Boğa Burcu Özellikleri ve Genel Bakış

Burç haritasının ikinci burcu ve ikinci evin yöneticisi olan Boğa, tamamen ödülle ilgilidir. Koç burcunun oyun sevgisinden farklı olarak, tipik Boğa kişiliği oyunun ödüllerini sever. Fiziksel zevkleri ve maddi malları düşünün, çünkü bu burçta doğanlar lezzetli aşırılıktan zevk alırlar. Bu burç aynı zamanda dokunsaldır, hassas, hatta şehvetli bir dokunuştan zevk alır.

  • TARİH ARALIĞI: 20 Nisan – 20 Mayıs
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Venüs
  • VÜCUT PARÇASI: Boğaz
  • SEMBOL: Boğa
  • EV: İkinci Ev
  • RENKLER: Yeşil ve Açık Pembe

Boğa burcu, rahatlığa bayılır ve hoş, yatıştırıcı şeylerle çevrili olmayı sever. Bu doğrultuda, iyi bir yemek ve iyi bir şaraptan da hoşlanırlar. Tüm kılıklarda iyi yaşam, ister sanat ister kendi ürettikleri sanat olsun (evet, bu insanlar aynı zamanda sanatsaldır), Boğa doğumlular için yeryüzündeki cennettir.

Boğa Burcu Sembolizmi ve Efsanesi

Toros takımyıldızı ile insan bağlantısı çok eskidir ve erken bronz çağına kadar uzanır. Boğa’nın Kuzey Yarımküre’deki gökyüzündeki konumunun işareti, birçok eski kültür tarafından orijinal Bahar Ekinoksunu işaret etmek için zaman işleyişi için kullanılmıştır. Boğa, tarımı kutsamakla ilişkilendirildi ve Sümer, Babil, Yunanistan, Roma ve hatta New Mexico gibi kültürlere tapınmak için hayati mahsulleri sürme ve ekme zamanını işaret etti.

Boğa ayrıca Zeus’un prenses Europa’yı etkilemek için değiştirdiği güzel mitolojik Beyaz Boğa’yı temsil eder. Zeus/Beyaz Boğa, prensesi Akdeniz üzerinden Girit adasına taşıdı. Orada, nesiller boyu Girit’i yöneten ve birçok efsanevi hikayede yer alan “iyi kral” Minos adında bir oğula hamile kaldılar.

Boğa Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Bahar Ortası

Batı tropik zodyakta, Boğa, 20 Nisan’da Kuzey Yarımküre’de Baharın ortasını ve kalbini başlatarak başlar. Bu, güneşin ısısının ve ışığının yoğunlaşmaya başladığı ve günlerin Yaz Gündönümü’ne doğru uzamaya başladığı yılın zamanıdır. Boğa mevsimi, doğanın bolluğu ve bereketinin çiçek açmaya başladığı, istikrarlı ve sürdürülebilir hale geldiği, Boğa arketipinin dünyevi ve cömert niteliklerine katkıda bulunduğu zamandır.

Sabit Mod

Boğa, dört mevsimin merkez evresinde tümü temel bir dayanıklılık ve istikrar enerjisine sahip olan zodyakın dört sabit burcundan ilkidir . Boğa, mevsimin en “sabit” ve yerleşik olduğu, bu burcun topraklanmış, taşınmaz ve biraz köklü eğilimlerine borç veren Baharın ortasına başlar.

Toprak elementi

Boğa’nın elementi, eski astrologlar tarafından maddenin en yoğun şekli olarak düşünülen en ağır ve en katı element olan topraktır . Dünya, tüm doğanın birlikte ve üzerine inşa edildiği yapıyı temsil eder ve onsuz hiçbir şey maddi bir biçim alamaz. Boğa’nın metodik, sabırlı ve güvenilir olma eğilimi, katı, ağır toprak elementine benzer.

Boğa Burcu

Boğa Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Venüs'ün İkametgahı

Klasik astrolojide, Venüs’e hem Boğa hem de Terazi’nin hükümdarlığı verildi. Boğa’nın, Venüs’ün tüm dünyevi armağanlarını ve ödüllerini kullanmasına ve gerçekleştirmesine izin veren cömert ve zevki seven bir dünya işareti olan Venüs’ün gece/gece evi olduğu düşünülüyordu. Bunların arasında sevgi, çekicilik, iyi yemek ve içecek ve güzel, sanatsal hazineler vardır.

