Balık Burcu Özellikleri ve Genel Bakış

  • TARİH ARALIĞI: 19 Şubat – 20 Mart
  • YÖNETİCİ GEZEGEN: Jüpiter ve Neptün
  • VÜCUT PARÇASI: Ayaklar, Lenfatik, Karaciğer

 

  • SEMBOL: İki Balık
  • EV: On ikinci Ev
  • RENKLER: Mor ve Beyaz
  • MOD + ÖĞE: Değişken Su
  • MANTRA: İnanıyorum

 

Balık, zodyakın on ikinci işaretidir ve aynı zamanda zodyak döngüsünün son işaretidir. Dolayısıyla bu burç, kendisinden önce gelen on bir burcun birçok özelliğini bir araya getirir. Ancak Balık, bu niteliklerin çoğunu gizli tutmaktan en mutlu olanıdır. Bu insanlar özverili, ruhani ve içsel yolculuklarına çok odaklanmış kişilerdir.

Ayrıca hissettiklerine büyük ağırlık verirler. Evet, duygular Balık burcunu tanımlar ve başkalarının olduğu kadar kendi yüklerini (ve sevinçlerini) hissetmeleri nadir değildir. Balık doğumluların sezgileri oldukça gelişmiştir. Birçok insan Balıkları rüyalar ve sırlarla ilişkilendirir ve bu burçta doğanlar aldatıcı bir dünyada kendilerini rahat hissettikleri için bu adil bir birlikteliktir.

Balık burcunun Günlük burç yorumuna bakabilirsiniz.

Balık Burcu Sembolizmi ve Efsanesi

Balık olarak bilinen takımyıldız, tarihte Poseidon/Neptün, Mesih, Vishnu ve Sümer tanrıçası İnanna gibi birçok ilahi figürle ilişkilendirilmiştir. Balık, “balık” için Latince bir kelimedir ve Yunan mitolojisinde bu takımyıldız, Afrodit ve oğlu Eros’u deniz canavarı Typhon’dan kurtaran koi balığını temsil eder.

Ödül olarak, iki balık sonsuza dek parıldamaları için cennete yerleştirildi. Afrodit’in Roma versiyonu olan Venüs’ün Balık’ta yüce bir konuma sahip olduğu söylenir, bu onun balıkların misafirperverliği ve yardımlarına olan minnettarlığını yansıtan bir yakınlıktır.

Balık Burcu Elemanı, Modu ve Mevsimi

Kış Sonu

Batı tropikal zodyakta balık mevsimi, 19 Şubat’ta Kuzey Yarımküre’de Kış’ın son aşamasına başlar. Bu, kışın soğuğunun yaklaşan Bahar sıcaklığına teslim olmaya başladığı ve günlerin ışıkla artmaya devam ettiği yılın zamanıdır. Büyüme ve yenilenmenin yakında dünyaya geri döneceğinin altında yatan mevsimsel duygu, Balık arketipinin yansıtıcı ve içsel olarak yaratıcı hayallerinde yansıtılır.

Değişken Mod

Balık, bir mevsimin sonunda ve bir sonrakinin başlangıcında bir değişim, eşik ve uyum enerjisi taşıyan zodyak çarkındaki değişken burçların dördüncü ve sonuncusudur. Balık, soğuk mevsimin daha az kurulduğu kışın son aşamasına başlar ve Balık’ın akışkan ve değişken işaret niteliklerine katkıda bulunur.

Su Elementi

Balık elementi, eski astrologlar tarafından akışkan, uyarlanabilir, ancak somut bir madde biçimi olarak düşünülen en ağır ikinci element olan sudur. Su, tüm doğa formlarını birbirine bağlayan ve birbirine bağlayan nemlendirme ve birleştirme ilkesini temsil eder.

Onsuz, maddi bir biçim alan hiçbir şey birbirine “yapışamaz”. Su, doğa ve yaratıcılığın kuluçkaya yatıp çiçek açabilmesi için toprağı gübreler. Balık’ın yaratıcılığı, sezgisi, hayal gücü ve güçlü ilişkiler arası yetenekleri, su elementinin bağlanabilirliğine benzer.

Balık Burcu Gezegen Hükümdarlığı

Jüpiter’in ikametgahı

Klasik astrolojide Jüpiter, hem Yay hem de Balık burcunun gezegen yöneticisidir. Yay burcunun, Jüpiter’in hassas ve duygusal Balık burcunda ikinci bir gece evi bulması ile Jüpiter’in günü veya günlük evi olduğu düşünülüyordu. Jüpiter, bu burcun yaratıcı ve ruhsal eğilimleriyle tam bir yakınlığa sahiptir, ancak gece evinde olduğu için bu temalar daha içsel ve meditatif bir ifade alır.

