar için büyük bir projedir ve yaptıkları her şeye ticari bir yaklaşım benimseyerek buna uyum sağlarlar.

Oğlaklar aynı zamanda pratiktir, her seferinde bir adım atar ve mümkün olduğunca gerçekçi ve pragmatiktir. Oğlak burcuna sahip olanlar, hedeflerine son derece bağlı, neredeyse inatçı. Yine de bu zaferler kesinlikle tatlı kokuyor ve tek başına bu düşünce Oğlakların devam etmesini sağlayacak.

Oğlak burcunun Günlük burç yorumuna bakabilirsiniz.

Oğlak Burcu Sembolizmi ve Efsanesi

Oğlak takımyıldızı, mitolojisi Tunç Çağı’nın ortalarına kadar uzanan Deniz Keçisini temsil eder. Babilliler, suyun, bilginin ve yaratılışın koruyucu tanrısı olan Deniz Keçisini Ea olarak adlandırdılar. Yunan mitolojisinde, Deniz Keçisinin başka bağlantıları vardır, biri babası Kronos tarafından yenmekten kaçtıktan sonra bebek Zeus’u emziren keçi Amalthea’dır. Daha sonraki bir hikayede, Amalthea’nın kırık boynuzu, dünyevi nimetlerle dolu “bereket”e dönüştürüldü.

Oğlak aynı zamanda zeki ve onurlu bir Deniz Keçileri ırkının babası olan Pricus ile de ilişkilidir. Piscus, karaya çıktıklarında konuşma ve düşünme yetilerini kaybeden çocuklarını bu kaybı önlemek için zamanı geri almaya çalışarak korumaya çalıştı.

Sonunda tüm çocuklarını vahşi doğada kaybetmeye teslim olmak zorunda kaldı ve Oğlak takımyıldızı olarak cennette ölümsüz bir yuva verildi. Bu yalnız hikaye, Oğlak arketipinin melankoli ve üzüntüsünün bir kısmının kaynaklandığı yer olabilir.

Oğlak Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Kış Gündönümü

Batı tropikal zodyakta, Oğlak mevsimi 21 Aralık’ta Kuzey Yarımküre’de Kış Gündönümü ile başlar. Bu, güneşin ısı ve ışığının en düşük olduğu, gecenin gündüzden ağır bastığı yılın zamanıdır. Bu noktadan itibaren, günler yavaş yavaş, yılın dördüncü ve son mevsimsel eksenini temsil eden Bahar Ekinoksu’na doğru uzamaya başlar. Oğlak burcunun becerikli ve hazırlıklı olma eğilimi, kış uykusu ve koruma moduna girdiğimiz Kış etkinliklerinde yansıtılır.

Kardinal Mod

Oğlak burcu, dört mevsimin başında hepsi temel bir inisiyasyon ve liderlik enerjisine sahip olan zodyakın dört ana işaretinin sonuncusudur. Oğlak mevsimi, ışık ve enerjinin birinci planda olduğu Kış’ın başlangıcıdır. Bu kesin mevsimsel kalite, Oğlak burcunun güçlü kardinal otoritesinin ve bir arketip olarak doğasının köküdür.

Toprak Elementi

Oğlak burcunun elementi, eski astrologlar tarafından maddenin en yoğun şekli olarak düşünülen en ağır ve en sağlam element olan topraktır. Dünya, tüm doğanın birlikte inşa edildiği yapıyı temsil eder ve onsuz hiçbir şey maddi bir biçim alamaz. Oğlak burcunun liderlik, idare ve kaynak malzemesi gücüne olan yakınlığı, toprak elementinin yapısı ve elle tutulurluğuna benzer.

Oğlak Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Satürn’ün İkametgahı

Klasik astrolojide Satürn’e hem Kova hem de Oğlak burcunun hükümdarlığı verildi. Oğlak burcunun, Satürn’ün en sert ve yetkili işlevlerini ifade etmesine ve gerçekleştirmesine izin veren iddialı ve disiplinli bir dünya işareti olan Satürn’ün gece / gece evi olduğu düşünülüyordu. Bunlar arasında güçlü pratik, üretken ve organizasyonel yetenekler vardır.

Satürn ile Oğlak burcunda doğanlar, muhtemelen bu yeteneklerin çoğunun kendilerine doğal ve kolayca geldiğini göreceklerdir. Oğlak burcundaki Satürn halkı, tipik olarak, dünyalarını yeniden yapılandırmak ve yeniden düzenlemek için uyguladıkları doğuştan gelen bir görev ve sorumluluk duygusuna sahiptir. Genellikle etraflarını saran olumsuzlukların keskin bir farkındalığıyla doğarlar ve derin bir düzeyde, zor zamanları atlatmak için yaratıldıklarını bilirler.