Venüs’le Boğa’da doğanlar muhtemelen bu Venüs armağanlarını yaratmaya, biriktirmeye ve bunlardan zevk almaya çekileceklerdir. Ayrıca, çeşitli el sanatlarına ve ilişkilerine uygulayabilecekleri muazzam bir sabır ve özveriye sahip olabilirler. Venüs’ün dostluk, zevk ve genellikle hoşgörü konularına gelince, Venüs’le gece ikametgahında doğanlar bu nitelikleri doğal olarak alacaklardır.

Mars'ın Zararı

Boğa, sabit su burcu Akrep ile kutupludur. Klasik olarak Mars tarafından yönetilen Akrep, Venüs tarafından yönetilen Toros’un uyum, sabır ve keyif için yaşadığı yerde

Savaş, çarpışma ve sürüş gezegeni Mars’ı, sert bir Venüs zevk ve barış dünyasında temperlenmiş ve içerilmiş olarak hayal edin. Mars’ın bir şekilde telafi etmesi gerekecek, potansiyel olarak Mars’ı Boğa’da olanlara çok uzun bir sigorta ve çatışmadan kaçınma tercihi verecek.
Bu yerliler kayıtsız olma eğiliminde olabilir ve bazen motive olmaları biraz zaman alabilir. Kendi başına bir dezavantaj olmayabilir, ancak Koç veya Akrep’te göründüğü kadar doğrudan ham veya içgüdüsel olmayan dürtü ve öfkeyi kullanmanın daha uyumlu ve Venüsvari bir yolu olabilir.

Öfkelerine dokunmaları uzun zaman alsa da, bir kez uyandıklarında geri çekilin, çünkü hepsi tek bir volkanik patlamada ortaya çıkabilir! Boğa burcundaki Mars’ın genellikle inanılmaz miktarda dayanıklılığa ve güce sahip olduğunu ve güçlerini metodik, dikkatli ve çoğu zaman başkalarının hizmetinde kullanabileceğini belirtmek ilginçtir.

Boğa Burcu Evi Hükümdarlığı

İkinci Ev

On İki Harfli Alfabenin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir . Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından, ilgili ev konularıyla burç benzerliklerini eşleştirmek için yaratıldı.

Boğa’nın dünyevi ve maddi arayışları bu evin endişeleriyle uyumlu olduğundan, Boğa ikinci güvenlik, mülk ve kişisel zenginlik evi olarak atandı . Boğa, aşk gezegeni tarafından yönetildiğinden, ikinci eve bol miktarda Venüs alt imzasını davet eder.

Beşinci Ev

Klasik astrolojide, Boğa’nın gezegen hükümdarı Venüs’ün “neşesini” doğum haritasındaki yaratıcılık, cinsellik ve hayatın zevklerinin beşinci evinde bulduğu söylenir . Beşinci ev aynı zamanda klasik astrologlar tarafından “iyi şans” evi olarak da adlandırıldı, yani yaşamda yolumuza çıkabilecek tüm iyi ve faydalı olaylar ve kaynaklarla bağlantılıydı.

Bu, klasik olarak Venüs’ün bize şans, doğurganlık, refah bahşetmekten ve bizi romantik ve cinsel deneyimlerimize bağlamaktan sorumlu gezegen olmasıyla ilgilidir. Sonuç olarak, Venüs buraya yerleştirildiğinde özellikle yararlı ve bol tekliflerini “neşeyle” ifade edebilmektedir ve bu evin zevkli anlamlarının orijinal olarak nasıl kavramsallaştırıldığına dair tarihi bir kaynaktır.

 

Kişilik

Venüs tarafından yönetilen Boğa’nın arketipsel özellikleri, alıcı, dişil veya yin niteliklerinden türetilir ve bu burcun tefekküre ve içsel farkındalıkla etkileşime yönelmesini sağlar. Bir ikisi de Alive Boğa kadını veya Boğa adam Bahar kelle sanki kendi yükselen güneş, ya da ay işareti olarak Bull işareti ile doğanlar kendi kişiliğinin özünde sürekli bir, hastayı ve cömert bir enerjiye sahip ruhlarında yaşıyor.

Sabit bir burç olarak Boğa’nın kişilik özellikleri, sürdürücü olma niteliklerini taşır. Sonuç olarak, çizelgelerinde öne çıkan Boğa işaretine sahip olanlar, projeleri ve ilişkileri görmek için kendilerini adamakta harika olma eğilimindedir.