Bu yerleşim, Jüpiter’in cesur gezegen enerjisinin daha düşünceli, yansıtıcı ve nazik bir versiyonunu sunar. Balık, potansiyel olarak coşkulu, dışa dönük Yay’dan daha özel ve gizemli bir arayıcının arketipidir. Jüpiter’le İki Balık burcunda doğanlar, evrenin görünmeyen güçlerine güçlü bir inanca sahip olma eğilimindedir ve genellikle mistik arayıcı ve öğretmenlerdir.

Merkür’ün Zararı

Balık, değişken toprak burcu Başak ile kutupludur. Jüpiter tarafından yönetilen Balık, Merkür tarafından yönetilen Başak’ın maddi dünyayı düzenlemeyi, ince ayrıntılara odaklanmayı ve mükemmelliği aramayı sevdiği sınırları aramayı, genişletmeyi ve çözmeyi sever. Merkür’ün tercih ettiği evinin zıt burcundayken, Balık’ta zararda veya bir tür dezavantajda olduğu söylenir.

Jüpiter’in sınırsız, felsefi dünyasında yaşamak zorunda olan net iletişim ve bilgi gezegenini hayal edin. Merkür, maceralar ve hikaye anlatımı teğetlerinde “yoldan çıkarak” kaybolabilir ve fikirlerini iletmeyi ve tercüme etmeyi zor bulabilir.

Sonuç, Merkür’ün büyük Jüpiter felsefi fikirlerini telafi etmek ve günlük konuşmalara çevirmek zorunda kalmasıdır. Bu, dilin şiirsel ve epik bir kullanımı ve tüm entelektüel çabalarda anlamda hakikat arayışı olarak görünebilir.

Aynı zamanda, bu yerleşimle doğanların güne odaklanmada zorluk yaşayabilecekleri ve genellikle hayal kurabilecekleri veya zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacakları anlamına gelebilir. Entelektüel yapı oluşturmak ve konuya gelmek için daha çok çalışmak zorunda kalabilirler. Ve bu gezegen-burç kombinasyonu, bu yerlilerin kendi hızlarında öğrenmeleri gereken zorluklar ve yollar sunabilirken, aynı zamanda şairler ve şarkı yazarları da üretebilir.

Venüs’ün Yüceltilmesi

Venüs, Zıt burç Balık’ta yüceldiğinden, Düşüşünde Başak’ta olduğu söylenir. Kendi ikametgahında olmasa da, Venüs hala saygın bir onur konuğu olarak Balık burcunda çok güçlü bir şekilde yer almaktadır. Jüpiter’in gece burcunda, en olumlu hediyelerinden ve ifadelerinden bazılarını sunmasına yardımcı olan benzersiz kaynaklara erişimi vardır.

Venüs’ün sevgi, çekicilik, güzellik ve sanat güçleri, Jüpiter’in ruhsal ve onaylayıcı enerjileriyle iyi uyum sağlar ve bu yerleşime sahip yerlilere bu konularda ekstra şans veya kolaylık sağlar. Kendini başkalarının iyiliği için feda eden çok tatlı, duyarlı ve sevgi dolu insanlar üretebilir. Bu yerleşime sahip yerliler, sanatlarını aşkın, ilham verici seviyelere taşıyan güçlü yaratıcı yeteneklere de sahip olabilirler.

Modern Cetvel: Neptün

Neptün’ün keşfinin koşulları, bu gezegenin anlamları kadar aşkın ve gizemlidir. Uranüs’ün yörüngesindeki rahatsızlıklardan ilham alan Neptün’ün kurucuları, teorik hesaplamaları ve varlığına dair bir tür bilimsel “inanç” izlediler.

Yüzyıllar önce gözlemlendiği, ancak mavi bir sabit yıldızla karıştırıldığı ortaya çıktı. Neptün’ün varlığının doğrulanması, dünyanın algıları ve icatları, evrenimizin gerçekten ne kadar geniş olduğuna dair yeni bir gerçekliği yakaladığında ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Neptün’ün bağlantılı olduğu yanılsaması, gökbilimciler ne gördüklerini anlayana kadar bir yanılsama yaratma biçimine bile bağlı olabilir. Neptün’ün keşfini çevreleyen hayranlık uyandıran ve yenilikçi temalar, Neptün’ün anlamlarını nasıl kazandığını ve yaratıcı Balık’a modern bir alt yönetici olarak bağlantı kurduğunu gösteriyor.

Balık burcunun günlük burç yorumlarını okuyun.

Balık Burcu Evi Hükümdarlığı

On ikinci Ev

On İkinci Harf Alfabesinin modern astroloji sisteminde, her burç, doğum haritasındaki on iki evden birini yönetir. Bu yenilik, psikolojik astrologlar tarafından burç benzerliklerini ilgili ev konularıyla eşleştirmek için yaratıldı.