Ay’ın Zararı

Oğlak burcu, ana su burcu Yengeç ile kutupludur. Ay tarafından yönetilen Yengeç hassas, koruyucu ve duygusal olarak besleyicidir. Doğuştan sezgisel ve kırılganlık konusunda rahat olan ay tarafından yönetilen Yengeç, güçlü iş ahlakı onları kamu başarısı ve sert otorite için kablolayan Satürn tarafından yönetilen Oğlak ile bir tezat oluşturuyor. Oğlak burcunun kuru, sade ve ciddi dünyasındaki duygusal ayı hayal edin.

Satürn’ün burcundaki ay, bu ayrılmış çevredeki unsurunun bir şekilde dışında olduğu için bu “zararı” telafi etmek zorunda kalacaktı. Bu, basitçe, bu yerleşimle doğan yerlilerin, duygularının etrafında koruyucu bariyerlere sahip olma eğiliminde olabileceği ve kendilerini açıp savunmasız olmalarına izin vermelerinin uzun zaman alabileceği anlamına gelebilir.

Bu yerleşim, bu yerlilerin ruh halleri üzerinde Satürn etkisi yaratabilir ve onları üzüntü ve depresyon nöbetlerine yatkın hale getirebilir. Ayrıca geçmişte duygusal olarak yaralanmışlarsa, tekrar güvenmelerini zorlaştıracak olan sinizm temaları üzerinde çalışmak zorunda kalabilirler. Oğlak burcundaki insanların duygusal desteğe ihtiyaç duyduklarını kabul etmeleri uzun zaman alabilir, çünkü sabırlı Keçi bağımsızlık ve kendine güvenmekle övünür.

Mars’ın Yüceltilmesi

Sürüş, savaş ve muharebe gezegeni Mars, Oğlak burcunda özel olarak yüce bir yere sahiptir. Burada, Mars’ın gücü ve itici gücü, Oğlak’ın istikrarlı, tek fikirli çalışma etiği ile benzersiz bir şekilde uyum sağlar.

Bu yerleşim, harika atletler, dövüş sanatçıları veya güçlü taktik ve stratejik zekaya sahip insanlar üretmek için birleştirilebilir. Güçlerini ve dayanıklılıklarını hedeflerine doğru düzenli ve birikimli bir şekilde çalışmak için kullanırlar. Mars’ın bu yerleşimi, onun aceleci niteliklerini yumuşatır ve enerjisini dengeler, bu yerlilere dayanma ve sebat etmeleri için büyük güçler verir.

Jüpiter’in Düşüşü

Jüpiter’in, en büyük iyilik, bilgi ve genişleme armağanlarını benzersiz ve hayırlı bir şekilde ifade edebildiği klasik astrologlar tarafından Yengeç’te yüceltildiği söylendi. Oğlak burcunun zıt burcundayken, Jüpiter’in düşüşünde olduğu söylendi; bu, bir zararın olabileceği kadar güçlü bir adaptif zorluk teşkil etmeyebilir, ancak yine de gezegensel gücü bir şekilde rahatlık bölgesinin dışına çıkarır.

Jüpiter, fırsatlar yaratmak ve inanç ve iyimserliği teşvik etmek ister, ancak Oğlak, serin ve kuru bir dünya işareti olarak, Jüpiter’in enerjisinin serbestçe akmasına izin vermek için bir arketip olarak çok temkinli ve çekingen olabilir.

Bu, bu yerlilerde, şanslarına veya evrenin kendi taraflarında çalıştığı hissine asla tam olarak güvenemedikleri bir temkinli iyimserlik biçimi olarak ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, Jüpiter’in coşkulu ve coşkulu nitelikleri aynı şekilde parlayabilir ve bu yerlilerde bazen karşılaştıkları zorluklardan kurtulmanın bir yolu olarak karanlık veya kuru görünebilir.

Oğlak burcunun günlük burç yorumlarını okuyun.

Oğlak Burcu Evi Hükümdarlığı

Onuncu Ev

On İki Harfli Alfabenin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir. Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından burç benzerliklerini ilgili ev konularıyla eşleştirmek için yaratıldı. Oğlak’ın dünyevi ve hırslı arayışları bu evin endişeleriyle uyumlu olduğundan, Oğlak, kamu statüsü ve kariyerinin onuncu evine atandı. Oğlak burcu zaman ve sabır gezegeni tarafından yönetildiğinden, onuncu eve analitik bir Satürn alt imzasını davet eder.