Boğalar, Venüs tarafından yönetildikleri için, zodyakın “inşaatçıları” olarak düşünülebilirler, bu yerliler sadakatle maddi bolluğu ve hayatta güzel, besleyici veya zevkli olan her şeyi üretmeye ve kolaylaştırmaya hizmet ederler.

Güçlü Yönleri

Boğa burcunun birincil güçleri sabrında ve becerikli, üretken ve tutarlı olma yeteneklerinde bulunabilir. Huzurlu ve anlayışlı, Boğa halkı sağduyulu aşık olma eğilimindedir. Genellikle somut ve pratik düşünürler ve ne demek istediklerini dikkatlice düşünürler.
Sabit bir dünya burcu olan Boğa, işleri veya ilişkileri gibi değer verdikleri şeyleri dengelemek, sürdürmek ve korumak için güvenilebilir. Ana burçlar başlangıçta iyi ve değişken burçlar değişimde iyi olsa da, Boğa yerlileri başladıkları şeyi tamamlamada güvenilir ve istikrarlıdırlar ve taahhütlerini yerine getirmekte kararlıdırlar.

Sabit bir toprak burcunda doğmanın bir sonucu olarak, Boğa yeni bilgi veya becerileri sabırla özümsemek için zaman alabilir, ancak güçlü kararlılıkları ve konsantrasyon güçleri ile öğrenilen bir dersi nadiren unuturlar.

Boğa burcunda doğanlar, Venüs’ün yaşamları üzerindeki etkisiyle doğal olarak dünyanın güzelliğine ve kendi bedenlerinin şehvetine bağlanırlar. Boğalar, doğanın tadını çıkarmayı ve onu korumayı ve toprakta yürüyerek veya toprağı kazarak zaman geçirerek yeniden dengelenmiş ve şarj edilmiş hissetmeyi severler.

Maddi dünyanın ustaları olarak, Boğa yerlileri genellikle yaratıcıdır ve her türlü el sanatında çok yeteneklidir ve güzel, iyi yapılmış hazineleri toplamayı, biriktirmeyi ve paylaşmayı severler. Almayı sevmelerine rağmen, hediye vermek, arkadaşlarını ve sevgililerini cömertçe güzel hediyeler yağmuruna tutan tatlı ve duygusal Boğa için favori bir aktivitedir.

Terazi’ye benzer şekilde, Boğa genellikle Venüs’ün iyi tat imzasına sahiptir, ancak bu daha sağlam ve dünyevi bir estetikte görünebilir. Boğa burcunda doğanlar, kendilerini sadece göze güzel gelmeyen, aynı zamanda giymek veya dokunmak “hissettiren” bir doku veya dokunsal kaliteye sahip kumaşlar ve aksesuarlarla süslerler.

Zayıf Yönleri

Boğa arketipindeki bazı potansiyel zayıflıklar, onların büyük güçlerinden kaynaklanmaktadır. Sabırlı ve barışçıl olmasına rağmen, bu, bu yerlilerin zaman zaman bir şekilde kayıtsız olmalarına yol açarak onları bir rutine saplanıp motivasyonsuz hissetmeye karşı savunmasız hale getirebilir.

Sabit dünyanın etkisi çok güçlüdür, bu da değişime karşı isteksiz ve kendi yollarına ve zihniyetlerine aşırı derecede kök salmış olarak ortaya çıkabilir. Özellikle intikamcı olmasa da, Boğa’nın uzun hafızası, nadiren bir hafifliği veya hatayı unuttukları anlamına gelebilir ve suçluların Boğa’nın güvenini geri kazanmaları veya fikirlerini değiştirmeleri uzun zaman alabilir.

Bu, Boğa’nın kendilerine saygı duyması gerektiğinde bir güç olabilir, çünkü genellikle onlardan yararlanılabilir veya hafife alınabilirler, ancak bu, sadece inatçı olmaları veya bir noktayı aşmak için kontrol etmeleri durumunda tökezleyen bir engel haline gelebilir.

Alışkanlıklar, Boğa altında doğanlar için öne çıkan bir temadır, çünkü rutinleri onların üretken ve organize olmalarına yardımcı olabilir, ancak alışkanlık yararlılığını yitirmiş olsa bile, gerekli olduktan çok sonra ona bağlı kalabilirler. Bir güvenlik duygusu için alışkanlığa tutunuyorlarsa veya alışkanlık bir şekilde sağlıksız hale geldiyse, bu sorunlu olabilir. Özellikle bayılacakları yiyecek veya içeceklerle ilgili olarak görünebilir.