Balık’ın derin, yansıtıcı ve iç bölgesi bu evin endişeleriyle uyumlu olduğundan, Balık’a tecrit, hapsedilme ve geri çekilmenin on ikinci evi atandı. Balık, umutlu Jüpiter ve aşkın Neptün tarafından yönetildiğinden, bu sistem bu felsefi ve ruhsal gezegensel alt imzaları on ikinci eve davet ediyor.

Onbirinci Ev

Klasik astrolojide, Balık burcunun gezegen hükümdarı Jüpiter’in “neşesini” doğum haritasındaki “iyi ruh”un on birinci evinde bulduğu söylenir. Arkadaşlar, ittifaklar, umutlar ve hediyelerle ilişkili bu ev, Jüpiter için doğal, olumlu ve mutlu bir yerdir.

Jüpiter inancı ve inancı genişletmeyi ve onaylamayı sevdiğinden, bu ev sevgi dolu bir topluluğa ait olduğumuzu hissettiğimizde bize sunulan fırsatlardan bahseder. Balık burcu gezegen yöneticisi ile bir bağlantı ile, bu topluluklar sosyal olabilir, aynı zamanda manevi olabilir, cesaretlendirme, onaylama ve destek sağlayabilir. On birinci ev, oluşturduğumuz ittifaklar ve belki de kariyer faaliyetlerimizin bir uzantısı olarak kamusal veya sosyal rollerimizde aldığımız hediyelerle ilişkilidir.

Balık Burcu Karakteristikleri

Kişilik

Balık’ın kişilik özellikleri, alıcı, dişil veya yin niteliklerinden türetilir ve bu burcun tefekküre ve içsel farkındalıkla meşgul olmaya yönelmesini sağlar. Hem Balık kadını hem de Balık erkeğinde yaşayanlar, yükselen, güneş veya ay burcu olarak Balıklarla doğanlar, kişiliklerinin özünde mistik, sezgisel ve aşkın bir dinamiğe, kış sonundaki mevsimsel uyanışın bir yankısına sahiptir.

Değişken bir burç olarak Balık, uyumlu, akışkan ve şekil değiştiren niteliklere sahiptir. Haritalarında İki Balık işareti öne çıkanlar, ilişkilerine ve topluluklarına duygulu, iyileştirici bir enerji getirme potansiyeline sahip hassas arayıcılardır.

Güçlü Yönleri

Balıkların birincil güçleri, şefkatli, sempatik ve alıcı doğalarında bulunabilir. Doğal olarak şefkatli ve empatik olan Balık, dünyaya manevi ve sanatsal hediyeler sunmaya hazırdır. Bunlar topluluğumuzdaki şairler, müzisyenler, ressamlar ve sezgisel danışmanlardır.

Jüpiter’in inanç, inanç ve daha yüksek amaç duygusu üzerindeki etkisiyle, Balık burcunun ihtiyacı olan herkese yardım ve şifa desteği sunacağına güvenilebilir. Bu yerliler, programlarına göre yaşam boyunca sürüklenme ve yaşamın olması gerektiği gibi geliştiğine dair içsel bir hissi takip etme eğilimindedir.

İdealist ve hayalperest, İki Balık burcunda doğanlar, onlar için uhrevî bir niteliğe sahiptir ve bir masumiyet hissini koruyor ve tüm hayatlarını merak ediyor gibi görünmektedir. Bu yerliler genellikle başkalarının iyiliğine inanırlar ve muhtemelen şüphenin faydasını göreceklerdir.

Balıklar aşık olduklarında bunu tamamen yaparlar ve özverili bir şekilde bir bağlantıyı beslemek için arkadaşlarına ve ortaklarına kendilerinin çoğunu verirler. Balık yerlileri, diğer tarafa açık bir kanalla doğmuş gibi görünüyor ve Balık burcunda belirgin yerleşimlere sahip olanlar genellikle mistikler, medyumlar ve medyumlardır.

Geri kalanımız çocukluğumuzun eğlenceli hayallerini aşabilirken, Balık kişiliğinin hiçbir zaman tam anlamıyla pratik olmayan veya maddi varlıklara bağlı olmayan bir kısmı vardır. Bu hassas ruhlar için özellikle önemli olan bir uygulama olan, yeniden şarj olmak ve tefekkür etmek için genellikle meditatif bir yalnızlığa çekilirler. Birkaç takıntı ile, değişken doğaları hareket etmeye ve yeni çevrelere veya fikirlere uyum sağlamaya hazırdır, bu da onların sıkılmalarını veya bir rutine sıkışmalarını zorlaştırır.

Zodyakın on ikinci ve son işareti olan Balık arketipi, göğe yükselmeden önce son enkarnasyonunu yaşayan yaşlı ruhun arketipidir.