Onikinci Ev

Geleneksel astrolojide, Oğlak burcunun gezegen yöneticisi Satürn’ün “sevinç”ini doğum haritasındaki on ikinci yalnızlık, hapsedilme ve tecrit evinde bulduğu söylenir. On ikinci ev aynı zamanda klasik astrologlar tarafından “kötü ruh” evi olarak da adlandırıldı, yani bize bir dereceye kadar zihinsel ıstırap veren endişeler ve gölgeli temalarla bağlantılıydı. Bu, Satürn’ün ağır sorumluluklar ve endişelerle yüklü hissetmekten kaynaklanan en büyük testlerimizden ve denemelerimizden sorumlu gezegen olmasıyla ilgilidir.

Sonuç olarak, Satürn burada daha sınırlayıcı ve rahatsız edici tekliflerini “neşeyle” ifade edebilir. Doğum haritasındaki bu yerleşimle ilgili iyi haber, kişinin düşmanlarını yenme temasıyla ilişkilendirilebilmesi ve zor olsa da, hayatın en zor geçişlerinde kişiye büyük bir azim gücü verebilmesidir.

Oğlak Burcu Karakteristikleri

Kişilik

Oğlak burcunun kişilik özellikleri, alıcı, dişil veya yin niteliklerinden türetilir ve bu burcun tefekküre ve içsel farkındalıkla meşgul olmaya yönelmesini sağlar. Hem Oğlak kadını hem de Oğlak erkeğinde yaşayan, yükselen, güneş veya ay burcu olarak Deniz Keçisi ile doğanlar, kişiliklerinin özünde disiplinli, usta ve kararlı bir enerjiye sahiptir; doğumlarının soğuk mevsiminde hayatta kalmak için gereken dayanıklılık ve becerikliğin bir yankısı.

Oğlak burcu, her seferinde bir adım en yüksek hedefleri belirleyip fethedebilen başarılı, inşaatçı ve tırmanıcı olma niteliklerine sahiptir. Haritalarında öne çıkan Deniz Keçisi işaretiyle doğanlar, kararlı, tutarlı ve güvenilir olma konusunda harikadır. Genellikle sözlerini fazlasıyla yerine getirirler ve onurlarını ve kamusal itibarlarını çok ciddiye alırlar.

Güçlü Yönleri

Satürn tarafından yönetilen Oğlak burcunun birincil güçleri, azimlerinde, uzun ömürlerinde ve odaklanmış öz ustalıklarında bulunabilir. Soğukkanlı ve alçakgönüllü, güçlü ayırt etme güçleri var. Genellikle Satürn’ün iyi karakter yargıçlarıdır ve pragmatik tavsiye ve adil bir karar için yaklaşılabilirler.

Satürn tarafından yönetilen Deniz Keçisi bağlılıktan çekinmez, tam olarak güvenmeden önce arkadaşlarından, iş ortaklarından ve sevgililerinden bağlılık ister. Sonuç olarak, Deniz Keçisi arkadaşınız en sadık müttefiklerinizden biri olabilir, tabii ki onları bir iş anlaşmasında geçmezseniz.
Oğlaklar, bariz anlamda şöhret veya çekicilik peşinde olmayabilirler, ancak kalıcı güzellikleri ve klasik zarafetleriyle tanınırlar. Deniz Keçisi altında doğanlar, geleneksel olarak tersine yaşlandığı anlaşılan yaşlı ruhlardır. Hayata genellikle omuzlarında, yıllar içinde yavaş yavaş bırakmayı öğrendikleri dünyanın yüküyle başlarlar. Mizah, Oğlak burcunun en hafife alınan güçlerinden biridir ve dayanıklılıklarının önemli bir kaynağıdır.

Bu burcun yerlileri dünyaya pragmatik ve ayık bir gözle bakarlar, bu yüzden uzun zaman önce ölümlülüğün ve insan kırılganlığının gölgeleriyle barışmışlardır. Hayatta kalmalarına ve dayanmalarına yardımcı olmak için karanlık, kederli bir mizah geliştirerek gülmeye çalıştıkları şey bu gölge ve kırılganlıktır.

Oğlak burcu, yaşamın fırsatlarının zirvelerini ve vadilerini araştırmak için bir içgüdüye sahiptir ve takip ettikleri meslek ne olursa olsun, verimli bir rota izlerler. Diğerleri erken zirve yapabilir veya hileler ve sıcak çekimlerle halkın gözüne girip çıkarken, Oğlak bir miras inşa ederek rotasını koruyacak ve çağdaşlarının dışında kalacaktır.

Genellikle hayatlarının ilerleyen dönemlerinde ün ve övgüler kazanırlar ve yıllar süren özveriden sonra kendilerine gelirler. Yaşlandıklarında, gözlerinde bir pırıltı ile bilge Satürn yaşlılarımız olurlar.