Kararlılıkları ve odaklanma ve konsantre olma yetenekleri ile sabit burçlar, Boğa’nın fikirlere, insanlara veya eşyalara aşırı derecede bağlı kalmasıyla “sabitlemelere” ve takıntılara karşı savunmasızdır. Hatta aşk çıkarlarını birer ganimet olarak görebilirler, onları imkansız, putlaştırılmış kaidelere yerleştirirler, bu da onların aşırı duygusal olmalarına ve sevgililerini sahiplenmelerine yol açabilir.
Boğa’nın güzel nesnelere olan sevgisi, seçiciliğe ve materyalizme yol açarak onları doğal öz, sevgi dolu değerlerinden ziyade sahip oldukları şeylere aşırı derecede odaklanmalarına neden olabilir.

Boğa burcunda doğan çocuklar, yeni deneyimler denemeye, arkadaşlarıyla nasıl paylaşacaklarını öğrenmeye ve arkadaşlarını paylaşmaya teşvik edilirlerse, iyi bir şekilde beslenecektir! Doğal olarak tatlı ve sevecen olan Boğa çocukları, kendilerinden daha az şanslı olan küçüklere, bir şeylere olan bağlılıklarını gevşetme ve serbest bırakma pratiği olarak yiyecek ve oyuncak vermekten keyif alabilirler.

Boğa arketipindeki bazı potansiyel zayıflıklar, onların büyük güçlerinden kaynaklanmaktadır. Sabırlı ve barışçıl olmasına rağmen, bu, bu yerlilerin zaman zaman bir şekilde kayıtsız olmalarına yol açarak onları bir rutine saplanıp motivasyonsuz hissetmeye karşı savunmasız hale getirebilir.

Sabit dünyanın etkisi çok güçlüdür, bu da değişime karşı isteksiz ve kendi yollarına ve zihniyetlerine aşırı derecede kök salmış olarak ortaya çıkabilir. Özellikle intikamcı olmasa da, Boğa’nın uzun hafızası, nadiren bir hafifliği veya hatayı unuttukları anlamına gelebilir ve suçluların Boğa’nın güvenini geri kazanmaları veya fikirlerini değiştirmeleri uzun zaman alabilir.

Bu, Boğa’nın kendilerine saygı duyması gerektiğinde bir güç olabilir, çünkü genellikle onlardan yararlanılabilir veya hafife alınabilirler, ancak bu, sadece inatçı olmaları veya bir noktayı aşmak için kontrol etmeleri durumunda tökezleyen bir engel haline gelebilir.

Alışkanlıklar, Boğa altında doğanlar için öne çıkan bir temadır, çünkü rutinleri onların üretken ve organize olmalarına yardımcı olabilir, ancak alışkanlık yararlılığını yitirmiş olsa bile, gerekli olduktan çok sonra ona bağlı kalabilirler. Bir güvenlik duygusu için alışkanlığa tutunuyorlarsa veya alışkanlık bir şekilde sağlıksız hale geldiyse, bu sorunlu olabilir. Özellikle bayılacakları yiyecek veya içeceklerle ilgili olarak görünebilir.

Kararlılıkları ve odaklanma ve konsantre olma yetenekleri ile sabit burçlar, Boğa’nın fikirlere, insanlara veya eşyalara aşırı derecede bağlı kalmasıyla “sabitlemelere” ve takıntılara karşı savunmasızdır. Hatta aşk çıkarlarını birer ganimet olarak görebilirler, onları imkansız, putlaştırılmış kaidelere yerleştirirler, bu da onların aşırı duygusal olmalarına ve sevgililerini sahiplenmelerine yol açabilir.
Boğa’nın güzel nesnelere olan sevgisi, seçiciliğe ve materyalizme yol açarak onları doğal öz, sevgi dolu değerlerinden ziyade sahip oldukları şeylere aşırı derecede odaklanmalarına neden olabilir.

Boğa burcunda doğan çocuklar, yeni deneyimler denemeye, arkadaşlarıyla nasıl paylaşacaklarını öğrenmeye ve arkadaşlarını paylaşmaya teşvik edilirlerse, iyi bir şekilde beslenecektir! Doğal olarak tatlı ve sevecen olan Boğa çocukları, kendilerinden daha az şanslı olan küçüklere, bir şeylere olan bağlılıklarını gevşetme ve serbest bırakma pratiği olarak yiyecek ve oyuncak vermekten keyif alabilirler.