Zayıf Yönleri

Balık arketipindeki bazı potansiyel zayıflıklar, onların büyük güçlerinden kaynaklanmaktadır. Bu burcun yerlileri şefkatli ve sempatik olsalar da, bazı yorumları çok fazla ciddiye alabilirler ve duygusal olarak kolayca yaralanabilirler. Genellikle yaratıcı ve sanatsal olan Balıklar, arayışlarını somut, işlevsel bir geçim kaynağına nasıl dönüştürecekleri konusunda mücadele edebilir. Doğal olarak uyumlu ve değişken olmak bir avantaj olabilir, ancak bu yerlilerin takip etmesini veya sıkıcı ayrıntılara bağlı kalmasını da zorlaştırabilir.
İki Balık burcunda doğanlar, zaman algılarını takip ederek ve çoğu zaman yoldan saparak, dikkatli olmanın ve başkalarının zamanına saygı duymanın bir yolunu bulmalıdır. Jüpiter’in iyiliksever etkisi altında doğanlar, başkalarının iyiliğine inanmayı severler, ancak ayırt edici ve ayrımcı olmaları gerekir.

Bencillik ve fedakarlık, Balıkların sunduğu güzel hediyelerdir, ancak bu onların aşk ilişkilerinde çok muhtaç, savunmasız ve birbirine bağımlı olmalarına neden olabilir. Kabul etmek üzücü bir gerçek olabilir, ancak bu yerlilerin, dayanıklılıklarını, yapılarını ve özerkliklerini inşa edemezlerse diğerlerinin çok fazla avantaj sağlayabileceğini anlamaları gerekir.

Dünyaya hediyelerini sunmaya gelince, Balık’ın enerjisini korumak için sınırlar çok önemlidir. Tüm su işaretleri gibi, Balık da toksik enerjileri emmeye karşı savunmasızdır, bu nedenle şifa veya danışmanlık işi sunuyorlarsa, temizlik uygulamalarına sahip olmaları gerekir.

Nefes egzersizleri, saunalar, bulaşma ve koruyucu aura görselleştirmeleri, bu yerlilerin psişik sağlığı korumanın tüm yollarıdır. Yalnızlığın tadını çıkarmak ve ara sıra kendini yenilemek Balıklar için önemli uygulamalardır, ancak bunun dengede tutulması gerekir, çünkü çok uzun süre geri çekilme tehlikesi olabilir.

Bu yerliler yeniden ortaya çıkmaktan korkmaya başlayabilir ve kaçış, kendi kendine ilaç ve kaçınma içinde kaybolabilirler. Kendi duygusal ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, dünyanın duygusal acısının ağırlığı altında ezilirlerse, Balıkçılar için kendileri için destek ve danışmanlık aramaları önemli olacaktır.

Balık burcu çocukları, yaratıcı yetenekleri desteklenirse ve doğalarına sağlıklı sınırlar vererek tatlılıklarını dengelemeye teşvik edilirlerse iyi beslenirler. Oyun bazen sert ve taklalı olabilir, bu nedenle bu gençlerin, başkalarının duyarsızlığının sırtlarını sıvazlamasına nasıl izin verecekleri konusunda rehberliğe ihtiyaçları vardır.

Balık burcunun günlük burç yorumuna göz atın.

Balık Burcu Yaşam Amacı ve Kariyeri

Mantra ve Amaç

Balık mantrasında empati, idealizm ve mistisizmin sesi öne çıkıyor: İnanıyorum. İki Balık burcunda doğanlar, hizmet ederek ve benzersiz yaratıcı ifadeyle bilinmeyeni keşfetmeyi amaç edinirler. Değişken modda çalışan Balık, iyileştirici armağanlarını topluluklarıyla uyarlar ve paylaşır ve aşkın fikirlerini yaratıcı projelerine kanalize eder.

Bir ayağı bu dünyada, bir ayağı diğerinde olan Balık, ruhsal alem ile gündelik dünyevi gerçekler arasında köprü kurmaya çalışır. Bize her şeyin kutsal olduğunu ve hepimizin içinde ilahi olanın bir kıvılcımını taşıdığımızı hatırlatmak için buradalar.

Hepimizin doğum haritamızda bir yerde Balık var, bu yüzden idealist, sezgisel bir şekilde yaklaştığımız hayatımızın belirli alanını veya gizem ve yaratıcılığı aramamız gereken yeri bulmak için İki Balık’ın yönettiği eve bakabiliriz. usta.

İş Hayatında Balık

Balıkların geniş, uyumlu ve yaratıcı doğası, onları iyileştirebilecekleri ve destekleyebilecekleri veya yaratıcı ve yaratıcı olabilecekleri işler için benzersiz bir şekilde uygun hale getirir. Bu, birçok meslek ve rolde şekillenebilir, ancak yüksek tempolu, riskli veya stresli işlerde bulunmayabilir.
Bu yerlilerin, bağlantı kurabilecekleri, hayal kurabilecekleri ve sezgilerini takip edebilecekleri güvenli, özel bir çalışma ortamı geliştirmeleri gerekebilir. Rutin veya yapı Balık yerlileri için doğal değildir, bu nedenle bir program ve maddi düzen duygusu oluşturmayı öğrenmek için karşıt burcu Başak’ın becerilerini ödünç alabilirler. Bununla birlikte, Balıklar, genellikle büyük bir resmi veya başkalarının henüz algılamadığı bir planı takip ettikleri için kendi cihazlarına bırakıldığında hala çok üretkendir.