Zayıf Yönleri

Oğlak arketipindeki bazı potansiyel zayıflıklar, onların büyük güçlerinden kaynaklanmaktadır. Çalışkan ve kararlı olmalarına rağmen, hedeflerine miyop bir şekilde odaklanmaya, inatçı ve amansız olmaya yenik düşebilirler. Başkalarının farklı ritimleri, değerleri ve ihtiyaçları olduğunu anlamadan, herkesi kendilerini yönlendiren güçlü iş etiğine bağlı tutabilirler.

Deniz Keçisi, ayırt edici ve yargılayıcı doğasıyla bilinir, ancak bu, kolayca yargılayıcı ve başkalarının hatalarını veya yaşam seçimlerini affetmez hale gelebilir. Oğlak’ın mistik ve sezgisel bir yanı olmasına rağmen, aynı zamanda gelenekçi olabilirler ve kendilerinin veya başkalarının hayatlarını nasıl yaşadıkları konusunda esnekliğe izin vermeyen muhafazakar bir çizgileri olabilir.

Deniz Keçisi, kendileriyle ve ihtiyaçlarıyla dengede olduğunda şüphesiz onurlu ve kararlıdır, ancak kendilerini güvensiz hissediyorlarsa, yetersiz kalırlarsa insanları hayatlarından kesen radikal bir özgüvene sahip olabilirler. söz vermek. Bu, şaşırtıcı derecede hassas Keçi’yi kullanılmaktan koruyabilen önemli bir öz bakım içgüdüsü olabilir, ancak bu çok sık yapılırsa kendilerini izole edebilirler.

Oğlak, duvarlarını indirmeli ve başkalarıyla birbirine bağımlı olmalarına izin vermelidir. Bu insanlar beceriklilikleri ve ticari zekalarıyla tanınırlar, ancak para çok önemli hale gelirse aşırı hırslı, materyalist ve hatta cimri olabilirler.
Belki de mütevazi yetiştirilmelerinden kaynaklanan, onları hayatın kışını atlatmak için asla yeterli kaynağa sahip olamayacaklarını düşünmeye iten, eksiklik konusunda bir travmaları olabilir. Bu doğru olabilir veya olmayabilir, ancak genellikle temelli kalmalarına yardımcı olan aynı gerçekçilikle incelenmelidir.

Deniz Keçisinin Dostları, arkadaşlarının kendi kendine yeterlilik ve kuru mizah maskesinin arkasına acı veya depresyonu gizleyebileceğinin farkında olmalıdır. Oğlaklar genellikle yardım istemekten utanırlar, bu nedenle arkalarında olduğunu bilmelerini sağlamak için güçsüz bırakmayacak şekilde destek sunmak önemlidir.

Oğlak burcu çocukları, hassas bir yaşta çok fazla sorumluluk ve beklenti ile yüklenmezlerse iyi beslenirler. Yaşlarının ötesinde olgun görünseler de, oynamak ve kaygısız olmak için hala zamana ihtiyaçları var.

Oğlak burcunun günlük burç yorumuna göz atın.

Oğlak Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Oğlak mantrasında disiplinin, sorumluluğun ve becerikliliğin sesi öne çıkıyor: Kullanıyorum. Keçinin amaç duygusu, tamamen yükseklere yükselmek ve hayatta maddi ve öz ustalık elde etmekle ilgilidir. Güçlü kardinal liderlik becerileriyle, ortak bir hedef için çok çalışan sistemler ve topluluklar inşa ederek, organize ederek ve yöneterek yerine getirileceklerdir.

Satürn tarafından yönetilen Deniz Keçisi bir miras inşa etmek için burada ve zaman, enerji ve kaynakları zaman ve tarih testine dayanabilecek büyük ve kalıcı bir çalışmayı inşa etmek ve sürdürmek için yatırım yapıyor. Başkalarının tasavvur etme yetenekleri olsa da, bu vizyonları alıp onları kullanılabilir, maddi bir forma dönüştürebilen Oğlak burcudur.

Hepimizin doğum haritamızda bir yerde Oğlak var, bu nedenle yaşamımızın belirli alanını yetkili, yapıcı ve disiplinli bir şekilde yaklaştığımız veya aramamız gereken yeri bulmak için Deniz Keçisinin yönettiği eve bakabiliriz. Maddi ustalık için Oğlakçı bir duyarlılık.

İş Hayatında Oğlak

Oğlak burcunun soğukkanlı ve çalışkan doğası, onları malzeme ve insan kaynaklarını organize etmek ve yönetmek için ihtiyaç duyulan meslekler için benzersiz kılar. Önde gelen bir işaret olarak, çalışmalarının zorlu ve tatmin edici olması için belirli bir kapasitede liderlik etmeleri gerekiyor. Girişimci veya yalnız çalışanlar olacak kadar disiplinli ve bağımsızdırlar, ancak ayırt edici ve yargısal nitelikleri, insanların gizli potansiyelini çekmeye yardımcı olmak için kendilerini iyi bir şekilde ödünç verirler.