Boğa Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Koruma, muhafaza ve istikrarın sesi Boğa mantrasında öne çıkıyor: Ben . Boğa’nın amaç duygusu, tamamen hayata geçirmek ve istikrara kavuşturmak, ilişkilerine ve topluluklarına yapı, güvenilirlik ve güvenilirlik sunmakla ilgilidir.

Hepimizin doğum haritamızda bir yerde Boğa var , bu yüzden kararlı, kararlı bir şekilde yaklaştığımız hayatımızın belirli alanını veya Boğa’nın sakin ve sabırlı bir şekilde aramamız gereken yeri bulmak için Boğa’nın yönettiği eve bakabiliriz. ustalık için enerji.

Boğa insanları, bir hedef oluşturabilecekleri, inşa edebilecekleri ve tamamlayabilecekleri, soyut vizyonu somutlaştırılmış bir forma indirebilecekleri herhangi bir arayışa çekilme eğilimindedir. Büyüyen bitki ve şifalı bitkiler, inşaat, sanatsal yaratım ve şehvetli dokunsallık dünyaları, Boğa’nın yetenekleri ve yetenekleri için uygun çıkış noktalarıdır.

İş Hayatında Boğa

Boğa’nın sabırlı ve düşünceli doğası, onları metodik olarak bir proje inşa etmeye ve tamamlamaya odaklanabilecekleri meslekler için benzersiz bir şekilde uygun kılar. Kariyerlerinin, eldeki göreve odaklanmış hissetmelerine yardımcı olmak için bir miktar düzenliliğe ve tutarlılığa sahip olması gerekir. Duygusal dengeleri, fiziksel güçleri ve kararlılıkları muhtemelen güçlü yönleri olacaktır, bu nedenle fiziksel olarak zorlanmadığı veya “uygulamalı” olma yeteneklerinin yeterince kullanılmadığı işler, potansiyellerinin sinir bozucu bir israfı olacaktır.

Bu, birçok meslekte kendini gösterebilir, ancak Boğa’nın zaman ayırması, eksiksiz olması ve konsantre olması gerektiğinden aşırı telaşlı ve dikkat dağıtıcı çalışma ortamlarında bulunmayabilir. Sakin ve güvenilir doğalarını, desteğe ihtiyacı olan diğerlerini zemine oturtmak için kullanabildikleri için, bakıcılık veya hizmet türü roller tatmin edici olabilir. Onların en iyi rolleri, ilerlemelerinin maddi olarak doğrulandığını gösteren, günlerinin sonunda somut bir tatminin olduğu işlerde bulunacaktır.

Venüs tarafından yönetilen, tatlı ve güvenilir Bull için nihai çalışma ortamının sakin, dünyevi bir şekilde güzel olması gerekir. Boğalılar, başkaları için birçok besleyici ve ilham verici biçimde güzellik yaratabilirlerse, ruhlarının amacına bağlı hissedeceklerdir.

Venüs ve toprak Boğa burcunda birleşerek bitki yaşamına yakınlık yaratır ve dünyanın bereketiyle yaşar. Boğa insanları dünyanın çiftçileri, çiftçileri, bahçıvanları ve bahçıvanları arasında bulunabilir. Bir duyguyu ifade etmek için güzel buketler oluşturarak, çiçekçi olarak sanatlarını uygulamaktan bile keyif alabilirler.

Uygulamalı ve becerikli Boğa yerlileri inşaat yapmayı severler ve muhtemelen marangozluk ve ince ahşap işçiliği çekici bulurlar. Burada, dokunsal yeteneklerini, uzun süredir devam eden faydalı sanat eserlerini zımparalamak ve şekillendirmek için kullanabilirler.
Taureanlar, dünyanın en büyük koleksiyoncuları arasındadır, antikaların ve bulunan hazinelerin arkasındaki tarihi ve hikayeyi öğrenirler. Ayrıca, dünyanın değerli taşlarının yapısını ve değerini inceleyerek gemolojiye ilgi duyabilirler. Bu ilgi aynı zamanda mücevher satışlarına ve hatta tasarıma dönüşebilir.
Doğal olarak dokunsal ve şehvetli olan Boğa insanları vücut bakımına çekilebilir ve en güçlü, ancak en sakinleştirici ve hassas masaj terapistlerinden bazılarını yapabilir.