Doğum haritalarında öne çıkan İki Balık işaretiyle doğanlar, pek çok geleneksel işe uymayabilir ve uyum güçlerini kendileri için henüz var olmayan yeni meslekler yaratmak için kullanmak zorunda kalabilirler.
Balık burcunun şefkat ve iyileştirici yetenekleri ve kurumlarla on ikinci ev bağlantısı, bu yerlileri hastanelerde doktor ve hemşirelik rollerine yönlendirebilir. Hatta cezaevlerinde ve akıl sağlığı tesislerinde tecrit edilmiş kişilere de yönelebilirler. Bu yerliler ayrıca rehabilitasyonda çalışabilir, insanlara travma ve bağımlılıktan ruh düzeyinde iyileşme konusunda yardımcı olabilir.

Balıklar doğal terapistler ve danışmanlardır ve psikiyatri ve psikoloji rolleri için uygun olabilirler. Bu alanda, bu yerliler, büyümeyi ve olumlu yaşam stratejilerini desteklemek için alıcı ve dinleme becerilerini kullanabilirler.
Maneviyat ve inanca ilgi duyan Balık, dini topluluklarda liderlik rollerine çekilebilir. Burada onları hizmette bulunan papazlar veya papazlar olarak veya keşişler veya rahibeler olarak sessizce inzivaya çekilmiş olarak görebiliriz. Bu yerliler, dini bağlılığın birçok yönünü keşfedebilir ve çeşitli dünya inanç sistemlerinin arkasındaki evrensel mesajlarla ilgilenebilirler.
Doğaları gereği mistik olan bu yerliler, okülte meraklıdırlar ve ruhsal bağlılık uygulamak için toplumun normlarının dışına çıkabilirler. Alternatif inanç sistemlerine sahip olabilirler veya medyumlar, medyumlar veya kahinler olarak çalışabilirler.

Her türden sağlık mesleği Balıklar için çok uygundur ve bu yerlileri yerel topluluklarına yoga, beslenme ve meditasyon öğretirken bulabiliriz. Müşterilerinin benzersiz ihtiyaçlarına uygun kişiselleştirilmiş bakım ve uygulamalar sunabilecekleri bire bir görüşmeyi tercih edebilirler.

Balıklar, denizciler, dalgıçlar, yüzücüler ve cankurtaranlar gibi balık arketipleri gibi su temelli mesleklere girebilirler. Ayrıca deniz biyolojisinde veya çevre korumayı göz önünde bulundurarak oşinograf olarak rol alabilirler.

Grafiklerinde güçlü İki Balık yerleşimine sahip olanlar, her türden yaratıcı meslekte bulunabilir. Hayali Neptün ile modern bağlantı ile, bu insanların çoğu film endüstrisinde kamera önünde veya arkasında çalışıyor. Balıklar genellikle doğal müzisyenler, şairler, fantezi yazarları ve sanatçılardır ve çeşitli ortamlarıyla evrensel mesajları keşfederler.

Balık Burcu Uyumluluğu

Astrolojide genel uyumluluğu araştırırken, yükselen burç, ay ve diğer gezegensel hizalamalar ve açılar ilişkilerdeki tüm hikayeyi anlatacağından, güneş burcundan daha fazlasını düşünmek önemlidir. Bununla birlikte, Balık yerlileri su işaretleri ve toprak işaretleri ile en iyi uyum sağlama eğiliminde olacaktır; ve yangın işaretleri ve hava işaretleri ile ilişkiler üzerinde daha fazla çalışması gerekebilir.

Ateş Simgesi

Hassas ve özel Balıklar, ilişki kurmayı en zorlayan, değişken ve dürtüsel ateş işaretlerini bulabilir. Yangın işaretleri, bu nazik yerlilerin ezici bulabileceği bir doğrudanlığa ve yoğunluğa sahiptir.

Örneğin, zodyak çarkında bitişik işaretler olarak Koç ve Balık çok az ortak noktaya sahiptir. Birçok yönden, tamamen zıttırlar, ancak ücretsiz bir şekilde değiller. Mars tarafından yönetilen Koç iddialı ve bireycidir, Jüpiter tarafından yönetilen Balık ise düşünceli ve özverilidir. Birbirlerine öğretecek dersleri olabilir, ancak temelde gerçekten birleşmek için çok farklı olabilirler.