Zaman bilincine sahip ve verimli Oğlaklar, programlarını bir dereceye kadar yönetmeye ihtiyaç duyarlar, bu nedenle çok uzun süre ikincil rollerden zevk alamazlar. Bu nedenle, bu işaretin altındaki pek çok kişi, söz sahibi olabilecekleri ve alanlarında yeni mükemmellik standartları belirleyebilecekleri kendi işlerini kurarlar.
Doğal olarak kişisel hedeflerini belirlerler ve kendilerini aynı yüksek standartta tutarlar, bu nedenle üstlendikleri her işi gururla yaparlar. Bu burcun çalışmayı sevdiğini belirtmek bu noktada açık olabilir. Dönem. Burası genellikle yerel Deniz Keçisini, görevlerini büyük bir gayretle yerine getirmeye çalıştığı yerdir.

Her türden idari ve organizasyonel rol, doğal Oğlak alanlarıdır. İnşaattan imalata ve arazi geliştirmeye kadar her şeyi denetleyen doğal işletme yöneticileri yaparlar.

Güçlü liderlik becerileri ve Satürn eğilimleri ile Oğlaklar genellikle hükümette ve finansta rol alır. Liderler, yetkililer ve yargıçlar olarak hukukta ve siyasette çok aktif olabilirler. Bankacılık, muhasebe ve ekonomist rolleri de klasik olarak Oğlak burcudur.

Oğlak burcunun hükümdarı Satürn, on ikinci izolasyon evi ve bu yerlileri hastanelerde, okullarda ve hapishane tesislerinde idari roller için birbirine bağlayan kurumlarla bağları vardır. Oğlak arketipi, müdürler, gardiyanlar ve sağlık ve tıbbi personel başkanları olmaya çok uygundur.

Deniz Keçisi, yapıcı ve boyutsal olan birçok sanat ve zanaat biçiminde ortaya çıkabilen yaratıcı bir yöne sahiptir. Bazı örnekler grafik tasarımcılar, mimarlar, ahşap işçileri ve inşaatçılardır.

Bu yerliler, disiplinli, teknik bir zihne sahip doğuştan bir boşluk ve düzen duygusuna sahip olabilirler. Bu, sivil ve endüstriyel tasarımcılar olarak işlerde ve şehir planlamacıları olarak çeşitli rollerde iyi ifade edilebilir.
Doğuştan gelen şehvetli dünyevilikleri ve bedenleriyle olan bağlantılarında, Oğlakların şifa mesleklerini sürdürmekten zevk alacak bir tarafı vardır. Harika masaj pratisyenleri ve yaşam tarzı danışmanları olabilirler ve Satürn’ün kemiklere yakınlığıyla, kiropraktör ve osteopat olmaktan da keyif alabilirler.

Deniz Keçisinin sert darbeler ve hayatta kalma hayatı, onları harika hikaye anlatıcıları, komedyenler ve eğlenceler haline getirebilir. En büyük aktörlerin, şarkıcıların, yazarların ve ressamların bazılarının doğum çizelgelerinde Oğlak burcunun öne çıkması nedeniyle, sanatçılar olarak göz ardı edilmemelidir.

Yay Burcu Uyumluluğu

Astrolojide genel uyumluluğu araştırırken, yükselen burç, ay ve diğer gezegensel çapraz bağlantılar ilişkilerdeki tüm hikayeyi anlatacağından, güneş burcundan daha Astrolojideki genel uyumluluğu keşfetmeye gelince, tüm hikayeyi anlatmak için güneş burcunun yanı sıra yükselen burç ve ay burcu dışındaki birçok gezegen unsurunu dikkate almak önemlidir. Bununla birlikte, Oğlak burcu yerlileri, su işaretleri ve toprak işaretleri ile en iyi şekilde uyum sağlama eğiliminde olacaktır; ve yangın işaretleri ve hava işaretleri ile ilişkiler üzerinde daha fazla çalışması gerekebilir.

Ateş Simgesi

Oğlak, gerçekçiliğe ve temele olan sevgisiyle, ilişki kurması en zor olan uçucu ve dürtüsel ateş işaretlerini bulabilir.