Bu burç için uygun meslekler değerlendirilirken Boğa’nın zenginlik ve kaynak yönetimine olan yakınlığı göz ardı edilmemelidir. Bankacılık ve muhasebe, borsa simsarları, saymanlar ve ekonomistler gibi rollerin yanı sıra uygun ve çekici olabilir.

Venüs tarafından yönetilen Boğa, güzelliği ve sanatı sever, bu nedenle bu yerlilerin yaratıcı ve sanatsal açıdan yetenekli olmaları çok muhtemeldir. Sabırlı ve uygulamalı olmak, heykel ve çömlek yapmaktan hoşlanabilirler. Terzilik ve moda tasarımı da çekici olabilir ve güzel süslemeler yaratmak için dokunsal kumaşlarla çalışmasına izin verir.

Birçok geleneğin klasik astrolojisinde, Venüs müzikle ilişkilendirilir ve Boğa, tıbbi astrolojide boğazı yönetir ve Boğalara tatlı, sakinleştirici bir ses verir. Bu ses tonu onları birçok müzik tarzında şarkı söylemeye yönlendirebilir.

Boğa Burcu Uyumluluğu

Ateş Simgesi

Boğa, yangın işaretlerinin canlı kalitesinden hoşlanabilir, ancak uzun vadede dürtüsellik ve değişkenliklerinden hoşlanmayabilir. Özellikle Mars tarafından yönetilen Koç , sakin ve topraklanmış Boğa için fazla küstah ve sabırsız olabilir.

Yay burcunun değişim ve uyum ihtiyacı Boğa için zaman zaman zorlu bir konu olabilir. Maddi arayışlar ve mülkler söz konusu olduğunda ikisi çok farklı hızlarda hareket edebilir ve zıt değerlere sahip olabilir.
Aslan ve Boğa, partilere, güzelliğe ve hayatın zevklerine karşı bir sevgiyi paylaşırlar, ancak her ikisi de sabit işaretler olduklarından, aralarındaki inatçılık için eşit kapasite, mesafeye gitmelerine izin vermeyecek kadar fazla sürtüşmeye neden olabilir.

Hava Simgesi

Hava burçları hızlı, hızlı ve sosyaldir, bu da Boğa için ilham verici ve teşvik edicidir, ancak Boğa çok metodik ve köklü olduğundan, iki temel doğa çok farklı hızlarda hareket edebilir, hayatlarını senkronize etmek zor olabilir.

İkizler , özellikle, sonunda sadece pratik ve metodik Boğa’yı şaşırtabilecek ve rahatsız edebilecek ilişkiye oldukça çılgın ve genellikle yaramaz bir doğa getiriyor.

Terazi ve Boğa, aralarında sanat, güzellik ve lüks için bir miktar yakınlık ve ortak sevgi getiren Venüs’ün hükümdarlığını paylaşır. Şaşırtıcı derecede uygun olabilirler, ancak Terazi sosyal olarak kendiliğinden olmak istediğinde ve Boğa önceden belirlenmiş bir plana sıkı sıkıya bağlı kalmak istediğinde zorluklar ortaya çıkabilir.

Boğa ile Kova ya büyümeye ilham verebilir ya da uyum sağlamak için çok zor olabilir. Satürn’ün yönettiği Kova, zıt, entelektüel tartışmalarını Boğa’nın zevklerini ve lükslerini aldığı kadar ciddiye alır, bu yüzden mizaç ve değerlerde bir çıkmaza girebilirler.

Su İşareti

Su burçları, doğal olarak verimli ve tamamlayıcı olan maddi Boğa ile ilişkiye kırılganlık ve duygusal zeka getirir. Yengeç, Boğa’yı beslemede çok iyi olacak ve Boğa, duygusal destek ve güvenilirlikle karşılık verebilecek. İkisi muhtemelen birlikte rahat ve davetkar bir ev yapacaklar.

Boğa ve Balık harika bir aşk eşleşmesidir. Balık, yaşamlarına manevi ve felsefi farkındalık getirerek Boğa’nın alıcı kapasitelerini genişletir. Bu, Boğa’nın güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde rahatlık alanından çıkmasına yardımcı olabilir ve Boğa, Balık’a duygusal ve mistik gezintiler için topraklama sunar.

Mars tarafından yönetilen Akrep , Boğa ile manyetik veya polarize olabilen bir ilişkiye cinsel manyetizma getirebilir. Her ikisinin de, birbirlerini anlayabilecekleri veya duyarlı ve öz farkındalık sahibi olmadıkları takdirde daha da şiddetlendirebilecekleri yüzeye çıkabilecek bazı sahiplenme eğilimleri ve güvenlik sorunları vardır.