Yay ve Balık, yakınlık bulmalarına ve ilişki kurmalarına yardımcı olabilecek bir Jüpiter yönetimini paylaşır. Her ikisi de mistik, idealist arayış içindedir, ancak bu temaları keşfetmenin çok farklı yolları vardır. Yay, Balık’ın geri çekilmesi gereken yerlerde dolaşmayı sever, bu nedenle birlikte nasıl zaman geçirecekleri konusunda anlaşamayabilirler. Dahası, burçları zodyakta birbirine kare bir görünüm oluşturur ve bu da sürtünmeyi ima edebilir.

Aslan ve Balık da modal veya temel olarak ortak hiçbir şeyi paylaşmazlar. Sanki diğerinin farklı doğasını “görmekte” ve anlamakta zorlanıyorlar. Leo’nun bencil tutkuları, Balık’ın duygusal ve evrensel aşk fikirleriyle çok fazla çatışabilir. Aslan, Balık yalnızlığa çekildiğinde, bu ikisinin ortak bir ritim bulmasını zorlaştıracak şekilde unutulmuş veya ihmal edilmiş hissedebilir.

Hava Simgesi

Hızlı, hızlı ve sosyal hava işaretleri, Balık’ın ıssız ve özel dünyasında ilk başta eğlenceli ve canlandırıcı olabilir, ancak nihayetinde bu yerliler hava işaretlerini tamamen rahatlamak için fazla konuşkan ve çılgın bulabilirler.

İkizler ve Balık burçlar çarkında birbirlerine kare bir açı oluştururlar, bu nedenle çok farklı doğaları çapraz amaçlarla çalışma eğiliminde olabilir. Değişken bir modu paylaşsalar da, her yönden farklıdırlar. İkizler huzursuz, konuşkan ve gerçeklerden ve bilgilerden sonsuz bir şekilde etkilenirken, Balık düşünceli, yavaş konuşur ve evrensel gerçeklere odaklanır. Çok az ortak nokta bulabilirler.

Terazi ve Balık bazı benzerliklere sahiptir. Her ikisi de barışçıl olma eğilimindedir ve yaşamlarında sakinlik ve denge ararlar. Terazi daha dışa dönük ve Balık daha özeldir, bu nedenle aynı alanı çok sık paylaşmayabilirler. Terazi ayrıca konuşmayı hafif ve yüzeyde tutmaya çalışırken, Balık derine inmek ister ve uzun vadede birleşmelerini zorlaştırır.

Balıklı Kova, burç çarkında birbirine bitişiktir ve ortak bir öğe, mod veya gezegen cetveli paylaşmaz. Kova kuru ve mesafelidir, Balık ise hassas ve duygusaldır, bu nedenle çok farklı aşk dilleri konuşurlar. Uzun vadede tatmin edici bir eşleşme olmayabilir.

Su İşareti

Su burçları, Balık’ın duyarlılığı ve duygusal zekası ile en büyük yakınlık arasında harika bir uyum sağlar. Benzer bir ruh dili konuşurlar ve aralarında sözcükleri aşan psişik, yaratıcı ve sezgisel bir akım paylaşırlar.

Balık burcu Yengeç tatlı, hassas ve sevecen bir eşleşmedir. Her ikisi de şifa hizmeti işiyle ilgileniyor ve tenha mahremiyeti paylaşmayı sevecekler. İyi bir ekip oluştururlar ve uyumlu bir ev ve yaşamın nasıl oluşturulacağı konusunda anlaşırlar. Birbirlerinin derin ruh hallerini anlar ve empati kurarlar, birbirlerine empatik destek sunarlar.

Balık ve Akrep mistik aşka ortak olurlar ve muhtemelen ilişkiye dair manevi ve felsefi fikirleri keşfedeceklerdir. Bu, doğuştan sezgisel, yaratıcı ve uhrevî olan tamamlayıcı bir eşleştirmedir. Gizeme ve zihnin ve ruhun iç işleyişine duydukları sevgiyi paylaşırlar. Akrep, ikisinden daha cüretkardır, Balık’a rahatlık alanından ilham verir.

Balık ve Balık, aralarında potansiyel olarak en yakınlığa ve anlayışa sahiptir, ancak birbirlerine o kadar benzerler ki, kendi yarattıkları bir dünyada kaybolurlar. Yaratıcı işbirlikçiler olabilirler ve birlikte ruhsal uygulamaları keşfedebilirler, ancak meditatif yalnızlıklarından çıkmak için zaman ayırmayı hatırlamaları ve onları ayakta tutan aktivitelerden zevk almaları gerekir.

Toprak İşareti

Toprak burçları, pratik, yapılandırılmış toprak ve duygusal su iyi karıştığından, Balık ile bir ilişkiye tamamlayıcı ve temel bir yakınlık getirir; Balıkların daha pratik ve topraklanmış olmasına yardımcı olur.

Balık ve Oğlak, Two Fishes rüya dünyasına sabır ve pratiklik sunan Oğlak ile iyi bir uyum sağlar. Balık, Oğlak’a mistik yönünü hatırlatır ve Oğlak, Balık’ın benzersiz fikirlerini gerçekleştirmesine yardımcı olur. İlham veren, birbirini tamamlayan bir çifttirler ve paylaşacakları birçok faydalı kaynağa sahiptirler.