Oğlak burcunun soğukkanlı ve çekingen doğası, ateşli bir sıcaklık ve coşkuyla işbirliği yapmaktan faydalansa da, özellikle Mars tarafından yönetilen Koç, Oğlak’ın ana planına uyum sağlamak için çok küstah ve dik başlı olabilir. Her ikisi de liderlik ve kontrol için mücadele etmelerine neden olabilecek ana işaretlerdir. Bununla birlikte, birbirlerinin gücüne ve bağımsızlığına saygı duyacaklar, ancak bunu belli bir mesafeden yapmak zorunda kalabilirler.

Yay ve Oğlak bitişik işaretlerdir, yani modal veya temel olarak ortak hiçbir şeyi paylaşmazlar. Bu eşleştirme, guru ile başkanın bir araya gelmesi gibidir; aynı vizyon üzerinde işbirliği yapabilirler ancak çok farklı rollere ve değerlere sahip olacaklardır. Her birinin diğerinin ihtiyacı olan küçük bir şeyleri var, ama asla kabul etmeyecekler.

Oğlak ve Aslan ayrıca temel veya modsal olarak ortak hiçbir şeye sahip değildir ve bu nedenle romantik olarak uzun vadede ilişki kurmakta ve bağlantı kurmakta zorlanabilirler. Aslan yıldız olabilir ve Oğlak yetenek yöneticisi olabilir. Birbirlerinin farklı doğalarını takdir ederler ancak sonunda iş arkadaşlarına dönüşebilirler.

Hava Simgesi

Hava burçları hızlı ve sosyaldir; bu, Oğlak’ın iş ağı dünyasında harika bir eşleşmedir, ancak Oğlak, hava işaretlerini biraz fazla havadar ve gerçekten bağımlı olmak için değişken bulabilir.

İkizler ve Oğlak, Deniz Keçisinin genellikle İkizler’in çılgın enerjisini topraklama ve düzenleme rolünü üstlenmesiyle pek ortak nokta paylaşmaz. İkisi bir süre sonra bu dinamikten sıkılabilir ve uzun vadede birbirlerinin farklı ritimlerine saygı duymaları gerekecektir.

Terazi ve Oğlak, ikisi de kardinal işaretler olarak birlikte iyi çalışabilir. Terazi’nin sosyal ve sanatsal dünyası, Oğlak’ın iş çevreleriyle ilginç bir şekilde örtüşebilir. Çok yoğun bir halk ilişkileri olabilir, ancak sonunda Oğlak’ın yalnızlık içinde şarj olmak için geri çekilmesi gerekecek. Ayrıca, farklı zamanlarda, nasıl yönlendirileceklerini öğrenmeleri gereken çok farklı ruh hallerine sahip olabilirler.

Oğlak ve Kova çalışabilir, çünkü her iki burcunda da Satürn hükümdarlığını paylaşırlar. Bu, onları ciddi bir düzeyde bağlayacak, birlikte ciddi bir şekilde sohbet edip tartışacaklardır. Oğlak, Kova’nın soyut görüşlerini takdir edip güvenemeyecek kadar gerçekçi ve gelenekçi olabilir ve ikisi de romantik kıvılcımların gerçekten uçmasına izin veremeyecek kadar kuru ve çekingen olabilir.

Su İşareti

Su işaretleri, doğal olarak verimli ve tamamlayıcı olan ciddi ve çalışkan Oğlak ile bir ilişkiye kırılganlık ve duygusal zeka getirir.

Yengeç Oğlak’ın tam tersidir, Oğlak’a şiddetle ihtiyaç duyacakları özeni ve bakımı getirir. İkisinin, ya tüm resmi tamamlayabilecek ya da çok kutuplaştırıcı olabilecek bir zıt çekim bağlantısı vardır. Yengeç, Oğlak’ın genellikle işleriyle evli olduğu sıcak bir yuva kurmaktan hoşlanır, bu nedenle birbirlerinin güçlü yanlarını harmanlayabilirlerse, birbirlerini dengelemeye yardımcı olabilirler.

Balık, yaşamlarına ruhsal ve felsefi farkındalık getirerek Oğlak’ın alıcı kapasitelerini genişletir. Bu, Deniz Keçisine mistik melez doğasını hatırlatan tamamlayıcı bir ilişkidir. Oğlak, rüya gibi Balık’a yapı, güvenlik ve destek getirir ve Balık, Oğlak’ın ruhlarıyla tekrar temasa geçmesine yardımcı olur. Oğlak, Balık’ın zamanı kaybetme alışkanlığını affedebilirse, bu iyi bir eşleşme.

Mars’ın yönettiği Akrep, Oğlak ile bir ilişkiye cinsel manyetizma getirebilir ve onların duygusallığa ve keşfe açılmalarına yardımcı olabilir. Bu, her iki burcun da güçlü güç ve gizem temalarını birlikte keşfedebildiği manyetik bir eşleşmedir. Oğlak, derin ve karamsar doğalarından korkmadıkları için Akrep’i gerçekten “almak” ve takdir etmek için birkaç işaretten biridir.