Toprak İşareti

Toprak burçları , aralarında istikrar, pratiklik ve duygusallık temalarını paylaşan Boğa ile en büyük temel yakınlığa sahiptir.
İki Boğa bir arada, aynı rutinleri ve rahatlığı birlikte kolayca yaşayan, bir bakladaki iki bezelyedir. İlişkilerini dinamik tutmak için aralarındaki bir miktar gelişmeye ve değişime de değer vermeleri onlar için önemli olacaktır, ancak birlikte rahat ve güvende hissetmekten gerçekten keyif alabilirler.
Boğa ve Başak birçok yakınlığı paylaşır ve özellikle vücut bakımı ve doğaya olan ilgileri üzerinden bağlantı kurabilir. Başak, Boğa’nın bitki ve sağlık önerileriyle hoşgörü eğilimini dengeleyebilir ve Boğa, Başak’ın biraz endişeli doğasını topraklamaya ve yatıştırmaya yardımcı olabilir. Burada diğerinin zevk alacağı ve güveneceği çok şey var.

Yetkili kardinal toprak burcu olan Oğlak , Boğa’nın somut sonuçlara ve malzeme ustalığına olan sevgisini paylaşır. Boğa ve Oğlak birlikte, yapıcı ve metodik olarak bir imparatorluk kurabilir. Her ikisi de çok şehvetlidir, Boğa belki biraz daha şehvetlidir, Oğlak’ı güçlü iş ahlakını dengelemek için daha fazla samimiyet, rahatlama ve zevk almaya davet eder.

Boğa Burcu Sağlığı

Yapısı

Klasik astrolojik tıpta, dört hayati sıvıya ve dört temel yapı tipine bağlı dört mizaç vardı. Toprak burcu olan Boğa, soğuk ve kuru olduğu anlaşılan melankolik mizaçla ilişkilendirilir.

Melankolik mizacın, kanı süzen ve bağışıklığı destekleyen dalağa bağlı olduğu düşünülüyordu. Melankolik yapının, eski hekimlerin “kara safra” dediği vücuttaki metaforik bir maddeye bağlı olduğu da düşünülüyordu.

Bu, toksik maddelerin çok fazla birikebildiği ve yeterince temizlenemediği, melankolik yapının soğuk ve durgun hale gelme eğilimini temsil ediyordu. Bu, Boğa’nın ruh halinin ve yapısının, hareket ve dolaşımla dengelenmezse çok ağırlaşabileceği ve sabitlenebileceği şeklindeki tıbbi astroloji fikrine uygundur.

Boğa burcunun yapısı, serin ve nemli Venüs’ün Boğa burcu üzerindeki egemenliğinden gelen bu eski tıbbi sistem tarafından başka bir katmana sahipti. Bunun Boğa’ya balgamlı bir nitelik de kattığı, bu yapıyı aynı zamanda tıkanıklık ve balgam oluşumuna meyilli hale getirdiği söylendi. Genel olarak, Boğaların iyi bir iyileşme ve dayanıklılık güçleri vardır, ancak kendilerini en iyi sağlıkta tutmak için sıcak, hareketli ve motive olmaları gerekebilir.

Vücut Kısımları

Klasik astrolojik tıpta, Boğa burcunun alt çene, boyun ve boğazı yönetmesiyle, tüm zodyak insan vücudunda haritalandı. Sonuç olarak, doğum haritalarında öne çıkan Boğa ile doğanların boyunları güçlü olabilir ancak boğaz enfeksiyonlarına ve tiroid bezi dengesizliklerine karşı da korunmaları gerekebilir.

Bu işarete sahip olanlar, lenfatik hareketi ve eliminasyonu teşvik etmek için vücutlarını sıcak ve dolaşımda tutmak zorunda kalacaklar. Baharın kalbinde doğmuş olmak, vücutlarına güçlü şifa ve yenilenme yetenekleri kazandırabilir, ancak Boğa bunu çok fazla hafife almamalıdır. Dünya işaretleri, uygun hidrasyonun yanı sıra sindirimi, temizlemeyi ve dolaşımı teşvik eden gıdaların ısıtılmasından yararlanabilir.

white clouds
Photo by Magda Ehlers on Pexels.com

Boğa Burcu Bitkisel Müttefikleri

Geniş yapraklı muz , Venüs tarafından yönetilen, ot olarak bol miktarda yetişen ve birçok tıbbi kullanıma sahip bir bitkidir. İğneleri ve enfeksiyonları çıkarmak için bir lapa haline getirilebilir ve yanıklara ve cilt tahrişlerine karşı soğutur.