Balık ve Başak, zodyak çarkında birbirini tamamlayan veya kutuplaşan bir çift oluşturabilen zıt işaretlerdir. Başak, Balık’ın rüya gibi yaşamına detaylara yapı ve dikkat sunar ve Balık, Başak’ın rahatlamasına ve sadece olmasına yardımcı olur. Her birinin diğerinin ihtiyacı olan bir şeyler vardır, bu yüzden birlikte tüm resmi doldurabilirler, ancak farklılıkları bazen diğerlerinin sabrını zorlayabilir.

Boğa ile Balık, hoş, zevk arayan bir eşleşmedir. Her ikisi de birlikte vakit geçirmekten ve dünyanın sunduğu duyusal zevkleri keşfetmekten keyif alır. Boğa, Balıkların bedenlerine yerleşmesine yardımcı olur ve duygusal ihtiyaçlarını sabırla destekler. Balık, Boğa’nın hayatın gizemleriyle temas halinde kalmasına ve fazla materyalist olmamasına yardımcı olur.

Balık Burcu Sağlığı

Yapısı

Klasik astrolojik tıpta, dört mizaç, dört hayati sıvıya ve dört temel yapıya bağlıydı. Balık bir su burcudur ve bu nedenle soğuk ve nemli olduğu anlaşılan balgamlı mizaç ile ilişkilidir. Balgamlı mizacın vücuttaki nem ve yağlarla ve dokuları kayganlaştıran ve bunları enfeksiyondan koruyan balgam üretimiyle bağlantılı olduğu düşünülüyordu. Bununla birlikte, balgam, balık hastalandığında veya hareketsiz kaldığında sıklıkla aşırı üretilen balgam yapısı için dengesizliğin kaynağı olabilir.

Bu, balgamlı yapının biraz soğuma ve fiziksel ve duygusal olarak çıkmaza girme eğilimini temsil eder. Bu burcun yerlileri ruh hallerinde fazla yapışkan ve duygusal olabilirler ve vücutlarında su ve diğer sıvıları aşırı derecede tutabilirler. Dokuları bataklığa dönüşebilir, gevşeyebilir ve toksik maddeler ve duygularla tıkanabilir, çok fazla birikebilir ve yeterince temizlenemez.

Balık burcunun yapısında, Jüpiter’in bu burç üzerindeki geleneksel egemenliğinden gelen, onu benzersiz kılan başka bir katman vardır. Jüpiter’in sıcak ve nemli bir gezegen olduğu düşünülüyor, bu da Balık yapısındaki serinliği bir şekilde ısıtmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, vücuda fazladan nem getirir, bu da gaz birikmesi ve tıkanıklık olarak kendini gösterebilir.

Balık yerlilerinin potansiyel ekstra esnekliği vardır, ancak vücutlarını hareket ettirmeye ve dolaşıma sokmaya ihtiyaç duyabilirler. Mukus oluşturan gıdalardan kaçınmaları, yeterli terlemeyi ve atılımı desteklemeleri onlar için önemli olacaktır.

Vücut kısımları

Klasik astrolojik tıpta, tüm zodyak insan vücudunda, Balık’ın ayaklara ve dahili olarak karaciğer ve lenfatik sisteme hükmedeceği şekilde haritalandı. Ayakları, esnek parmak benzeri ayak parmaklarıyla oldukça uzun, hassas ve iyi gelişmiş olabilir. Balıkların ayakları soğuğa, eklem ağrısına ve artrit ve gut gibi rahatsızlıklara karşı savunmasız olabilir.

Jüpiter’in organı olan karaciğer de korunmaya ve bakıma muhtaçtır. Yay burcuna benzer şekilde, Balık burcu yerlileri, sindirim safrasını uyaran ve karaciğerin kanlarını toksinlerden ve hormonal yan ürünlerden temizlemesine yardımcı olan acı yiyeceklerden ve bitkilerden faydalanacaktır.

Lenfatik sistem, aşırı toksinler, mukus ve durgun sıvılar bu temizleme sisteminin serbestçe dolaşmasını engelleyebileceğinden, bu yerlilerin desteklenmesi için önemli bir alandır. Ozmoz ilkesi, çevrelerinden kimyasal ve duygusal kirlilikleri emme eğiliminde olduklarından, Balık bedeni için aktif bir güç gibi görünmektedir.

Ayrıca soğuk algınlığına ve virüslere yakalanmaya ve hayatlarındakilerin depresyonunu ve hayal kırıklıklarını üstlenmeye eğilimli olabilirler. Tüm işlenmemiş gıdalar, bağışıklık güçlendirici ilaçlar ve temizlik uygulamaları, Balıkların vücutlarını ve auralarını hastalıklardan korumasına yardımcı olacaktır.