Toprak İşareti

Toprak burçları, Boğa ve Başak, aralarında istikrar, pratiklik ve verimlilik temalarını paylaşan Oğlak ile en büyük temel yakınlığa sahiptir.

Oğlak ve Oğlak, bir imparatorluk kurmak ve her seferinde bir adım dünyayı fethetmek için birlikte çalışarak kolayca bir araya gelebilir. Ayrıca birlikte münzevi ve özel olmaktan keyif alacaklar. Tek uyarı, eğer birbirlerine çok benzerlerse, güç mücadeleleri yaşayabilirler veya yakınlık için zaman ayıramayacak kadar bağımsız olabilirler.

Oğlak ve Başak birlikte potansiyel olarak güçlü bir eşleşme oluşturur. Birbirlerinin topraklanmış ve dünyevi duyarlılıklarını takdir edecekler ve birlikte kahkaha ve sıra dışı mizahın tadını çıkaracaklar. Hayatları ve yaklaşımları birbirine çok iyi uyuyor ve doğal bir arkadaş oluyorlar.

Oğlak ve Boğa birçok yakınlığı paylaşır ve özellikle iyi yemek, şarap ve şehvetli zevklerden zevk almaları konusunda bağlantı kurabilir. Boğa, romantik sevgiliyi havalı Oğlak’tan çeker ve Deniz Keçisi, Boğa’nın destekleyici, güvenilir doğasını takdir eder. Birlikte çok eğleneceklerinden eminler, Oğlak burcunun dengeli kalması gerekiyor.

Yay Burcu Sağlığı

Yapısı

Klasik astrolojik tıpta, dört mizaç, dört hayati sıvıya ve dört temel yapı tipine bağlıydı. Toprak burcu olan Oğlak, soğuk ve kuru olduğu anlaşılan melankolik mizaçla ilişkilendirilir.

Melankolik mizacın, kanı süzen ve bağışıklığı destekleyen dalağa bağlı olduğu düşünülüyordu. Melankolik yapının, eski hekimlerin “kara safra” dediği vücuttaki metaforik bir maddeye bağlı olduğu da düşünülüyordu.

Bu, toksik maddelerin çok fazla birikebildiği ve yeterince temizlenemediği melankolik yapının soğuk ve durgun hale gelme eğilimini temsil ediyordu. Bu, Oğlak burcunun ruh halinin ve yapısının hareket, dolaşım ve arındırıcı hidrasyon ile dengelenmediği takdirde çok soğuk, bloke ve gergin hale gelebileceği tıbbi astroloji fikrine uygundur.

Bu yapı, bu eski tıbbi sistem tarafından başka bir katmana sahipti ve bu, soğuk ve kuru Satürn’ün Deniz Keçisi’nin burcu üzerindeki egemenliğinden geliyor. Bunun Oğlak sağlığına başka bir melankolik katman eklediği ve bu yapıyı depresyona, cilt ve bağ dokusu kuruluğuna, gerginliğe ve daralmaya iki kat daha yatkın hale getirdiği söylendi.

Oğlaklar sağlam olma eğiliminde olmalarına ve genellikle uzun ömürlü olmalarına rağmen, bunu hafife almamalılar. Kendi iyilikleri için çok sert olabilirler ve kendilerini bitkinliğe ve dengesizliğe itebilirler.

Başak’a benzer şekilde, Oğlak’ın optimum sağlıkta tutmak için topraklayıcı beslenmeye, kalp ve sinirleri koruyan Omega 3’lere, hidrasyona ve rahatlama rutinlerine ihtiyacı vardır. Oğlak burcunun disiplinli bir yanı vardır ve yalnızca üretkenliklerini artırmak için olsa bile, bedensel rutinlerine yönelme konusunda çok iyi olabilir. Nasıl uygun görürsen!

Vücut kısımları

Klasik astrolojik tıpta, Oğlak burcunun dizleri, cildi ve bağ dokusunu yönetmesiyle tüm zodyak insan vücudunda haritalandı. Satürn’ün egemenliği altında olduğu için vücudun tüm sağlam ve kemikli yapılarının mineraller ve takviyelerle güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerekir.

Vücutları genel olarak katılığa, dehidrasyona ve esnek olmamaya eğilimli olabilir, bu nedenle bu güvenlik açıklarının bitkisel ve besinsel ilaçlarla tedavi edilmesi gerekir. Deniz Keçisi yerlilerinin gözenekli kemikler geliştirmemek için önleyici tedbirler almaları gerekebilir ve hassas dizlerini yaralanmalardan korumalıdır.