Venüs’ün bağlantı ve onarım nitelikleriyle, yaraları sıkılaştırmaya ve kapatmaya ve ham sindirim dokularını onarmaya yardımcı olabilecek bir büzücüdür. Ayrıca Bull’un balgamlı/melankolik yapısından dolayı vücutta aşırı nemli veya halsizleşmiş organ dokularının tonlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olabilir. Muz, ağrıyı dindiren ve birçok vitamin ve mineral içeren, onu salatalara besleyici bir bitkisel katkı yapan müsli bir kaliteye sahiptir.

Poke kökü , Boğa için antipati ilacı içerir, yani Bull’un yavaş metabolizmasına ve yavaş dolaşımına karşı ve iyileştirici olan uyarıcı nitelikler getirir. Geleneksel olarak Mars’ın yönetimi altında, dürtme kökü, lenfatik drenajı aktive etmek ve ayrıca kalın mukus birikintilerini ve kistleri parçalamak için teşvik edici bir etkiye sahiptir. Boğaların eğilimli olabileceği boğaz ağrısı, şiddetli soğuk algınlığı ve her türlü boğaz enfeksiyonu ile mücadele etmek de yararlıdır.

Cayenne biberi ayrıca çok sıcak ve uyarıcı olduğu için Boğa’nın sağlığına tıbbi bir antipati sunar. Soğuk ve durgun hissettiğinde vücuda hayati ısı getirir ve zihin ve dolaşım üzerinde uyanış etkisi yaratabilir. Cayenne, detoksifikasyonu ve eliminasyonu destekleyen terlemeye neden olur ve ayrıca sinüslerde ve akciğerlerde kalın mukusun erimesine ve sıvılaşmasına yardımcı olabilir. Ölçülü kullanıldığında harika bir Boğa bitkisi ve mutfak müttefiki olabilir.

Ezoterik[1] Boğa Burcu

Boğa Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş kendi gezegensel alt cetveline sahip 3 on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.
Bu dekanlar veya yüzler, Venüs’ün gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir . Boğa kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelerde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için Boğa’nın yüzlerini kullanabiliriz.

Boğa Burcunun İlk Dekanı: Merkür

Boğa’nın 0’dan 9’a kadar olan dereceleri Merkür tarafından yönetilir , bu da gezegenleri ilk dekanda olanları tipik topraklanmış ve kayıtsız Boğa arketipinden potansiyel olarak daha konuşkan ve analitik yapar. Bu dekanda doğanların kişiliği daha entelektüel olarak odaklanabilir ve belki de sanatsal ifadelerinde daha edebi olabilir. Merkür’ün etkisi gergin bir ton ekleyebileceğinden, bu yerliler, Merkür’ün etkisi gergin bir ton ekleyebileceğinden, Boğa’nın diğer dekanlarından biraz daha fazla endişe duymaya eğilimli olabilirler.

Boğa Burcunun İkinci Dekanı: Ay

Boğa burcunun 10’dan 19’a kadar olan dereceleri ay tarafından yönetilir . Bu, ayın yüceltilmesidir, bu nedenle hem duygusal, hem sanatsal hem de sihirli olarak çok güçlü bir yerleşimdir. Bu dekanda gezegenleri veya noktaları olan insanlar, özellikle şanslı, cömert ve duygusal olabilirler, ayın besleyici güçlerini Boğa’nın bol Venüs eğilimleriyle uğurlu bir şekilde bir araya getirirler.

Boğa Burcunun Üçüncü Dekanı: Satürn

Boğa’nın 20 ila 29. dereceleri sert ve ciddi Satürn tarafından yönetilir . Bu dekandaki zaman gezegeni ve denemelerin etkisi, Boğa’nın inatçı ve kararlı niteliklerini güçlendirerek, burada gezegenler veya noktalarla doğanları potansiyel olarak çok disiplinli ve kalıcı hale getirir. Satürn yaşlılarla ilişkilendirilir, bu nedenle Boğa’nın bu yüzünde uzun ömürlü bir öneri olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu formu kullanarak, verdiğiniz bilgilerin işlenmesini kabul etmiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için gizlilik politikasına ulaşabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.