Balık burcunun günlük burç yorumunu okuyabilirsiniz.

man jumping over white fence
Photo by Ady April on Pexels.com

Balık Burcu Bitkisel Müttefikleri

Limon balsamı, sakinleştirici, aromaterapik bir koku ve karaciğeri temizleyen ve sindirimi destekleyen niteliklere sahip bir Balık bitkisel müttefikidir. Çok Jüpiter olduğu için bolca büyümeye meyillidir ve çayı ve tentürleri sinir sistemini sakinleştirmeye yardımcı olur ve yağ sindirimini ve karaciğer fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olmak için safrayı uyarır. Kaygı yatıştırıcı ve canlandırıcı özellikleri ile duygusal ve hassas Balıkları rahatlatmaya yardımcı olabilir.

Wood Betony ayrıca Jüpiter ile bağlantılıdır ve birçok benzersiz faydası vardır. Geleneksel olarak, artrit ve gut için bitkisel ilaçlarda kullanılmıştır, ikincisi Balık ayaklarının savunmasız olabileceği bir rahatsızlıktır. Ayrıca karaciğer sağlığını destekler ve solunum, sindirim ve sinir sistemlerini iyileştirmek ve temizlemek için kullanılabilir. Ahşap betony ayrıca kaygı, safra taşı, mide ekşimesi, yüksek tansiyon, migren ve nevraljiyi tedavi etmek için kullanılabilir.

Adaçayı, özellikle Balıkları destekleyen birçok mutfak ve tıbbi kullanıma sahiptir. Başka bir Jüpiter bitkisi olarak kabul edilir ve Romalılar tarafından “kutsal bitki” olarak adlandırılırdı. Adaçayı, bu türlerin eğilimli olabileceği aşırı nemi ve mukusun kurumasına yardımcı olabileceğinden, balgamlı yapı için çok faydalıdır.

Aşırı adet akışını durdurabilir ve soğuk algınlığı tedavisinde solunum yolu enfeksiyonlarını temizleyebilir. Adaçayı ayrıca canlandırıcı ve aydınlatıcı bir niteliğe sahiptir ve depresyon, zihinsel sis ve Alzheimer semptomlarıyla savaşmak için kullanılmıştır.

Ezoterik[1] Balık Burcu

Balık Burcunun Üç Dekanı[2]

On iki zodyak işaretinin her biri, dünyayı çevreleyen 360 derecelik bir takımyıldızlar kuşağının otuz derecelik bir dilimini temsil eder. Her burcun otuz derecesi, her biri Keldani düzeninde zodyakın etrafına yerleştirilmiş gezegensel alt cetveli olan 3 on derecelik dekan veya yüze bölünebilir.

Bu yüzler, Jüpiter’in gezegensel gücünü uyandırmaya ve kullanmaya çalışırken büyülü ritüelleri zamanlamak için kullanılabilir. Balık burcu kişiliğini incelerken, bu dekanik derecelerde yer alan gezegenlerin veya noktaların lezzetini ve nüansını ince ayar yapmak için İki Balığın yüzlerini kullanabiliriz.

Balık Burcunun İlk Dekanı: Satürn

Balık’ın 0’dan 9’a kadar olan dereceleri kıç Satürn tarafından yönetilir. Bu, bu yüzde gezegenleri veya noktaları olanlar için disiplini, ayırt etmeyi ve sınır belirlemeyi artırabilir. Burada, diğer dekanlara kıyasla daha temelli, ciddi ve yaşlı ruhlu Balıklardan bazılarını bulabiliriz.

Balık Burcunun İkinci Dekanı: Jüpiter

Balık burcunun 10 ila 19. dereceleri Jüpiter tarafından yönetilir. Bu, Jüpiter için güçlü bir yerleşimdir, çünkü Balık, bu yardımsever gezegenlerin gece ikametgahıdır. Bu dekan, Jüpiter güçlerini yükseltir, bu yüzden gezegenleri ve noktaları olanları özellikle ruhsal, mistik ve fedakar yapar. Bu yerlilerin dini öğretmenler veya bir tür akıl hocası olmaları daha olasıdır.

Balık Burcunun Üçüncü Dekanı: Mars

Balık burcunun 20 ila 29. dereceleri, iddialı ve azimli Mars tarafından yönetilir. Mars savaşçı bir gezegen olduğundan ve Balık duygusal ve hassas olduğundan, bu biraz alışılmadık bir kombinasyon olabilir. Bu dekan, burada gezegenleri veya noktaları olanların hayırsever sebepleri üstlendiği veya daha az şanslı olanlara yardım ettiği görülen bir manevi savaşçı temasına sahip olabilir. Ayrıca öfkenin bastırılması ve yüzleşmeye karşı bir isteksizlik olabilir.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Ezoterizm
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Decan_(astrology)
[3] https://www.ka-gold-jewelry.com/p-articles/chaldean-astrology.php