Oğlak burcunun günlük burç yorumunu okuyabilirsiniz.

man jumping over white fence
Photo by Ady April on Pexels.com

Oğlak Burcu Bitkisel Müttefikleri

At kuyruğu, birinci sınıf bir Satürn bitkisidir ve B, C, E, K vitaminleri ve ayrıca potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, çinko, bakır ve silika dahil olmak üzere mineraller ve vitaminler açısından çok zengindir.

Sonuç olarak, güçlü kemikler, dişler, saçlar, tırnaklar ve cilt oluşturmak için mükemmeldir. At kuyruğu çayı, Oğlak burcunun eğilimli olabileceği osteoporozdan muzdarip olanlarda kemik yoğunluğunu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Kalsifiye böbrek ve mesane taşlarını da temizler. At kuyruğunun kendisi çok güçlü ve liflidir, eski zamanlarda metali cilalamak için kullanılırdı.

Biberiye, kışın doğmanın etkilerine karşı “antipati” ilacı sunan güneş özellikleriyle soğuk Oğlak burcuna iyileştirici bir ilaçtır. Biberiye, birinci sınıf bir güneş bitkisidir, orta derecede sıcak ve kurudur ve Oğlak burcunun kış dünyasının tam tersi olan kuru güneşli ortamlarda yetişir.

Biberiye başa sıcaklık ve sıcaklık getirir ve uyarıcı bitkisel kokusu, çalışkan Oğlaklar için zihinsel berraklığı ve hafızayı korumaya yardımcı olur. Aromatik yağları, Sea-Goat’ın genellikle üzgün veya dalgın ruh halini canlandırabilir. Biberiye yağı – hafif bir taşıyıcı yağda seyreltildiğinde – masaj için mükemmeldir, çünkü rahatlatıcı güneş ısısı ağrıyan Oğlak dizlerini ve eklemlerini çok rahatlatır.

Sarı Kantaron Oğlak için başka bir iyileştirici ilaçtır, güneşli sarı çiçekleri Yaz mevsiminde tam çiçek açar. Özellikleri, bir balsam haline getirildiğinde ağrıyan ve ağrıyan eklemlere ve kaslara yardımcı olduğu ve bir çay veya tentür olarak düşük ruh hali ve depresyonla savaşmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Ezoterik[1] Oğlak Burcu

Oğlak Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş kendi gezegensel alt cetveline sahip üç on derecelik dekana veya yüze bölünebilir.

Bu dekanlar, Satürn’ün gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. Oğlak kişiliğini incelerken, bu dekanik dereceler içinde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için Deniz Keçisinin yüzlerini kullanabiliriz.

Oğlak Burcunun İlk Dekanı: Jüpiter

Oğlak burcunun 0’dan 9’a kadar olan dereceleri Jüpiter tarafından yönetilir, bu da gezegenleri ilk dekanda bulunanları potansiyel olarak Satürn’ün ciddi dünya işaretinden bekleyebileceğimizden daha neşeli ve arkadaş canlısı yapar. Bu dekanda gezegenler veya noktalarla doğanlar için ekstra bir iyimserlik ve şans imzası olabilir, karakterlerinin güçlü bir kısmı şaşırtıcı derecede canlı Jüpiter nitelikleri sunar. Ayrıca Keçi’nin diğer yüzlerinden daha ruhsal olarak eğimli olabilirler.

Oğlak Burcunun İkinci Dekanı: Mars

Oğlak burcunun 10 ila 19. dereceleri Mars tarafından yönetilir. Bu, savaş ve fetih gezegeninin güçlü bir şekilde yerleştirildiği Mars’ın yüceltilmesidir. Buradaki yerleşimlerle doğanlar, emrinde fazladan bir dürtü ve metanet katmanına sahip olabilirler. Burada, dayanıklılık ve sürüş güçleri, diğer dekanlarda görülenden daha iddialı oranlara yükseltilir.

Terazi Burcunun Üçüncü Dekanı: Güneş

Oğlak burcunun 20 ila 29 dereceleri, sıcak ve kendinden emin güneş tarafından yönetilir. Bu, bu dekanda gezegenler veya noktalarla doğanların ego ifadesine yüksek güneş ve kendine güvenen bir kalite getirir. Burada, güçlü liderlik ve yönetim becerilerine sahip daha sosyal Oğlaklar görüyoruz. Ayrıca daha performatif ve şöhret arayan Deniz Keçileri arasında olabilirler.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Ezoterizm
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Decan_(astrology)
[3] https://www.ka-gold-jewelry.com/p-articles/chaldean-astrology.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu formu kullanarak, verdiğiniz bilgilerin işlenmesini kabul etmiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için gizlilik politikasına ulaşabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.